REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Android“ inžinierės Beatričės Farias darbo diena atrodo kitaip nei daugelio lietuvių. Moteris dirba amerikiečių įmonėje „Shift4 Payments“, tad nemažai darbų jai tenka nuveikti jau po pietų. Nors Beatričės darbas dažnam gali pasirodyti tarsi svajonė, ji įsitikinusi – tai gali pasiekti kone kiekvienas. Tereikia būti smalsiam, mėgti naujoves, mokėti bendrauti  ir mokytis.

„Android“ inžinierės Beatričės Farias darbo diena atrodo kitaip nei daugelio lietuvių. Moteris dirba amerikiečių įmonėje „Shift4 Payments“, tad nemažai darbų jai tenka nuveikti jau po pietų. Nors Beatričės darbas dažnam gali pasirodyti tarsi svajonė, ji įsitikinusi – tai gali pasiekti kone kiekvienas. Tereikia būti smalsiam, mėgti naujoves, mokėti bendrauti  ir mokytis.

REKLAMA

„Mano darbo diena prasideda gana vėlai, 10 valandą ryto, aš neskubu į biurą, atsikeliu, pasiruošiu sau kavos ir pradedu darbo dieną. Kadangi dirbu Jungtinių Valstijų įmonėje, mano darbo diena yra kiek kitokia. Susirinkimai vyksta ne dienos pradžioje, kaip įprasta, o jos pabaigoje. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną turime susirinkimą stand-up‘ą, kurio metu šnekame apie tai, kuo šiandien užsiimame, aptariame, ką darėme vakar, su kokiais trukdžiais susiduriame. Nuo 10 iki 16 valandos programuoju, o nuo 16 iki 18 valandos dalyvauju susirinkimuose, po kurių baigiu darbą“, – pasakojo ji.

Baigusi mokyklą, Beatričė turėjo du pasirinkimus: ji galėjo rinktis programavimo studijas Vilniaus universitete arba mokytis 3D animacijos paslapčių Škotijoje, Glazgo mieste. Abiturientė pasirinko animacijos studijų kryptį, tačiau vėliau dėl šio pasirinkimo kiek pasigailėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Nusprendžiau pasukti menų link, tačiau trečiajame kurse išgyvenau krizę, supratau, kad ne ten įstojau. Vis dėlto, noriu pasakyti, kad tai yra visiškai normalu – keičiasi tiek gyvenimas, tiek ir mes patys. Kadangi supratau, kad programavimo srityje esu talentingesnė nei menuose, ėmiau daugiau dėmesio telkti į programavimą. Mano baigiamasis studijų darbas buvo susijęs ir su menais, ir programavimu“, – tęsė ji.

REKLAMA

Po studijų baigimo daugelio, su programavimu susijusių dalykų B. Farias išmoko savarankiškai, internete. Kiek vėliau ji įsidarbino įmonėje, kuri ieškojo asmens, išmanančio programavimą ir 3D animaciją. Tiesa, noras programuoti ir vėl nugalėjo.

„Visiškai viena išmokau programavimo kalbų ir įsidarbinau kaip testuotoja įmonėje, kuri kūrė programinę įrangą menininkams, atsakingiems už filmų efektus. Po metų supratau, kad testavimas manęs netenkina, galutinai suvokiau, jog noriu būti programuotoja. Ėmiau domėtis darbo rinka, ir vieną dieną pamačiau reklamą, kurioje „Google“ siūlė nemokamus kursus. Anketą užpildžiau paskutinę dieną, patekau. Galėjau rinktis tarp internetinių puslapių arba „Android“ programavimo. Pastarasis atrodė įdomus ir neįprastas, tad pasirinkau jį. Besimokydama pamačiau, jog yra ir „Women Go Tech“ programa. Anketą vėl užpildžiau paskutinę dieną ir vėl patekau! Na, o vėliau įsidarbinau kaip jaunesnioji „Android“ programuotoja.“

REKLAMA
REKLAMA

Beatričė sako, jog pati dabar rinktųsi studijas kolegijoje. Jos nuomone, universitete įgyjama daug žinių, bet taip pat yra nemažai „sauso“ mokslo. Programavimo kursus moteris įvardijo kaip dar vieną pasirinkimą tiems, kurie nori būti programuotojais, tačiau neslėpė, jog rasti darbą baigus tik kursus gali būti sudėtinga.

„Jeigu esate labai disciplinuotas žmogus, yra nemažai universitetų, kurių kursai, jose mokoma medžiaga, yra prieinami visiškai nemokamai, internete. Galite mokytis savarankiškai. Visgi, jeigu jums disciplinos trūksta, siūlau rinktis kolegiją arba programavimo kursus. Kursai suteikia žinių, bet juos baigus gali būti sunkoka susirasti darbą. Tuo metu, kolegijoje įgyjama daug ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių“,  – mintimis dalijosi programuotoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moksleiviams, besidomintiems programuotojo profesija B. Farias pataria mokykloje rinktis informacinių technologijų, programavimo modulį. Kaip pasakojo specialistė, nors programavimu ji pati ėmė giliau domėtis tik baigusi universitetą, mokykloje turėtas minėtasis modulis suteikė daug žinių, palengvino mokymosi procesą net ir praėjus nemažai metų nuo mokyklos baigimo. 

Beatričė ragina programavimu domėtis ir merginas. Pasak jos, su informacinėmis technologijomis susijusios specialybės vis labiau populiarėja ne tik tarp vaikinų. Puikus to įrodymas – „Lietuvos Junior Achievement“ ir „Women Go Tech“ rengiamas projektas #EmpoweringGirls, kurį remia „Coca-Cola Foundation“ bei „Vinted“. Į projekte dalyvaujančias mokyklas atvyksta garsios, drąsios savo srities specialistės. Merginas bei vaikinus jos moko inovacijų, verslo, technologijų, inžinerijos paslapčių.

REKLAMA

„Anksčiau vyravo stereotipas, kad programavimas – neva vaikinų sritis. Džiaugiuosi, nes programuotojų merginų vis daugėja. Tikiuosi, jų IT srityje tik daugės. Taip pat yra manančių, jog programuotojas esą yra vienišas, savimi nesirūpinantis matematikos genijus. Iš tiesų, dirbant programuotoju, reikia mokėti dirbti komandoje. Nebūtinas ir matematinis išsilavinimas. Aš nebaigiau matematikos, bet IT srityje dirbu jau penkerius metus. Reikia mokėti mokytis. Jeigu moki mokytis, gebi kartu su technologijomis judėti į priekį. Technologijos nuolatos keičiasi ir programuotojui reikia keistis kartu su jomis, viskuo domėtis“, – paaiškino ji.

Beatričės patarimai būsimiems programuotojams:

1. Mokykloje rinkitės programavimo modulį, semkitės žinių ir iš interneto – jame gausu kokybiškos, nemokamos informacijos.

REKLAMA

2. Programuotojams labai svarbus mokėjimas dirbti komandoje. Stenkitės įsitraukti į komandinę veiklą, gerinkite bendravimo įgūdžius.

3. Nuolatos viskuo domėkitės. Ypač – technologijomis ir jų kaita.

4. Jeigu išsirinkote specialybę ir vėliau supratote, kad ji yra skirta ne jums, nesisielokite. Dėmesį sutelkite į tai, kas jums iš tiesų yra įdomu.

5. Nesvarbu, kokiame universitete studijuosite, svarbu, kokių žinių pasisemsite. Jeigu išmoksite mokytis, tikrai rasite sau labai patinkantį, puikų darbą.

„Lietuvos Junior Achievement“ ir „Women Go Tech“ įgyvendina projektą #EmpoweringGirls, kurio tikslas – skleisti žinią apie technologijų, inžinerijos ir verslo pasaulio galimybes, skatinti verslumą bei inovatyvų mąstymą tarp Lietuvos moksleivių įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Į mokyklas atvykusios lyderės moksleiviams pasakoja savo sėkmės istorijas, supažindina juos su savo profesijomis. Didysis projekto poveikio investuotojas - „The Coca-Cola Foundation“, partneriai „Vinted“, TV3 televizija, draugai „Unicorns Lithuania“ ir asociacija „Lyderė“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų