• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anot Prezidentės, „norint išlaikyti dabartinę socialinę sistemą turi didėti mokesčiai. Jeigu mokesčiai liktų tokie patys, valstybės įsipareigojimai turi mažėti“. „Visuomenė turi iš naujo susitarti, kokio dydžio mokesčius ji pasirengusi mokėti ir kokias paslaugas norėtų gauti iš valstybės. Šie dalykai susiję tiesiogiai, o ne atvirkščiai“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė Dalia Grybauskaitė,

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ji pripažino, jog „be abejo, net ir tas lėšas, kurias šiandien turi valstybė, galima išnaudoti daug efektyviau“.

REKLAMA

Anot Prezidentės, kriziniu laikotarpiu „tokios šalys kaip Lietuva negali didinti savo viešųjų išlaidų, defic

ito ir skolos. Jos pirmiausia turi karpyti viešąsias išlaidas, mažinti valdžios aparatą, naikinti įvairių institutų dubliuojančias funkcijas, šalinti kliūtis verslui ir taupyti“.

Ji taip pat akcentavo, kad reikėtų reformuoti Lietuvos ūkio struktūrą.

„Iki šiol Lietuva iš dalies parazituoja ir neišbrenda iš senosios, neekonomiškos ūkio struktūros. Ekonomika neinovatyvi, o paslaugų sektorius neišplėtotas. Mūsų galimybės: inovacijos, paslaugos, mokslas ir tyrimai“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, „neturint gausių gamtos išteklių, pats didžiausias turtas yra žmogus, kurį reikia labai saugoti. Problema ta, kad per du dešimtmečius mes išlaisvinome rinką, apribojome valstybės kišimąsi į ekonomiką, tačiau nesumažinome socialinių valstybės įsipareigojimų. Rinkos ekonomika ir iš senų laikų paveldėta socialinės apsaugos sistema nedera. O sunkmečiu ši disproporcija valstybei tampa nepakeliama“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Prezidentė nurodė, kad Lietuvai dar nereikia kreiptis pagalbos į Tarptautinį valiutos fondą (TVF).

„Lietuva dar gali susitvarkyti pati, jeigu išorinės skolinimosi sąlygos nepablogės“, – sakė naujoji šalies vadovė.

D. Grybauskaitė tvirtino, kad nepaklus siūlymams atsitraukti nuo vykdomosios valdžios ir likti visuomenę konsoliduojančia politikos figūra.

„Politologų požiūriu, kaip tik tai ir turėčiau daryti. Būtų gudru atsitraukti į šalį, baksnoti pirštu ir kritikuoti. Tačiau laikau save žmogumi, kuris niekada nesikratė atsakomybės. Ir pirmas dalykas, kurį prisiminsiu, jeigu dirbsime ranka rankon su Vyriausybe, – tai atsakomybė“, – teigė D. Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų