REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliones planuojantys gyventojai pastebėjo, kad skrydžių bilietai šiemet gerokai pabrango. Tačiau specialistai dalijasi gudrybėmis, kurios padės keliautojams sutaupyti keletą eurų perkant bilietus „Ryanair“ internetinėje svetainėje ar programėlėje.

Keliones planuojantys gyventojai pastebėjo, kad skrydžių bilietai šiemet gerokai pabrango. Tačiau specialistai dalijasi gudrybėmis, kurios padės keliautojams sutaupyti keletą eurų perkant bilietus „Ryanair“ internetinėje svetainėje ar programėlėje.

REKLAMA

Teisininkė Greta Užkuraitė savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo patarimu, kaip sutaupyti pinigų perkant skrydžių bilietus „Ryanair“.

„Mano priekabus būdas, gali būti naudingas ne tik darbe, bet ir gyvenime. Dar gyvendama Škotijoje ir dažnai skraidydama su „Ryanair“ naudojausi šiuo patarimu ir nuo brangesnių bilietų susitaupydavo visai padori pinigų suma. 

Pasirodo ši gudrybė yra aktuali ir šiandien“, – rašė teisininkė.

Ji įkeltame vaizdo įraše aiškina, kad skrendant iš valstybės, kurios valiuta nėra euras, prieš mokėjimą būtina įsitikinti, kad „Ryanair“ nepritaikė savo konvertavimo mokesčio.

REKLAMA
REKLAMA

„O jeigu tokia paslauga yra pritaikyta tiesiog jos atsisakykite ir jums bus netaikomas konvertavimo mokestis. Sumokėsite originalia valiuta ir sutaupysite“, – patarė G. Užkuraitė.

REKLAMA

Tačiau kaip tai padaryti praktiškai?

Svarbu paminėti, kad ši gudrybė galioja tik skrendant iš šalies, kurios valiuta nėra euras, pavyzdžiui, iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, bet ne atvirkščiai.

Taigi, internetinėje svetainėje renkamės skrydį iš Londono į Vilnių. Prieš mokėdami, patikrinkite, kokia valiuta ir kiek reikia mokėti.

Pavyzdyje matome, kad bilieto kaina svarais siekia 57,40, o eurais jau išeina 68,52.

Po mokėjimo kortelės duomenimis neskubėkite spausti varnelės apmokėti. Tačiau paspauskite kitą – Ar tikrai norite pasirinkti negarantuotą ir kintamą valiutos perskaičiavimo kursą?

REKLAMA
REKLAMA

Ją atidarę pamatysite, kad yra pažymėta ši varnelė – Rekomenduojame pažymėti langelį ir pasinaudoti mūsų garantuotu valiutos perskaičiavimo kursu.

 

Nors ir rašoma, kad rekomenduojama ją pažymėti, tačiau ją kaip tik reikia nuimti. Taip už bilietą mokėsite ne eurais, bet svarais ir sutaupysite apie 4 eurus, nes konvertavus 57,40 svarus išeina 64,22 eurai.

Kaip sutaupyti planuojant atostogas?

Savarankiškų kelionių organizatoriai pataria nebijoti išdrįsti keliones planuoti patiems. Anot jų, dažnai žmonėms nusibosta tiesiog gulėti prie baseinų Turkijoje ar Egipte, todėl jie ieško įdomesnių krypčių, patys ieško skrydžių ir viešbučių. O jeigu kyla keblumų, prašo pagalbos savarankiškų kelionių organizatorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai kelionių blogo „Ananaso kelionės“ autorė ir savarankiškų kelionių organizatorė Ugnė Rutkauskienė patarė bilietų kelionei ieškoti likus 2–3 mėnesiams iki skrydžio.

„Tačiau jei į kelionę norime vykti atostogų piko metu ar švenčių dienomis, bilietų jau reikėtų ieškoti likus 4–5 mėnesiams iki kelionės. Vasarą skrydžiai Europoje visada brangesni, nes prasideda sezono pikas. Juk žmonės dažniausiai vasaros metu išnaudoja sukauptas atostogų dienas.

Todėl vasarą reikėtų traukti ten, kur sezonas jau baigiasi ir turistai ima skirstytis. Pavyzdžiui, Tailande ar Filipinuose. Vasarą ten vykti pigiau. Į abi puses skrydžius galima rasti ir už 600 eurų. O kartais ir dar pigiau. O pragyvenimas ten dažnai būna ir pigesnis nei Europoje“, – skaičiavo U. Rutkauskienė.

REKLAMA

Anot jos, galima gaudyti ir paskutinės minutės bilietus.

„Galima rasti tokių bilietų, kad kainos pasirodys neįtikėtinos.

Pavyzdžiui, Teko skristi maršrutu Vilnius–Kribi (Tailandas). Šis skrydis kainavo 105 eurus. Tačiau tokie atvejai yra loterija. Neturint daug laisvo laiko, taip rizikuoti nepatartina“, – įspėjo keliautoja.

Taip pat ji pasidalijo nuorodomis, kur ieškoti pigių skrydžių, nakvynės ar tiesiog lankytinų objektų. „Patiems susiorganizuoti kelionę tikrai neužtrunka daug laiko. Nebent žmogus nori suplanuoti kiekvieną detalę, tačiau to daryti nepatarčiau.

O pigių bilietų ieškoti reikėtų internetinėje svetainėje kiwi.com arba panaršyti ananasokeliones.com. Patartina skrydžių paieškoti ir Lenkijos ar Latvijos oro uostuose. Kartais ten jie kainuoja pigiau. Lankytinus objektus padės surasti google, o stogą virš galvos galima susirasti hotelscombined/booking/airbnb“, – vardijo U. Rutkauskienė.

REKLAMA

Anot jos, norint sutaupyti nakvynei, reikėtų eiti ir gyvai šnekėtis su viešbučių darbuotojais. 

„Iš patirties galiu pasakyti, kad pradedantys keliautojai iš Lietuvos dažniausiai būna labai susikaustę ir bando viską suplanuoti iki paskutinės minutės. 9.00 val. jie eina į masažą, 9.30 val. į ekskursiją, o 10.30 val. jau į kitą ekskursiją. Dėl to jie patiria didelį stresą ir pamiršta, kad atostogos ir kelionės yra skirtos atsipalaidavimui.

Dažnai žmonės taip išleidžia per daug, nes būna prisipirkę ekskursijų, už jas sumoka pinigus, bet nebeturi laiko visose sudalyvauti“, – savo įžvalgomis dalijosi keliautoja.

U. Rutkauskienė teikia savarankiškų kelionių konsultavimo paslaugas. Tokios konsultacijos kaina siekia 50 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ir jeigu anksčiau galvodavau, kad savarankiškai keliones planuoja tik jaunimas, dabar vis dažniau ir dažniau į mane kreipiasi vyresni 45–55 metų žmonės, kurie sako, kad visą gyvenimą atostogaudavo Turkijoje prie baseino. Bet dabar nori atostogauti kitaip“, – sakė U. Rutkauskienė.

Patiems suplanuoti kelionę sudėtingiau, bet pigiau

Tuo metu kitas keliautojas, kelionių konsultantas ir blogo kelionesplanas.lt autorius Marius teigė, kad skrydžių kaina priklauso nuo to, kokias oro linijas keliautojas renkasi.

„Pasirinkus pigias oro linijas galima rasti gerų pasiūlymų ir likus savaitei iki kelionės. Tačiau geriausia kelionę planuotis keletą mėnesių prieš. Tokiu atveju realu gauti geriausią kainą. O jeigu bilietų ieškosite labai anksti, jie gali būti nebūtinai pigūs. Jų kaina gali būti didelė.

REKLAMA

Šią vasarą, panašu, kad skrydžiai bus brangūs. Visi buvo perspėti, kad skrydžiai brangs, bet kad taip stipriai – niekas nesitikėjo. Pats irgi medžioju bilietus vasarai ir kol kas labai nesėkmingai, bet kas žino, gal dar pamatysime ir kitokių tendencijų“, – komentavo Marius.

Anot jo, žmonėms, kurie pirmą kartą savarankiškai organizuoja kelionę, gali pasirodyti, kad tai sunkus ir varginantis procesas.

„Tačiau taip nėra. Kuo daugiau žmonės domisi skrydžių kainomis, tuo lengviau jiems juos įsigyti pigiau. Kalbant apie kaimyninius oro uostus, turbūt labai priklauso nuo gyvenamosios vietos. Asmeniškai man, gyvenančiam Vilniuje važiuoti iki Varšuvos ar Rygos neatrodo labai patogus sprendimas. Kita vertus reikėtų labai pasverti, kiek iš tikrųjų yra sutaupoma.

REKLAMA

O patiems ieškoti nakvynės dar paprasčiau. Tereikia skaityti atsiliepimus ir stebėti viešbučio ar buto reitingus Be to, ne visada būtina užsisakyti didelį erdvų, brangų kambarį, ypač jeigu ten žmogus praleis labai mažai laiko“, – patarė Marius.

Anot jo, patys keliones organizuoja drąsūs ir užsispyrę žmonės.

„Ne visada pasiseka rasti gerą ir pigų skrydį ar nakvynės vietą, todėl ir gali nusvirti rankos.

Padedu žmonėms patiems susiplanuoti kelionę. Dažniausiai klientai prašo pagalbos padėti surasti nakvynę, lėktuvo bilietus ar suplanuoti ką nuveikti viename ar kitame mieste. Įstrigo atmintyje vienas atvejis, kuomet vyresnio amžiaus moteris prisipažino, niekada nekeliavusi savarankiškai. Bet po vienos savarankiškos kelionės ėmė pas pati organizuoti dažniau“, – klientų patirtimis dalijosi Marius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų