REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos opozicija skelbia žinantys, kokie sveikatos sutrikimai kankina neteisėtą šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką – esą diktatoriui yra širdies raumens uždegimas. O kiti šaltiniai tikina, kad gydyti Lukašenkos jau atskrido ir profesoriai iš Maskvos. O štai politologai sako, kad Lukašenka galimai buvo nunuodytas, kad jam dingus iš akiračio Kremlius galėtų pasodinti Maskvai nuolaidesnę ir naudingesnę marionetę.

Baltarusijos opozicija skelbia žinantys, kokie sveikatos sutrikimai kankina neteisėtą šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką – esą diktatoriui yra širdies raumens uždegimas. O kiti šaltiniai tikina, kad gydyti Lukašenkos jau atskrido ir profesoriai iš Maskvos. O štai politologai sako, kad Lukašenka galimai buvo nunuodytas, kad jam dingus iš akiračio Kremlius galėtų pasodinti Maskvai nuolaidesnę ir naudingesnę marionetę.

REKLAMA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, savaitgalį apsilankęs Italijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje tęsia kelionę po Europą – šiandien nusileido Jungtinėje Karalystėje, kur susitiko su šalies premjeru. Pastarasis Zelenskiui pažadėjo oro gynybos raketų ir šimtus kovinių dronų, kurie gali skrieti daugiau kaip 200 kilometrų.

Gausiais plojimais vokiečiai Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį sveikina Acheno mieste.

Nuo rusofašistų besiginančios šalies lyderiui čia įteiktas Karolio Didžiojo apdovanojimas už nuopelnus Europos vienybei – jis skirtas visai Ukrainos tautai. Šį įvertinimą Zelenskis pasidalijo ir su kitais Europos lyderiais – esą ir Ukrainą remiančios šalys yra taikos, kuri bus palikimas ateities kartoms, kūrėjos.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai jums ačiū. Ačiū už jūsų kilnius žodžius apie Ukrainą, jos herojus, mūsų karius ir vaikus“, – kalba V. Zelenskis.

Tačiau tai – ne vienintelė dovana, kurią Zelenskis parsiveš namo. Vokietijos kancleris Olafas Scholzas tikina, kad Berlynas visiškai palaiko Ukrainos narystę Europos Sąjungoje ir nustebina prabilęs ukrainietiškai.

REKLAMA

Ukraina yra čia ir Ukraina yra Europa. Sveikinimai iš visos širdies. Ir Slava Ukraini!“ – sako Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

O trokštama narystė NATO Ukrainai lieka kol kas tolima svajone – „The Washington Post“ skelbia, kad Kyjivas per liepos mėnesį Vilniuje vyksiantį viršūnių susitikimą kvietimo prisijungti prie aljanso negaus. Vis tik Vakarų lyderiai esą ketina padėti žengti pirmyn narystės link. O kaip galėtų atrodyti kelias narystės link, šiandien prakalbo ir NATO vadovas.

„Tikiuosi, kad susitarsime dėl daugiametės programos Ukrainoje. Ji padės Ukrainai pereiti nuo sovietinių standartų, doktrinų, įrangos prie NATO standartų, doktrinų, technikos. Tai jai padės visiškai susiderinti su NATO ir judėti narystės link“, – teigia NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

REKLAMA
REKLAMA

Ir pridūrė, kad svarbiausia Ukrainai dabar yra nugalėti Putiną ir užbaigti kruviną karą, nes Kyjivas prie NATO gali prisijungti tik taikos metu.

Vokietijoje Zelenskio kelionė po Europą nesibaigia – Ukrainos lyderis dar tą pačią dieną leidžiasi Prancūzijoje, kur susitinka su šalies prezidentu Emanueliu Macronu. Jis Zelenskiui pažadėjo, kad artimiausiomis savaitėmis Kyjivas gaus dešimtis šarvuočių ir lengvųjų tankų.

Per savaitgalį aplankęs Italiją, Vokietiją ir Prancūziją, šiandien Zelenskis atvyko, kaip pats sako, pas gerą draugą Rishį Sunaką – Jungtinės Karalystės premjerą. Šilto apsikabinimo nuotrauka pasidalijo ir šalies premjeras, sveikindamas Zelenskį sugrįžus į Jungtinę Karalystę. Čia lyderiai žada akis į akį dėrėtis dėl tolimesnės Londono paramos Kyjivui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Stovime kambaryje, iš kurio Vinstonas Čerčilis sakė daugelį savo žymių kalbų Antrojo pasaulinio karo metais. Taip pat ir šiandien jūsų lyderystė, jūsų šalies drąsa ir tvirtybė mums yra įkvėpimas. Nekantrauju aptarti, ką dar galime padaryti, kad palaikytume jus ir jūsų šalį“, – tvirtina Jungtinės Karalystės premjeras Rishi Sunakas.

Prieš pat Zelenskio vizitą Jungtinė Karalystė paskelbė, kad Ukrainai siųs daug oro gynybos raketų ir šimtus kovinių dronų, kurie gali skrieti daugiau kaip 200 kilometrų. O kartu siūlo apmokyti Ukrainos pilotus naudotis skirtingais vakarietiškais naikintuvais, nors siųsti amerikietiškų F-16 naikintuvų dar nesiryžta. Tačiau Jungtinė Karalystė su kitais sąjungininkais žada kurti „lėktuvų koaliciją“, tačiau Sunakas pabrėžia, kad ties ja reikia dar kiek padirbėti ir tuomet galės apie ją papasakoti daugiau.

REKLAMA

„Šiandien kalbėjomės apie lėktuvus – tai mums yra labai svarbi tema, nes mes negalime kontroliuoti savo dangaus. Ir jūs tai žinote“, – sako V. Zelenskis.

O ištikimiausias Putino pakalikas – neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka – išlieka dėmesio centre. Vienas opozicijos lyderis Pavelas Latuška paskelbė, kad Lukašenka ligoninėje gydosi nuo sunkaus širdies raumens uždegimo. Ši liga sukelia dusulį, blogą savijautą, smarkų širdies plakimą, skausmą širdies plote ir sąnarių skausmus.

Kiti šaltiniai skelbia, kad gelbėti Lukašenkos į Minską jau nuskrido profesoriai iš Maskvos – jie esą gydo endokrininės ir kardiologinės sistemų sutrikimus. Apie Lukašenkos sveikatą pasisakė ir šalies opozijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja – esą kol apie jo sveikatą sklando daug gandų, reikia ruoštis visiems scenarijams, o svarbiausia – Baltarusijos nukreipimui demokratišku keliu, kuriame nėra Rusijos įtakos. Tačiau politologai mano, kad Maskva Baltarusijos taip lengvai nepaleis ir jei Lukašenkos nebebus, valdžioje gali atsidurti dar Kremliui pavaldesnis diktatorius.

REKLAMA

„Baltarusija yra visiškai po Rusijos Federacijos padu, Baltarusijoje yra Rusijos karių. Tai reiškia, kad pasitraukus Lukašenkai, galėtų įsitvirtinti dar patogesnis, dar labiau marionetinis ir prokremliškas režimas“, – teigia istorikas, politologas Aleksandras Fridmanas.

O kiti mano, kad Lukašenkos negalavimai yra gerai suplanuoti paties Kremliaus.

„Lukašenka savo elgesiu jau ilgą laiką erzina Kremlių. Jam reikia paklusnesnio, patogesnio ir nuolaidesnio diktatoriaus Baltarusijoje. Manau, kad jis galėjo būti apnuodytas“, – sako ukrainiečių politologas Taras Berezovecas.

O antradienį į Kyjivą dviejų dienų vizitui atvyksta Kinijos specialusis pasiuntinys Li Hui – jis esą rengs dirvą Pekino vadovaujamoms taikos deryboms dėl karo užbaigimo. Li taps pirmuoju Kinijos diplomatu nuo karo pradžios apsilankęs Maskvos užpultoje šalyje.

Vis tik Pekinas išlieka viena artimiausių Rusijos sąjungininkių, tad panašu, kad kelionė, kaip ir Kinijos brukamas pseudo taikos planas, tėra akių dūmimas. Tad ir Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen pabrėžė, kad Kinija turėtų naudotis savo įtaka Kremliui ir palaikyti užpultos šalies – Ukrainos, o ne agresorės taikos planą, kaip ir visas civilizuotas pasaulis.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų