REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus Pilaitės mikrorajono gyventojai siekia išsaugoti 25 metus puoselėtą parką. Netikėtai aplink parką išdygusi tvora gyventojams pranešė apie planuojamas daugiabučių statybas. Pilaitės gyventojai jau neteko vaikų žaidimų aikštelių, vietos šventėms organizuoti, todėl nenori prarasti ir taip rajone trūkstamos žalumos.

Vilniaus Pilaitės mikrorajono gyventojai siekia išsaugoti 25 metus puoselėtą parką. Netikėtai aplink parką išdygusi tvora gyventojams pranešė apie planuojamas daugiabučių statybas. Pilaitės gyventojai jau neteko vaikų žaidimų aikštelių, vietos šventėms organizuoti, todėl nenori prarasti ir taip rajone trūkstamos žalumos.

REKLAMA

Gyventojų teigimu, mikrorajone ir taip jau namas prie namo, balkonas prie balkono, rodos, kiekvienas laisvas kvadratinis metras čia virtęs dar vienu butu, todėl situaciją aiškinosi TV3 laida „Žalioji byla“.

Gyventojai nerimauja 

Pasak gyventojų, ilgus metus puoselėtas parkas gali pasikeisti neatpažįstamai. Jau dabar jame panaikintos vaikų žaidimų aikštelės, apie 2 hektarai vadinamojo Nadruvos parko aptverta statybininkų naudojama tvora. 

„Čia jau suzonuota, kad daugiaaukštis sustatymas, ir nėra net abejonių, kad čia atsiras užstatymas“, – TV3 laidoje „Žalioji byla“ teigė parko projektuotojas Algirdas Kelpša. 

REKLAMA
REKLAMA

Pilaitės gyventojams nebūtų taip apmaudu, tačiau parką jie kūrė ir puoselėjo savo rankomis ir už savo pinigus. Į Nadruvos parką buvo investuota bemaž ketvirtis milijono eurų.

REKLAMA

„1997 m. buvo suderintas projektas, per du metus įveistas išvalant visą teritoriją, paruošiant humuso sluoksnį, panaudojant nuotekų valyklų dumblą, nors žinome, kokia didžiulė problema padėti dumblą“, – pasakojo A. Kelpša

Daug metų šioje vietoje Pilaitės bendruomenė organizuodavo ir rengdavo šventes. 

„Daug renginių darydavome čia, nes, faktiškai, Pilaitėje nėra jokios erdvės, kur būtų galima užsiimti kažkokia tai kultūrine veikla erdvėje.

Tai yra vieta, kur tu gali laisvai pabendrauti gamtos apsuptyje. Aš matau, kaip ateina moksleiviai, kaip ateina mamos, atsiveža vežimėlius iš tų visų daugiabučių. Tai kur jos gali su vaiku nueiti? Ta erdvė yra čia pat, kuria tu gali pasinaudoti“, – sakė renginių organizatorė Dalia Tarailienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Parke Pilaitės gyventojai susodino 740 medžių, vertingų krūmų, kurie įgiję saugotina statusą, tačiau šiems medžiams iškilo realus pavojus, nes medžiai gali trukdyti čia planuojamoms statyboms. 

„Dabar tą parką nori naikinti ir apstatyti gyvenamaisiais namais. Nors šalia pastatyti namai vadinasi „Namai prie parko“, tai dabar „Namai prie parko“ vadinsis „Namai prie namų“, – sakė parko medžius prižiūrintis Vytautas Kisielius. 

Tikslas – finansinė grąža

Sklypo savininkų teigimu, Pilaitės mikrorajono gyventojai sutapatino geidžiamybę su realybe. 

„To sklypo privati nuosavybė yra labai aiškiai apibrėžta. Mes pirkome notarine sutartimi. Viso šito sklypo atgavimo procesas yra labai aiškus ir tas visas peripetijas nagrinėjo ir teismai. Ir ginčo čia kaip ir nebebuvo“, – teigė vienas iš savininkų Šarūnas Vaineikis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš sklypo savininkų neneigia, kad čia yra planuojamos daugiabučių statybos.

„Ir neslėpsiu, mūsų tikslas yra finansinė grąža. Mes esame investavę pinigus ir mes norime šiame sklype rasti, turbūt, ir gamtai, ir verslui, ir tuo pačiu bendruomenei gerus sprendimus. 

Mes daugiau užsiimame investiciniais projektais – paruošiame sklypą iki leidimų, o jau statybomis turėtų užsiimti tos srities specialistai“, – kalbėjo Š. Vaineikis. 

Pasak verslininko, užstatyti ruošiamasi ne visą slėnį, o jo dalį – tą, šalia kurios auga bendruomenės sodinti medžiai. 

„Mes tikrai nežadame kompensuoti už medžius. Kai privati nuosavybė buvo perkelta būtent mums, mes kaip ir nusipirkome tuos medžius. Dabar kvestionuoti ir kelti klausimą, kad prieš 25 metus kažką tai, kažkas tai sodino nėra korektiška, kadangi sandoris įvykęs ir savininkai yra pasikeitę“, – sakė Š. Vaineikis. 

REKLAMA

Vieno iš savininko teigimu, atsiradusi tvora yra labiau simbolinis ne Pilaitės bendruomenei, o Vilniaus valdžiai skirtas veiksmas. 

„Mes tverdami tvorą palikome tris praėjimus, tačiau žmonėms pasirodė, kad jie yra per siauri, kad tvora neturėtų čia būti ir ji buvo išgriauta“, – teigė Š. Vaineikis. 

Pagal Vilniaus miesto bendrąjį planą Nadruvos slėnis Pilaitėje turi Žaliosios zonos statusą, kuris statybas griežtai riboja. 

Kas svarbiau – privatus ar viešas interesas? Atsakymo ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Žalioji byla“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų