REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
40
Lietuva – Gruzija (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Stephonas Marbury, Tracy`is McGrady`is, Gilbertas Arenas, Metta World Peace, o dabar tikriausiai – ir Donatas Motiejūnas. Kas sieja šiuos krepšininkus? Kinijos krepšinio lyga, kitaip žinoma kaip CBA.

40

Stephonas Marbury, Tracy`is McGrady`is, Gilbertas Arenas, Metta World Peace, o dabar tikriausiai – ir Donatas Motiejūnas. Kas sieja šiuos krepšininkus? Kinijos krepšinio lyga, kitaip žinoma kaip CBA.

REKLAMA

Nors čempionato lygis neprilygta Europai, o juo labiau NBA, tačiau žinomi žaidėjai dažnai yra suviliojami tuo, ko kinai turi daug – pinigais.

Net ir ne patys garsiausi pasaulio krepšininkai Kinijoje gali pasijausti tikromis žvaigždėmis: įspūdingi vidurkiai, lyderio vaidmenys ir žmonių dėmesys.

Maža to, Kinijos lygoje sezonas trunka vos 6 mėnesius, todėl kai kurie žaidėjai, užbaigę sezoną, dar spėja prisijungti prie NBA komandų ir ten užbaigti krepšinio metus.

Kaip praneša 24sek.lt, D. Motiejūnas Šandongo „Golden Stars“ klube uždirbs 2,5 milijono dolerių, jam numatyti priedai, kurie turėtų siekti dar apie pusę milijono.

REKLAMA
REKLAMA

Tad koks gyvenimas Azijoje laukia D-Mo? Štai Stephonas Marbury, kuris į Kiniją išvažiavo 2010-siais ir triskart tapo čempionu, jau turi mažą muziejų ir statulą Pekine. Apie jį pastatytas spektaklis, taip pat kuriamas filmas.

REKLAMA

Žinoma, šis krepšininkas yra daug garsesnis nei lietuvis, tačiau ir kitų į CBA persikėlusių žaidėjų gyvenimas tapo kitoks.

ESPN.com kalbino žaidėjus, kurie iš NBA pasuko į Kiniją.

Randolphas Morrisas: dominuoti nėra lengva

Štai Randolphas Morrisas, kuris prieš tai žaidė Niujoreke ir Atlantoje, padarė vieną sėkmingiausių „užsienietiškų“ karjerų CBS.

„Tai buvo nuostabi patirtis. Ne tik dėl krepšinio, bet ir dėl kultūros. Apibendrinant, tikrai nesigailiu sprendimo pakelti sparnus“, – kalbėjo krepšininkas.

Jis debiutiniame sezone rinko po 29,9 taško ir atkovojo po 12,2 kamuolio, bendras visų jo sezonų vidurkis svyruoja apie 25 taškus ir 10 kamuolių.

REKLAMA
REKLAMA

Žaidėjas kalbėjo, kad bendra CBS kokybė yra aukšta ir kylanti aukštyn ir tai nustebina kai kuriuos naujokus, kurie tikisi statistikos, nuo kurios išsprogsta akys.

„Jie atvažiuoja ir galvoja, kad bus lengva ir jie rinks po 30 ar 40 taškų. Nelengva tiesiog atvykti čia ir dominuoti. Negalima tikėtis, kad galėsi nieko neveikti ir vis tiek dominuoti vien todėl, kad esi amerikietis“, – Kinijos lygos nenuvertino R. Morrisas.

Jordanas Crawfordas: priviliojo pinigai

Kitas krepšininkas Jordanas Crawfordas, kuris buvo pašauktas pirmajame NBA naujokų biržos rate, NBA gynė „Hawks“, „Wizards“, „Celtics“ ir „Warriors“ garbę.

2014-siais jis išvyko į CBS, kur, kaip kalbama, uždirbo 2 milijonus dolerių: „Žinoma, mane intrigavo pinigai ir sezono trukmė. Tačiau iš krepšinio pusės man patiko, kad ten iš tavęs labai daug tikisi. Norėjau pasižiūrėti, koks geras esu. Jie nori, kad užsieniečiai būtų geriausi žaidėjai aikštėje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo debiutiniame sezone J. Crawfordas spėjo sužaisti tik 5 rungtynes, nes pasigavo akių infekciją ir išvyko atgal į JAV. Paskutiniame mače surinkęs 49 taškus jis paliko neprastą įspūdį ir jį kitą sezoną vėl pasikvietė kinai.

Jis tapo rezultatyviausiu lygos žaidėju ir per susitikimą rinko po 43,1 taško. 2016-ųjų sausio mėnesį J. Crawfordas per rungtynes pelnė 72 taškus ir sugriebė 16 kamuolių.

Krepšininkas pasakojo, kad su amerikiečiais Kinijoje yra elgiamasi „karališkai“. Pavyzdžiui, jis paprašė savo klubo, ar jo jaunesnysis brolis galėtų surengti repo pasirodymą didžiosios pertraukos metu. Klubas sutiko.

Taip pat žaidėjas buvo nustebintas maistu: „Jie tiesiog tave įmeta į ugnį ir tikisi, kad suvalgęs gyvą žuvį tu eisi ir rungtyniausi! Esi viešbutyje, jie paruošia penkias ar šešias lėkštes aštuonkojų. To, ko tu nesiruoši valgyti. Taip gali nevalgęs likti dieną ar dvi ir jie tikisi, kad gerai žaisi.“

REKLAMA

Shavlikas Randolphas: žmonės – išprotėję

Shavlikas Randolphas buvo pirmasis krepšininkas, kuris į Kiniją pasuko 2011-ųjų NBA lokauto metu, kai daug žaidėjų nenorėjo rizikuoti ir likti be krepšinio, todėl dairėsi į Europą ar Aziją.

„Lyginant su tuo, ką siūlė Europos komandos, Kinija siūlė daug daugiau pinigų. Pasiūlymai – stulbinantys. Atsirado daugiau žaidėjų iš NBA, kurie taip pat pasirinko Kiniją, todėl jaučiausi geriau, nes žinojau, kad nebūsiu vienas toks“, – išvykimo priežastis vardino krepšininkas.

Jis CBA liko ir po lokauto pabaigos ir per sezoną rinko po 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, o kadangi Kinijoje sezonas baigiasi anksčiau, S. Randolphas 2013 ir 2014 metus užbaigė sugrįžęs į NBA.

REKLAMA

Krepšininkui teko susidurti ir su milžinišku žmonių dėmesiu. Vieną kartą jis nutarė išeiti iš viešbučio, kuriame buvo apgyvendinta komanda. Neilgai trukus, jį jau supo šimtai gerbėjų, atgal į viešbutį jį parvežė policija, kuri paprašė daugiau taip nedaryti.

„Tai visiškai beprotiška. Nemeluosiu, jausmas buvo visai geras. Jaučiausi kietai, bet nemanau, kad norėčiau to kiekvieną kartą, kai išeinu į viešumą“, – dėstė žaidėjas.

Joshas Akognonas: Kinija ir Europa – kaip diena ir naktis

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Joshas Akognonas taip pat turi nemažai patirties Kinijoje. Per šešis sezonus jis vidutiniškai rinko po 29,6 taško, tačiau Lietuvos sostinėje nepritapo ir išvyko vos po dviejų mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nigerijos rinktinės atstovas neslepia, kad išvykimas į CBA buvo tiesiog geras piniginis sprendimas: „Niekada nebuvau girdėjęs apie CBA, bet, kai jie pasiūlė tokius pinigus, pradėjau žiūrinėtis. Supratau, kad Stephonas Marbury ten žaidžia, pradėjau domėtis dar labiau.“

Taip pat J. Akognonas pasakojo, jog fanai Kinijoje gali būti kiek išprotėję, bet niekada nebus tokie, kaip Europoje.

„Sirgaliai Kinijoje ir Europoje skiriasi kaip diena ir naktis. Kinijoje, kaip NBA. Žmonės ateina, pažiūri rungtynes, kartais patriukšmauja. Tačiau Europoje krepšinis žmonėms reiškia visą gyvenimą“, – pasakojo krepšininkas.

Bet tai nereiškia, kad J. Akognonas nebuvo garsenybė Kinijoje. Jis prisimena vieną įvykį, kuomet jis su žmona vaikščiojo mieste, o vienas fanas sušuko krepšininkui. Pastarasis pamojavo gerbėjui ir nuėjo link savo sūnaus. Kai nigerietis atsisuko dar kartą, šimtai gerbėjų jau rinkosi aplink. Neilgai trukus pasirodė policija, kuri buvo priversta pravesti žaidėją su šeima pro minią iki pat buto durų.

„Tada supranti, kaip LeBronas Jamesas ar Kobe Bryantas jaučiasi visą laiką. Kai pajunti tai, supranti, kaip nervinga yra būti garsenybe“, – apibendrino J. Akognonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų