REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės vyriausybės pareigūnai trečiadienį pareiškė, kad Rusijos ir jai prijaučiantys programišiai siekia sutrikdyti arba sunaikinti Britanijos ypatingos svarbos infrastruktūrą, o šalies pastangos juos sustabdyti kol kas yra nepakankamos.

Jungtinės Karalystės vyriausybės pareigūnai trečiadienį pareiškė, kad Rusijos ir jai prijaučiantys programišiai siekia sutrikdyti arba sunaikinti Britanijos ypatingos svarbos infrastruktūrą, o šalies pastangos juos sustabdyti kol kas yra nepakankamos.

REKLAMA

Britanijos Nacionalinis kibernetinio saugumo centras paskelbė oficialų pranešimą apie grėsmę JK elektros, vandens ir kitų ypatingos svarbos sistemų operatoriams, ragindamas juos sustiprinti savo apsaugą.

„Manau, kad vis dar nepakankamai darome, kad apsaugotume savo infrastruktūrą nuo kibernetinių grėsmių, kylančių iš Rusijai prijaučiančių grupuočių“, – sakė centro vadovė Lindy Cameron. 

Ministrų kabineto narys Oliveris Dowdenas  teigė, kad grėsmę kelia Rusijai simpatizuojantys programišiai, tačiau nebūtinai vadovaujami Rusijos valstybės. Jis apibūdino juos kaip kibernetinę „Wagner“ grupę – Rusijos samdinių bendrovės, kovojančios Ukrainoje, atitikmenį.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė, kad nors įtariami programišiai šiuo metu nėra pajėgūs padaryti didelės žalos JK sistemoms, grėsmė didėja.

„Atskleisti šią grėsmę nėra lengva“, tačiau tai būtina, kad „įmonės suprastų dabartinę riziką, su kuria susiduria, ir imtųsi veiksmų, kad apsaugotų save ir šalį“, Belfaste vykusioje kibernetinio saugumo konferencijoje sakė O. Dowdenas.

REKLAMA

„Šios įmonės atsakingos už mūsų šalies veiklos palaikymą. Jos rūpinasi, kad šviesa degtų, – sakė jis. – Mūsų bendra gerovė priklauso nuo to, ar jos rimtai rūpinasi savo saugumu.“

JK elektroninės žvalgybos agentūros GCHQ padalinys Nacionalinis kibernetinio saugumo centras teigė, kad užsitęsus karui kibernetiniai įsilaužėliai gali pradėti daugiau dėmesio skirti ne tik Ukrainai, bet ir Vakarų šalims.

L. Cameron taip pat perspėjo dėl „dramatiško Kinijos, kaip technologijų supervalstybės, augimo“.

„Kalbėdama apie Kiniją noriu pasakyti, kad Kinija, kaip sakome integruotoje apžvalgoje, yra šio laikmečio grėsmė, – sakė ji britų transliuotojui „Sky News“. – Jos užmojų ir technologijų mastas ir sparta yra tai, į ką visi konferencijos dalyviai turi rimtai atsižvelgti ir pagalvoti apie tai, kaip į ateities technologijas įdiegti saugumą, kad mūsų žmonės būtų saugūs.“

REKLAMA
REKLAMA

JK sako rimtai žiūrinti į pranešimus apie slaptas Kinijos policijos nuovadas užsienyje

Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį pareiškė, kad labai rimtai vertina pranešimus apie slaptas Kinijos policijos nuovadas užsienyje po to, kai britų žiniasklaida paskelbė apie Londone gyvenantį kinų verslininką, susijusį su konservatorių politikais.

Laikraštis „The Times“ nurodė, kad kinų verslininkas Lin Ruiyou Londono Kroidono priemiestyje valdė maisto pristatymo įmonę, kuri veikė kaip nedeklaruota Kinijos policijos nuovada.

Pranešime teigiama, kad tas verslininkas taip pat aktyviai buvo įsitraukęs į valdančiųjų konservatorių vietos politiką, o trečiadienį perspausdintos nuotraukos, kuriose jis užfiksuotas su buvusiais britų premjerais Borisu Johnsonu ir Theresa May.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priduriama, kad Lin Ruiyou aktyviai dalyvavo Kinijos komunistų partijos (KKP) „Jungtinio fronto“ organizacijoje, nors, kaip nurodoma, jis pats neigia slapta dirbęs provincijos policijai ir stebėjęs kitus Kinijos piliečius Londone.

„Pranešimai apie JK veikiančias įtariamas nedeklaruotas „policijos nuovadas“, žinoma, kelia didelį susirūpinimą ir yra vertinami itin rimtai“, – naujienų agentūrai AFP sakė JK vyriausybės atstovas spaudai.

„Užsienio šalių vyriausybių bandymai daryti spaudimą, bauginti, persekioti ar kenkti savo kritikams užsienyje, kenkiant demokratijai ir teisinei valstybei, yra nepriimtini, – pridūrė jis. – Esame pasiryžę kovoti su šiais iššūkiais, kad ir kur jie kiltų.“

REKLAMA

JK vidaus reikalų ministerija ir Londono policija pradėjo tyrimus po to, kai žmogaus teisių gynimo grupė „Safeguard Defenders“ praėjusiais metais pirmą kartą išsamiai informavo apie užsienyje neoficialiai įsteigtas Kinijos policijos nuovadas.

Madride įsikūrusios grupės kampanijos vadovė Laura Harth AFP sakė, kad Lin Ruiyou turi „aiškių ir įrodomų ryšių su KKP aparatu“.

„Demokratinės valdžios institucijos, taip pat ir JK, privalo plačiai atverti šiuos tyrimus ir skubiai pradėti tirti „Jungtinio fronto“ organizacijų veiklą savo šalyse“, – pridūrė ji.

Pirmadienį Jungtinių Valstijų institucijos sulaikė du vyrus, kurie, kaip įtariama, Niujorke įsteigė vieną tokių nuovadų, ir pateikė kaltinimus dešimtims Kinijos saugumo pareigūnų dėl JAV gyvenančių opozicijos veikėjų stebėjimo ir persekiojimo.

REKLAMA

61-erių Harry Lu Jianwango ir 59-erių Chen Jinpingo sulaikymai buvo pirmieji tokie, susiję su įtariama Kinijos kampanija visame pasaulyje steigti slaptas policijos nuovadas, teigė JAV prokurorai.

Kinija neigia egzistuojant tokio pobūdžio kampaniją, o po sulaikymų Niujorke apkaltino JAV vyriausybę šmeižtu ir politinėmis manipuliacijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų