REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimtai įmonių, dėl pandemijos gaunančių valstybės paramą, jau kelia įtarimų Valstybinei mokesčių inspekcijai. Inspektoriai kaltina verslininkus, kad šie ima paramos subsidijas – atidėlioja mokesčių mokėjimą, tačiau tuo pat metu išsimoka milijoninius dividendus.

Šimtai įmonių, dėl pandemijos gaunančių valstybės paramą, jau kelia įtarimų Valstybinei mokesčių inspekcijai. Inspektoriai kaltina verslininkus, kad šie ima paramos subsidijas – atidėlioja mokesčių mokėjimą, tačiau tuo pat metu išsimoka milijoninius dividendus.

REKLAMA

Inspektoriai tokiems verslininkams jau grasina botagu – lieps grąžinti dividendus, nebeskirs paramos. Tuo metu verslo atstovai teisinasi, kad milijonai sąskaitoje ar išsimokėti dividendai dar nereiškia, kad įmonei nereikia paramos.

Milijoninės sumos įmonių sąskaitose, milijoniniai dividendai ir dalijamos milijoninės paskolos akcininkams. Tačiau tuo pat metu ranka įmerkta į valstybės pagalbos fondus ir milijonai eurų atidėliojamų mokesčių. Tokias statybos, turto nuomos ir kitų pagalbos prašančių įmonių nuodėmes fiksuoja mokesčių inspektoriai.

„Įmonė yra nesumokėjusi daugiau kaip 1,5 mln. eurų mokesčių, tačiau likutis vasarį sąskaitose sudarė beveik 1,7 mln. eurų, bendrovės akcininkui metų pabaigoje buvo sumokėta palūkanų už bendrovei suteiktas paskolas, suma siekė iki 3 mln. eurų“, – sako mokesčių inspekcijos atstovas Artūras Klerauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pritrenkiančius faktus mokesčių inspektoriai atranda ir prekybos įmonių buhalterijose.

„Turi mokestinę nepriemoką 0,5 mln. eurų, bendrovė dirbo pelningai, gavo 0,4 mln. eurų pelno. Išmokėjo per 0,2 tūkst. dividendų, bet prašo pagalbos“, – pasakoja A. Klerauskas.

REKLAMA

Verslo atstovai teisinasi, kad paramos gviešiasi pavieniai nesąžiningi verslininkai, o pinigai sąskaitose ir išsimokėti dividendai dar nereiškia, kad įmonės dirba stabiliai ir joms nereikalinga parama.

„Jei dividendai buvo išmokėti rudenį, iki karantino, kodėl įmonės, kurios dar nežinojo apie karantiną, negalėjo išsimokėti dividendus? Valstybė neskaičiuoja, kokius įsipareigojimus įmonė turi. Jei sąskaitoje turi kad ir 10 mln. eurų, bet gal tavo įsipareigojimai tiekėjams gali būti 10 mln. eurų ir daugiau“, – teigia Verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, tai vienetiniai atvejai, netikiu, kad masiškai. Statybos įmonių pelningumas yra pakankamai mažas, tikrai neuždirba milijonų“, – kalbėjo Statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

„Nariai verkia, kad paramos negauna. Net nežinau, kas ką galėjo pasiimti, padaryti, kad nieko negauna. Jei kažkas blogai padarė, tegu atima paramą. Bet aš neturiu jokios faktinės informacijos“, – sako Prekybos įmonių atstovė Rūta Vainienė.

Per 200 įtarimų inspektoriams keliančių įmonių delsia susimokėti iš viso beveik 85 milijonus eurų mokesčių. Tai daugiau kaip dešimtadalis šiuo metu dėl pandemijos atidėtų mokesčių į valstybės biudžetą. Ir tai ne pabaiga, mokesčių inspektoriai jau raitojasi rankoves papurtyti daugiau įmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Esame atsirinkę apie 400 įmonių individualiai ir detalesnei patikrai. Dalis tų įmonių yra gavusios neigiamą atsakymą, nes buvo išsimokėjusios dividendus“, – pasakoja Mokesčių inspekcijos atstovė Rasa Virvilienė.

„400 įmonių buvo tik pradžioj atsirinkta. Pagal paraiškas dabar jau yra 580 įmonių“, – teigia Mokesčių inspekcijos atstovė Rūta Giedrienė.

Dėl aptiktų solidžių sumų įmonių sąskaitose ir išsimokėtų dividendų mokesčių inspekcija įmones spaudžia ne tik skubiai susimokėti atidėtus mokesčius, bet ir grasina daugiau nebeskirti paramos ir reikalaus sugrąžinti dividendus. Finansų ministrė tokias sankcijas nesąžiningiems verslininkams remia.

REKLAMA

„Tai neturi būti daroma valstybės pajamų sąskaita. Kai išmokami dividendai privačiam verslui, akivaizdu, kad nukentėjimo nelabai buvo“, – kalbėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė.

O štai Prezidentas Gitanas Nausėda ragina pandemijos nukamuotiems verslininkams bei gyventojams ne tik grasinti mokesčių bizūnu, bet ir suteikti viltį dėl pagalbos po pandemijos.

„Turime suteikti pirmiausia labai aiškų signalą ir labai aiškią viltį, kad valstybė nepamiršta verslo, žmonių, darbo vietų ir kad siūlo adekvačias priemones toms darbo vietoms ir pajamoms išlaikyti“, – sako Prezidentas Gitanas Nausėda.

Nors mokesčių inspektoriai grasina pakratyti vis daugiau įtartinų įmonių, kurios galimai nenukentėjo ir naudojasi valstybės parama, finansų ministerija mėgina guostis, kad sukčiautojų iki šiol rasta vos vienas procentas iš visų paramos gavėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų