• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų bankų sistemoje – didžiausias banko bankrotas po 2008-ųjų finansų krizės. Silicio slėnio banką uždarė finansų sistemos reguliuotojai ir perėmė jo valdytų indėlių kontrolę.

Jungtinių Valstijų bankų sistemoje – didžiausias banko bankrotas po 2008-ųjų finansų krizės. Silicio slėnio banką uždarė finansų sistemos reguliuotojai ir perėmė jo valdytų indėlių kontrolę.

REKLAMA

Tiesa, gelbėdama Jungtinės Karalystės startuolius, šalies banko padalinį už svarą nusipirko Tarptautinė bankininkystės ir finansinių paslaugų organizacija HSBC. Vis dėlto Jungtinių Valstijų prezidentas ragina nepanikuoti ir tvirtina, kad bankų sistema yra saugi.

Jungtinių Valstijų bankų sistemoje – banko griūtis, kurios nebuvo  nuo 2008-ųjų finansų krizės. Šalies finansų sistemos reguliuotojai uždarė „Sillicon Valley Bank“ ir perėmė jo valdytų indėlių kontrolę. Prieš 4 dešimtmečius įkurtas bankas buvo didžiausias pagal indėlius Silicio slėnyje ir 16-as pagal dydį Jungtinėse Valstijose.

Tiesa, bankas buvo pagrindinis startuolių finansuotojas. Taip pat finansavo įvairius renginius ir juos rėmė. Pastaruoju metu „Sillicon Valley Bank“ bandė pritraukti daugiau nei 2 milijardus JAV dolerių papildomo kapitalo, tačiau pasklidus žiniai apie prastėjančią banko situaciją kilo panika. Klientai ėmė masiškai imti indėlius, laikytus banke. 

REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojama, kad vos per dieną iš 200 milijardų klientai atsiėmė indėlių už 42 milijardus. Neturėdamas pakankamai grynųjų pinigų indėliams išmokėti, bankas suskubo nuostolingai pardavinėti obligacijas, taip dar labiau pablogindamas padėtį. Taip keturis dešimtmečius gyvavusi įstaiga sugriuvo vos per dvi dienas – ketvirtadienį ir penktadienį.

REKLAMA

Gelbėdamas Jungtinės Karalystės startuolius šalies Silicio slėnio padalinį už svarą įsigijo HSBC – Didžiosios Britanijos tarptautinė bankininkystės ir finansinių paslaugų organizacija.

„Mums, kaip šaliai, labai svarbu, kad šis sektorius gyvuotų. Ir todėl ministras primininkas, aš ir Anglijos bankas šį savaitgalį raitojosi rankoves – kad surastume sprendimą“, – teigia Jungtinės Karalystės finansų ministras Jeremy Huntas.

Savo ruožtu Jungtinių Valstijų Iždo sekretorius tikina, kad šio banko žlugimas neturėtų sukelti rizikų finansinei sistemai – jei indėlininkams bus atlyginta. Tai padaryti žada pačios Jungtinės Valstijos. Ir nors savaitgalį Jungtinių Valstijų finansų sektorių sukretė dar viena žinia, kad žlugo kriptovaliutų srityje dirbęs bankas „Signature Bank“, prezidentas Joe Bidenas tikina, kad nėra ko panikuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl greitų mano administracijos veiksmų pastarosiomis dienomis amerikiečiai gali būti tikri, kad bankų sistema yra saugi. Indėliai bus vietoje, kai jų prireiks. Mažos įmonės visoje šalyje, turinčios indėlių šiuose bankose, gali lengviau atsikvėpti žinodamos, kad galės sumokėti savo darbuotojams ir apmokėti sąskaitas“, – tikina Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas.

Tiesa, į šią krizę vis tiek reaguoja akcijų biržos – akcijų kaina krenta ne tik Jungtinėse Valstijose, bet ir Europoje bei Azijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų