REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visiems žinoma, kiek daug moterims tenka iškęsti gimdymo metu, tačiau tai, kas su motinų kūnais ir jų psichika vyksta po to, suvokia nedaugelis.

Visiems žinoma, kiek daug moterims tenka iškęsti gimdymo metu, tačiau tai, kas su motinų kūnais ir jų psichika vyksta po to, suvokia nedaugelis.

REKLAMA

Portalas „The Independent“ Dr. Daghni Rajasingam teiravosi, ko turėtų tikėtis kiekviena gimdyti besiruošianti moteris.

Kokius fizinius simptomus dažniausiai patiria ką tik gimdžiusios moterys?

Daugelis mamų nėštumo metu priauga nemažai svorio, tačiau po gimdymo ne vienai jų nepavyksta susigrąžinti įprastinių formų. Rizika atsiranda tada, kai ir taip viršsvorį turintį moteris nėštumo metu priauga nemažai papildomų kilogramų. Norint užtikrinti savo ir veikalio sveikatą bei gerovę, patariama sverti kiek daugiau, nei idealus jūsų svoris.

Tai, jog ant moters kūno nėštumo metu atsiranda strijos, gali priklausyti ir nuo genetikos bei nuo jų prevencijai naudojamų aliejų ir tepalų.

REKLAMA
REKLAMA

Ar po gimdymo moterys daug kraujuoja?

Po vaikelio atėjimo į šį pasaulį, kai kurioms moterims gali atsirasti netikėtas kraujavimas, tad dar kelias dienas ar savaitę po gimdymo patariama naudoti higieninius paketus. Ar tai pavojinga gyvybei, priklauso nuo kraujo kiekio. Jei moteris gimdė natūraliai, hormonai vis dar prisitaiko prie organizmo, tad kraujavimas primena besibaigiančias mėnesines.

REKLAMA

Kaip pasikeičia makštis?

Neštumo metu išsiplečia dubens sritis. Daugeliui moterų po gimdymo dubens raumenys grįžta į normalią padėtį. Visas šis procesas primena žaizdą: kai kurios moterys sugyja greičiau, kitoms pasveikti prireikia daugiau laiko.

Vagina – atlaidi kūno dalis. Iš pradžių ji gali atrodyti ištinusi, kartais sukelti tikras kančias, tačiau po 6 savaičių ji pasidaro normali. Jei gimdymas vyksta natūraliai, gali būti, kad makštis patirs šokius tokius sužalojimus, tačiau pastarieji labai greitai sugyja.

Kada galima užsiimti seksu?

Nėra nustatyta, kada galima ir kada nepatariama mylėtis, tačiau, norint apsidrausti, jei makštis patyrė nedidelį sužeidimą, įplyšo, dėl galimo skausmo reikėtų apie seksą kurį laiką negalvoti. Mylėtis ar ne, spręsti turi pati moteris, nes tik ji žino, kada jaučiasi patogiai, o kada jai bus paprasčiausiai nemalonu. Be to, po gimdymo kurį laiką gali tekti naudotis papildomomis lubrikacijos priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Po gimdymo atsiradus kraujavimui ir vis tiek nusprendus mylėtis, gali išsivystyti infekcija. Be to, bet kuo užsikrėsti po gimdymo yra labai lengva. Netgi nosies pūtimas ir ėjimas į tualetą padidiną riziką pasigauti gyvybei pavojingą infekciją, tad moterys turėtų būti atsargios.

Ar gimdžiusias moteris kamuoja skausmas?

Taip. Priklausomai nuo to, kaip sekėsi gimdymas, gali skaudėti šlapinantis ir tuštinantis. Jei vaikelis į pasaulį atėjo sklandžiai, moteris gali nejusti jokio skausmo, neturėti jokių pogimdyvinių kitas kamuojančių simptomų. Kad ir kaip ten būtų, skausmas tęsiasi neilgai.

Ar po gimdymo gali sutrikti psichika?

Visa tai priklauso nuo motiną supančių žmonių ir jų palaikymo, pačios moters požiūrio ir lūkesčių. Jei tikitės, jog po gimdymo tapsite ta pačia moterimi, kuria buvote prieš pastojant, gali būti sunku. Retai kada kalbama apie tai, jog po gimdymo moteris pasikeičia. Iš nepriklausomo žmogaus ji tapo ta, nuo kurios priklauso kito žmogaus gyvybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat, ypač pirmąsias savaites, pasikeičia kūnai, hormonų kiekiai. Pogimdyvinė depresija yra liga, apie kurią ir šiais laikais kalbama per mažai. Moteris vis dar negali atsigauti, jog ant rankų ji siūbuoja dar visai neseniai jos pilvelyje buvusį mažylį, ji tikėjosi, jog jos gyvenimas taps laimingas, ji nenustos šypsotis ir susitvarkys su bet kokiais rūpesčiais. Tačiau realybė visai kitokia. Tai – pokyčių periodas, kuris, priklausomai nuo palaikymo ir supančių artimųjų, gali būti sunkus arba lengvas.

Kas vyksta su placenta?

Placenta iš moters organizmo pasišalina šiek tiek vėliau, nei pasaulį išvysta jos vaisius. Ji yra nedidelė ir gan minkšta. Daugeliu atvejų ji pasišalina pati, be jokių problemų, bet, kadangi ją iš moters kūno išstumia pati gimda, gali šiek tiek skaudėti atsirasti pora sąrėmių. Jei jums buvo suleisti nuskausminamieji vaistai, jūs to visai nepajusite, nes tai tikriausiai įvyks kai rankose laikysite savo mažylį.

Ar periodas po gimdymo ir atsigavimas gali būti sudėtingesnis, nei pats gimdymas?

Kai kurioms moterims šis teiginys galioja. Tačiau tai priklauso nuo gimdymo pasekmių ir atsiradusių problemų su sveikata.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų