REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje girdėti pasipiktinimo dėl esą per griežtų COVID-19 valdymo priemonių. Tačiau realybė tokia, kad ir Lietuvos kaimynės, ir dalis labiausiai lankomų Vakarų Europos šalių į koronaviruso kontrolę žiūri labai griežtai. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse viešose vietose leidžiama būti tik su respiratoriais, o kitose – nepasiskiepiję ar virusu nepersirgę gyventojai negali lankytis viešojo maitinimo ar pramogų vietose.

Lietuvoje girdėti pasipiktinimo dėl esą per griežtų COVID-19 valdymo priemonių. Tačiau realybė tokia, kad ir Lietuvos kaimynės, ir dalis labiausiai lankomų Vakarų Europos šalių į koronaviruso kontrolę žiūri labai griežtai. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse viešose vietose leidžiama būti tik su respiratoriais, o kitose – nepasiskiepiję ar virusu nepersirgę gyventojai negali lankytis viešojo maitinimo ar pramogų vietose.

REKLAMA

Portalas tv3.lt apžvelgė, kokių COVID-19 ribojimo priemonių ėmėsi Lietuvos kaimynės bei labiausiai Lietuvos keliautojų lankomos šalys Europoje, taip pat, kokie reikalavimai taikomi keliautojams.

Latvija

48 val. prieš vykstant į kaimyninę Latviją, keliautojai turi užpildyti elektroninę formą dėl COVID-19 paso. 

REKLAMA
REKLAMA

Keliautojai, atvykstantys iš Europos Sąjungos, Europos Ekonominės Erdvės, Šveicarijos ar Jungtinės Karalystės ir turintys ES Skaitmeninis COVID pažymėjimą, kuris įrodo, kad jie yra pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu, neturi atlikti COVID-19 testų. Kitu atveju 72 val. prieš atvykstant į Latviją būtina atlikti PGR arba antigenų testą. Testas negali būti atliekamas anksčiau nei 48 val. prieš atvykstant į šalį.

REKLAMA

Nuo sausio 25 d. viešose Latvijos erdvėse leidžiama dėvėti tik medicinines kaukes arba respiratorius. Taip pat visos paslaugos šalyje teikiamos tik su COVID-19 pasu. Išimtys taikomos maisto prekių parduotuvėse, atsiimant maistą, pašte, gyvūnų prekių parduotuvėse, degalinėse, vaistinėse, perkant bilietus, turguose lauke, viešajame transporte ar teikiant būtinąsias paslaugas.

Be to, visos didesnės 1500 kv. m ploto parduotuvės turi aptarnauti lankytojus tik su COVID pažymėjimu. Parduotuvės dirba nuo 6 iki 23 val., išskyrus būtinųjų prekių parduotuves.

REKLAMA
REKLAMA

Latvijoje ribojami gyventojų susibūrimai – uždarose erdvėse gali susitikti ne daugiau nei 10 žmonių, atvirose – ne daugiau nei 20. Maitinimo vietose prie staliuko vienu metu gali sėdėti ne daugiau nei 10 žmonių (iki 4 suaugusių ir 6 vaikų). Nesiskiepijusiems asmenims maistą leidžiama tik išsinešti.

Kultūros įstaigose, bibliotekose, parodose gali lankytis tik COVID pažymėjimą turintys žmonės.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Estija

Visi į Estiją atvykstantys žmonės likus bent trims dienoms iki atvykimo į šalį turi užpildyti keliautojo anketą. Daliai keliautojų būtina atlikti testus ar saviizoliuotis. Testus atlikti būtina tiems gyventojams, kurie atvyksta iš šalių, kur sergamumas COVID-19 siekia 75–200 naujus atvejus 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, bei neturi galimybių paso. Tokiu atveju atvykėlis turi atlikti COVID-19 testą ir saviizoliuotis iki sulauks jo rezultato.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmenys, atvykstantys iš Europos šalių, kur sergamumo rodiklis viršija 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, turi saviizoliuotis 7 dienoms. Ribojimai netaikomi skiepytiems ar persirgusiems keliautojams.

Estijos viešose uždarose erdvėse visi vyresni nei 12 metų amžiaus asmenys turi dėvėti apsaugines medicinines kaukes arba respiratorius. Kaukės privalomos ir vietose, kur tikrinami COVID pažymėjimai – prekybos ir pramogų vietose, renginiuose, kino teatruose, grožio salonuose, viešojo maitinimo vietose ir daugelyje kitų vietų.

COVID pažymėjimus Estijoje turi gyventojai nuo 12 metų amžiaus. COVID pažymėjimas nėra būtinas parduotuvėse, vaistinėse, bankuose, grožio salonuose.

REKLAMA

Estija įvedė viešųjų renginių ir veiklų laiko apribojimą – naktiniai klubai, barai, kitos pramogų vietos, kino teatrai, teatrai, koncertai, muziejai, sporto renginiai ir kitos panašios veiklos turi baigti darbą iki 23 val. 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Lenkija

Lenkijoje viešose erdvėse nosį ir burną būtina dengti apsaugine kauke. Tai privaloma viešajame transporte, prekybos vietose, bankuose, pašte, kino teatruose ir teatruose, gydymo įstaigose, bažnyčiose, švietimo įstaigose, valstybinėse įstaigose.

Visi į Lenkiją atvykstantys keliautojai turi 10 dienų saviizoliuotis. Tačiau tai nebūtina pasiskiepijusiems ar persirgusiems asmenims (turi turėti COVID pažymėjimą), išimtys taip pat taikomos keliautojams, kurie ne anksčiau nei 48 val. prieš atvykdami į Lenkiją atliko COVID-19 testą ir jis yra neigiamas. Saviizoliacija taip pat nebūtina jaunesniems nei 12 metų amžiaus vaikams, kuriuos prižiūri suaugusieji.

REKLAMA

PGR ar antigeno testą galima atlikti ir atvykus į šalį. Jei šis bus neigiamas, nereikės saviizoliuotis. Tačiau testą turi apmokėti pats keliautojas.

Lenkijoje galioja  nemažai ribojimų, tačiau jie taikomi tik asmenims, kurie neturi europinio COVID pažymėjimo. Pavyzdžiui, dalyje Lenkijos viešų vietų – restoranuose, baruose, viešbučiuose, kino teatruose, sporto ir kituose renginiuose – leidžiama užpildyti ne daugiau nei 30 proc. visų vietų. Nuo pernai gruodžio 15 dienos Lenkija priėmė sprendimą uždaryti naktinius klubus ir kitas šokių vietas.

Muziejuose ir galerijose, uždaruose teatruose, operose ir filharmonijose, bibliotekose taikomas ploto apribojimas – mažiausiai 15 kv. m vienam asmeniui. Koncertų lankytojai turi laikytis bent 1,5 m atstumo vienas nuo kito ir negali užpildyti daugiau nei 30 proc. visų vietų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos maitinimo ir prekybos vietose netaikomi ribojimai COVID-19 pasus turintiems klientams, o neturintiems ribojamas prekybos plotas.

O štai viešajame transporte bet kokiu atveju galioja ribojimai – laipinama tik tiek keleivių, kiek yra sėdimų vietų.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Vokietija

Nuo praėjusių metų visi į Vokietiją atvykstantys vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys turi turėti COVID pažymėjimus. Įrodyti, kad neserga koronavirusu, keliautojai gali ir ne vėliau nei prieš 48 val. atlikę PGR testus.

Asmenys, į Vokietiją atvykę į aukštos rizikos šalių, privalo saviizoliuotis 10 dienų. Svarbu pažymėti, kad Lietuvą Vokietija yra įtraukusi į aukštos rizikos šalių sąrašą. Saviizoliacija nėra būtina, jei per Vokietiją vykstama tranzitu, taip pat asmenims, kurie gali įrodyti, jog yra pasiskiepiję arba persirgę COVID-19 užpildydami elektroninę anketą. 

REKLAMA

Saviizoliacija trunka tik penkias dienas nuo atvykimo, jei asmuo atlieka COVID-19 testą ir jis yra neigiamas. Jaunesniems nei 6 metų amžiaus vaikams saviizoliacija trunka tik 5 dienas.

Svarbu, kad viešose vietose Vokietijoje būtinos ne paprastos medicininės kaukės, o respiratoriai (FFP2 arba KN95/N95). Kaukės būtinos viešajame transporte, prekybos vietose ir žmonių gausose atvirose erdvėse, kuri nepavyksta išlaikyti saugaus atstumo.

Be minėtų apribojimų, skirtingi Vokietijos regionai taiko skirtingus apribojimus savo nuožiūra.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Ispanija

Iš Lietuvos į Ispaniją vykstantys asmenys turi internetu užpildyti vietinę anketą, su kuria gaus QR kodą, taip įrodydami, kad neserga COVID-19. Keliautojai turi būti pasiskiepiję nuo COVID-19 arba persirgę ir įrodyti tai europiniu COVID pažymėjimu. Taip pat nesirgimą koronavirusu galima įrodyti turint neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Keliautojo sveikatos būklę įrodantys dokumentai turi būti ispanų, anglų, prancūzų arba vokiečių kalba.

REKLAMA

Apsauginės veido kaukės Ispanijoje būtinos atvirose viešose erdvėse. Išimtys numatomos sportuojantiems asmenims, taip pat gamtoje, kai įmanoma išlaikyti 1,5 m atstumą. Kaukės būtinos ir vietose uždarose erdvėse, viešajame transporte, taip pat ir privačiame transporte, kai keliauja ne šeimos nariai.

Atskiri Ispanijos regionai taiko atskirus apribojimus savo nuožiūra.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Italija

Atvykstantieji į Italiją turi užpildyti elektroninę deklaraciją, pateikti skaitmeninį COVID pažymėjimą bei neigiamą antigeno (atliktas ne anksčiau nei 24 val. iki atvykimo) arba PGR testo (atliktas ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo) rezultatą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikams nuo 6 metų amžiaus privalomas molekulinis arba antigenų testas. Jei 6–17 metų vaikas atvyksta be neigiamo testo, jam privaloma 5 dienų saviizoliacija, net ir atvykus su COVID-19 pažymėjimus turinčiais tėvais. Vaikams iki 6 metų amžiaus saviizoliacija netaikoma.

COVID pažymėjimo neturintiems, nepasiskiepijusiems ar nepersirgusiems asmenims privaloma 5 dienų saviizoliacija, o po jos – antigenų arba PGR testas.

Svarbu tai, kad Italijoje yra dviejų rūšių žalieji pasai: bazinis žaliasis pasas ir super žaliasis pasas. Pastarasis išduodamas asmenims, kurie yra visiškai pasiskiepiję nuo COVID-19 arba persirgę per pastarąjį pusmetį. Tuo metu bazinis žaliasis pasas išduodamas testuojantis.

REKLAMA

Super žaliasis pasas Italijoje būtinas viešajame transporte, taksi ir pavežėjimo automobiliuose, viešbučiuose, viešojo maitinimo įstaigose, renginiuose, kultūros įstaigose, pramogų vietose. O bazinis žaliasis pasas privaloma viešuosiuose konkursuose ir paskaitose bei kursuose.

Taip pat visur Italijoje privalomos medicininės kaukės, o viešajame transporte, įskaitant lėktuvus, ir įstaigų viduje privalu dėvėti FFP2 tipo respiratorius.

Daugiau informacijos gali rasti čia.

Jungtinė Karalystė

Į Jungtinę Karalystę vykstantys keliautojai iš Lietuvos privalo užsisakyti ir patys apmokėti antros dienos antigenų testą, ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo užpildyti keliautojo formą bei turėti ES COVID pažymėjimą.

REKLAMA

Asmenims, kurie yra pilnai pasiskiepiję, iki atvykimo nereikia testuotis, atvykus jiems nėra būtina saviizoliacija, jiems taip pat nereikia atlikti aštuntos dienos testo.

Tačiau svarbu tai, kad Jungtinėje Karalystėje persirgę ir gavę tik vieną iš dviejų vakcinos dozių, turi laikytis taisyklių neskiepytiems asmenims: atlikti PGR arba antigeno testą, užsisakyti ir apmokėti antros ir aštuntos dienos testus, užpildyti keliautojo formą, saviizoliuotis 10 dienų, atlikti antros ir aštuntos dienos testus.

Skirtingai nei kitose minėtose valstybėse, Jungtinė Karalystė praneša, kad nuo sausio 27 d. daugumoje vietų nebereikia dėvėti apsauginių kaukių, tačiau jos tebėra rekomenduojamos uždarose erdvėse, kur sunku išvengti kontakto.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų