REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Trečiadienį Vilniuje prasideda pirmą kartą Lietuvoje organizuojama tarptautinė konferencijų turizmo paroda - kontaktų mugė „Convene“, į kurią atvyksta daugiau nei 120 renginių organizatorių iš Didžiosios Britanijos, Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos ar Rusijos.

REKLAMA
REKLAMA

Jie ieškos, kur galima rengti susitikimus, mokymus, kur apgyvendinti, kokį maistą ar paslaugas užsakyti. Tarp atvykstančiųjų - penkiasdešimtyje pasaulio šalių veikianti renginių firma „HelmsBriscoe“ ar tokių įmonių kaip "Microsof", "Shell" atstovai.

REKLAMA

Lietuvos parodų ir konferencijų centre LITEXPO vyks spaudos konferencija, kurioje dalyvavęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas kalbėjo: „Toks renginys rodo, kad Vilnius gali būti konferencinio turizmo traukos centru. Turime viską, ko reikia geram susitikimui. Miesto savivaldybė padarys viską, ko reikia, kad būtų puiki aplinka šiem susitikimams vykti“.

A. Zuokas teigė, kad vienas konferencinio turizmo atstovas per diena mieste vidutiniškai išleidžia apie tūkstantį litų, tai tris kartus didesnė suma nei išleidžia eilinis laisvalaikio turistas, o vidutinė viešnagės trukmė – daugiau nei trys paros.

REKLAMA
REKLAMA

Mero teigimu, šiuo metu Vilniaus miestas rengiasi skalbti konkursą dėl naujos vaizdo sistemos diegimu miesto saugumui užtikrinti, tačiau užsienio kompanijoms pristačius savo pasiūlymus paaiškėjo, kad tos grėsmės, nuo kurių saugotų ši sistema, Vilniui neaktualios. Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro direktorė Jolanta Beniulienė teigė, kad toks renginys yra pirmasis Baltijos regione ir tikimasi, kad jis taps tradicinis.

VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro atlikta konferencijų turizmo statistinių duomenų analizė rodo, kad 2011 m. Vilnių aplankė virš 50 tūkst. konferencijų dalyvių ir „pagyvino“ miesto ekonomiką 155 mln. Lt. Įvertinus surinktų duomenų skaičių, daroma prielaida, kad tai tik trečdalis visos Vilniuje vykusių renginių apimties. Tad tikėtina, jog konferencijų turizmo įtaka Vilniaus ekonomikai 2011 m. buvo apie 465 mln. Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2011 m. Vilniuje dominavo asociacijų bei mokslo įstaigų konferencijos, kurios sudarė 59% visų renginių skaičiaus. Privačių įmonių renginiai sudarė atitinkamai 41%. Vidutinė renginio trukmė buvo 3 dienos, vidutinis dalyvių skaičius – 200. Daugiausiai renginių suorganizuota medicinos srities (21%), ekonomikos (17%), technologijų mokslų (12%), politikos (9%), fizinių mokslų (8%) ir edukologijos bei menotyros (po 6%).

Vidutinė renginių apyvarta siekė 73,5 tūkst. litų. Tačiau asociacijų renginių vidutinė apyvartą buvo net keturis kartus didesnė nei korporatyvinių ir siekė 122 tūkst. Lt.

REKLAMA

Konsultacijas rengiant šią turizmo parodą teikė Didžiosios Britanijos įmonės „Kennedy Integrated Solutions“ ekspertas Paul Kennedy, puikiai žinomas ir vertinamas tarptautiniame konferencijų versle, sėkmingai įgyvendinęs ne vieną panašų projektą Europoje, Azijoje, Australijoje, Šiaurės Amerikoje. Balkanų šalyse panašus projektas trunka jau penkerius metus ir dabar konferencijų turistų srautai į Slovėniją padidėjo 3 kartus.

 

Tarptautinių konferencijų turizmo ekspertas, gavęs ir karalienės Elžbietos II apdovanojimą, Paulas Kennedy konferencijoje kalbėjo: „Kas mane nustebino ir kas dar turi būti padaryta, kad mieste galėtų vykti tarptautiniai renginiai ir konferencijos, tai yra tai, kad tai miestas apie kurį dar nežino daugybė tarptautinių renginių organizatorių. Šioje srityje yra labai didelė konkurencija, bet Vilnius galėtų būti neatrasta vieta.“

REKLAMA

Anot renginio svečio, jį maloniai nustebino privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimas: „Investicijos naudingos ir verslui ir valstybei“, - teigė P. Kennedy ir pridūrė, kad Lietuvai būtina išplėsti oro bendrovių veiklą, ka būtina norint sukurti puikiais sąlyga konferenciniam turizmui.

Konferencijos metu buvo užsiminta apie konferencijų centro kūrimą bei profesionalių renginių organizatorių, kaip diplomuotų specialistų, ruošimą.

„Labai svarbu, kad šalies vyriausybė pradėtų matuoti ir vertinti šios ekonominės srities teikiamą naudą“, - kalbėjo P. Kannedy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų