REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai sulauks pokyčių – „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pradeda diegti išmanius elektros skaitiklius. Žadama, kad nebereikės patiems vartotojams nurašinėti skaitiklių duomenų, taip pat atsiras būdų sutaupyti.

Gyventojai sulauks pokyčių – „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pradeda diegti išmanius elektros skaitiklius. Žadama, kad nebereikės patiems vartotojams nurašinėti skaitiklių duomenų, taip pat atsiras būdų sutaupyti.

REKLAMA

Gyventojams, kurie per metus naudoja daugiau nei 1 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos bei visiems verslo klientams, iš senųjų į išmanius bus pakeisti virš milijono skaitiklių. Darbai bus pabaigti iki 2026 m. Suvartojantiems mažiau, skaitikliai bus keičiami pasibaigus jų metrologinės patikros terminui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

ESO Ryšių su visuomenė projektų vadovas Paulius Kalmantas portalui tv3.lt komentavo, kuo naujieji elektros skaitikliai skiriasi nuo tų, kurie buvo naudojami iki šiol.

„Bus galima stebėti detalią informaciją apie elektros energijos suvartojimą ir priimti leidžiančius taupyti sprendimus. Nereikės nurašinėti skaitiklio rodmenų, sąskaitos už elektros energiją bus išrašomos automatiškai. ESO turės galimybę stebėti elektros energijos tiekimo trikdžius, juos operatyviau pašalinti bei užfiksuoti neapskaitinį elektros energijos vartojimą“, – apibūdino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Belaukiant naujų skaitiklių, gyventojams nereikės imtis jokių papildomų veiksmų, tikina ESO atstovai.

„Keitimas gyventojams papildomai nekainuos – atskirai už išmaniųjų skaitiklių diegimą mokėti nereikės. Tai – ESO vykdomų tinklo investicijų dalis“, – minėjo P. Kalmantas.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad šalies mastu bus pakeista 1,2 mln. elektros skaitiklių.

„Bendra išmaniosios apskaitos infrastruktūros projekto investicijų vertė siekia iki 150 mln. eurų ir 2019 m., pagal atliktos kaštų ir naudų analizės teigiamus rezultatus, yra suderinta su Valstybine energetikos reguliavimo taryba (VERT). Ši investicija yra reguliuojamos ESO veiklos dalis, atitinkamai per investicijos tarnavimo laikotarpį finansuojama kaip bendro tarifo dalis“, – projektui skirtas išlaidas aptarė P. Kalmantas.

Nebereikės nurašyti skaitiklio duomenų

Kaip teigia ESO Išmaniosios apskaitos valdymo departamento direktorė Aurelija Židickytė-Orvydė viena pirmų naudų, kurią pajaus visi naujuosius skaitiklius turintys gyventojai bus tai, jog nereikės nurašinėti skaitiklio rodmenų, deklaruoti jų tiekėjui ar pačiam skaičiuoti mokėtinos sumos.

REKLAMA
REKLAMA

„Įdiegus šiuolaikinius elektros apskaitos prietaisus galėsime pamiršti laikus kai reikia eiti į laiptinę, rūsį ar kiemą kas mėnesį nurašyti skaitiklio rodmenų. Tai taupys kiekvieno mūsų laiką ir reikš mažiau rūpesčių kasdieniame gyvenime, mažesnę klaidos riziką, mažiau patikrinimų ir kitų nepatogumų, kurie iki šiol buvo paprasčiausiai neišvengiami“, – sako A. Židickytė-Orvydė.

Pasak jos, tikslios mokėjimo sumos ir suvartojimo duomenys bus pateikiami jau parengtoje sąskaitoje, o ją apmokėti reikės iki šiol įprastu būdu.

Įdiegus naujus skaitiklius duomenys apie energijos vartojimą gyventojams bus suteikiami 15 minučių tikslumu. Tai atvers galimybę sekti kiekvieno konkretaus prietaiso, pavyzdžiui, skalbimo mašinos ar virdulio, poveikį vartotojo kišenei. O galimybė analizuoti savo įpročius leis priimti atitinkamus sprendimus taupyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt daugiausiai elektros reikia darbo dienomis anksti ryte? O gal gyventojo vartojimo pikas yra savaitgaliais? Kiekvienas mūsų turime individualių poreikių, tačiau iki šiol juos apčiuopti buvo per sudėtinga užduotis. Išmanieji skaitikliai leis visiškai tiksliai įvertinti, kada naudojama daugiausiai energijos, todėl tiekėjai galės pasiūlyti atitinkamus sprendimus – pavyzdžiui, pigesnę energiją, kai jos labiausiai reikia pagal konkrečius įpročius“, – sako A. Židickytė-Orvydė.

Išmanieji skaitikliai be pagrindinės savo funkcijos taip pat suteiks nuolatinę ir aktualią informaciją apie ESO valdomo elektros skirstomojo tinklo „sveikatą“ – kur patiriamos didžiausios apkrovos, kur įvyksta nutrūkimai, kuriuose mazguose galima incidentų prevencija.

REKLAMA

„Įdiegus šiuos skaitiklius ESO ateityje taip pat turės galimybę atlikti daugybę funkcijų, kurios anksčiau nebuvo įmanomos arba kurias reikėjo atlikti rankiniu būdu: automatiškai ir nuotoliniu būdu apskaityti elektros energijos vartojimą, imtis priemonių stabdyti elektros vagystes, nustatyti ir izoliuoti tiekimo trūkius, vykdyti įtampos stebėseną, įjungti ir atjungti energijos tiekimą ir daug daugiau“, – sako A. Židickytė-Orvydė.

Kaip pažymi atstovė, visa tai bus naudinga kiekvienam – bus ženkliai greičiau šalinami dėl įvairiausių priežasčių atsiradę gedimai, todėl vartotojams trumpės laikas be elektros energijos, o įvykus gedimui nebereikės apie jį pranešti. Operatorius iškart matys kurioje vietoje patiriami gedimai ir galės itin operatyviai į juos reaguoti.

eilinis švogeryno biznelis
Mums nereikia tu skaitliuku toj elektros neipirksim gyvensim prie balanu ir gimstamumas lietuvoj padides
gerai ir sake..seni zmones ,laisva lietuva kaip ir smetonineis laikais,kaimuos prie balnu gyveno,gelezies nebuvo,turciai ir ubagai..taspats dabar,gryz prie balanu y palapines
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų