• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 17 dieną pradedamas vienos krypties radijo ryšio su galimomis nežemiškomis civilizacijomis projektas „Lone Signal“, kuriame galės dalyvauti visi norintys, pranešė space.com.

REKLAMA
REKLAMA

Grupė mokslininkų, verslininkų ir nežemiškų civilizacijų paieškų entuziastų, kuriems pabodo dešimtmečius pasyviai SETI programos radijo teleskopais klausytis iš kosmoso sklindančio radijo triukšmo ir tarp jo ieškoti dirbtinės kilmės signalų, nusprendė pabandyti patys užmegzti radijo ryšio su galimomis protingomis būtybėmis Visatoje seansą.

REKLAMA

Pasak „Lone Signal“ projekto atstovų, kitą pirmadienį pirmą kartą žmonijos istorijoje pradės veikti radijo teleskopas, be perstojo siunčiantis į kosmosą tekstinius pranešimus bei nuotraukas, internetu surinktas iš visų šiame projekte norinčių dalyvauti žmonių. Žinoma, kadangi projektą inicijuoja verslininkai, ateiviams iš kosmoso skirti pranešimai nebus nemokami, bet apie tai – vėliau.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo birželio 17 dienos „Lone Signal“ operatoriai pradės siųsti savo signalus naudodami „Jamesburg Earth Station“ radijo teleskopą Kalifornijoje, veikiantį nuo 1968 metų, sakoma pranešime. Šis radijo teleskopas bus nukreiptas į žvaigždinę sistemą „Gliese 526“, esančią už maždaug 17,6 šviesmečių nuo Žemės. Nors astronomai kol kas nėra aptikę apie šią raudonąją nykštukę skriejančių planetų, „Gliese 526“ laikoma gera kandidate į gyvybei tinkamus pasaulius: ji įtraukta į Netoliese esančių potencialiai gyvenamų sistemų katalogą, pareiškė „Lone Signal“ projekto mokslinis vadovas Jacobas Haqq-Misra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, neatmetama galimybė, kad vėliau radijo teleskopas gali būti nukreiptas ir į kitą žvaigždžių sistemą. Kol kas, pasak „Lone Signal“ atstovų, radijo transliacijas iš Žemės bus bandoma siųsti į artimiausias žvaigždes.

Nors elektromagnetinė spinduliuotė iš Žemės į kosmosą sklinda nuo pat radijo ryšio ir TV transliacijų pradžios, neskaitant kitų radijo bangų šaltinių, šie signalai yra kur kas silpnesni, palyginti su „Lone Signal“ ruošiamomis transliacijomis, sakoma pranešime. Pasak „Lone Signal“ projekto atstovų, „Jamesburg Earth Station“ radijo teleskopas vienu metu siųs į kosmosą kelis signalų srautus. Vienas iš jų bus tarsi pasisveikinimas su nežemiškomis civilizacijomis. Jį parengė astronomas Michaelas Buschas. Šiuo nuolat kartojamu signalu bus informuojama apie Žemės padėtį Visatoje, periodinės elementų lentelės turinį, bus pranešamas dvejetainiu kodu užrašytas vandenilio atomo apibūdinimas.

REKLAMA

Pasak mokslininkų, jei „Gliese 526“ sistemos planetose egzistuoja civilizacija ir jei ji turi panašius radijo teleskopus, skirtus protingų būtybių iš kosmoso signalams ieškoti, ji galės aptikti, priimti ir iššifruoti tokį pranešimą. Gal net ir vos po keliolikos metų.

Kiti „Lone Signal“ signalų srautai bus generuojami pačių projekto rėmėjų. Per projekto interneto svetainę visi norintys galės pasiūlyti savo tekstinius pranešimus ir nuotraukas, kurias norėtų pasiųsti į kosmosą. Pranešama, kad pirmoji tekstinė žinutė bus nemokama, tačiau paskesnės bus apmokestintos vienu kredito balu. Nuotrauka kainuos 3 balus. Keturis kredito balus bus galima įsigyti už 99 JAV centus, sakoma pranešime.

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų