REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) purto Šiaulių apskrities medikus. STT įtarimus kyšininkavimu pareiškė trims medikams ir 12 pacientų. Radviliškyje ir Kuršėnuose gydytojus pacientai papirkinėjo nuo 10 iki 100 eurų sumomis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) purto Šiaulių apskrities medikus. STT įtarimus kyšininkavimu pareiškė trims medikams ir 12 pacientų. Radviliškyje ir Kuršėnuose gydytojus pacientai papirkinėjo nuo 10 iki 100 eurų sumomis.

REKLAMA

Dviem medikams tai jau dabar kainavo politinę karjerą, jie buvo priversti trauktis iš Radviliškio rajono tarybos, gresia ir baudžiamosios bylos. O štai penki pacientai bylų išvengs, nes prisipažino davę kyšį, tačiau vis tiek turės susimokėti po 500 eurų.

Specialiųjų tyrimų tarnyba pričiupo tris medikus, Šiaulių rajone, Kuršėnų ir Radviliškio poliklinikose, ėmusius kyšius. Ir dar 12 pacientų, kurie juos šiems medikams davė. Specialiųjų tyrimų tarnyba vardija ir paslaugas, už kurias pinigai buvo paimti. 

„Kyšiai, įtariama, buvo priimami už suteikiamas medicinines paslaugas, konsultacijas, receptų išrašymą ar vairuotojo sveikatos patikrinimą“, – teigia Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Julija Gorovniovaitė.

REKLAMA
REKLAMA

O kyšių sumos už medicinines paslaugas nesiekia 100 eurų, kai kurių kyšių vertė vos 10 eurų. 

„Tikslių priežasčių įvardinti negaliu, jos galėjo būti įvairios. Kai kuriais atvejais galimai ir įprotis“, – sako J. Gorovniovaitė.

REKLAMA

Radviliškiečiai sako, kad kyšių neduoda ir medikai jų neprovokuoja jų duoti. Vis dėlto kai kurie nemato nieko blogo, jei atsidėkojama daktarui:

„Niekada nesu davusi, niekas nereikalavo iš tikrųjų.“

„Gal negalėtų būti nusikaltimas, jeigu gėlių puokštę, pavyzdžiui, tai nieko blogo čia, ane? Jei pinigėlių, kas turi per daug, ir pinigų būtų neblogai.“

„Neteko susidurti, neteko duoti, niekas neprašo.“

„Atėjai pas daktarą, gal ir galima, nebūtinai pinigine išraiška, gal galima saldainių dėžutę atnešti. Nežinau, čia vadinasi kyšis, ne kyšis? – Čia kyšis. – Tada teko.“

REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, nereikia, jie gauna atlyginimą. – Mes ubagai, nieko, o čia. – Jie gauna atlyginimą.“

Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė sako, kad kol vyksta tyrimas, neskuba atleisti ilgametės darbuotojos, mat įstaigoje ir taip trūksta medikų.

„Turinti beveik 40 metų stažą, tikrai turinti daug pacientų, yra tikrai gerbiama pacientų. Galbūt norėjo atsidėkoti gydytojai kažkaip. Sunku pasakyti. Bet žmonės ją myli, pacientai myli šią gydytoją“, – sako direktorė Irena Janušonienė.

Ji, kaip ir dar vienas medikas, su kyšiu pagautas Kuršėnuose, buvo renkama į Radviliškio tarybą. 

„Jie savo noru atsisakė, atsisakė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos mandato ir jiems panaikinti šie mandatai. Kaip tik vasario 1 dieną turim tarybos posėdį, tie, kurie iš eilės pagal sąrašą bus pakeisti“, – tvirtina Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtariamaisiais tapo ir 12 pacientų. Dalis jų prisipažino davę kyšį, tačiau už tai turės susimokėti pusės tūkstančio eurų baudas.

„Iš tų dvylikos pacientų, penki yra atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, pagal laidavimą. Jiems yra priskirta baudžiamojo poveikio priemonė sumokėti po 500 eurų į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą“, – kalba J. Gorovniovaitė.

Vis tik net ir šokolado plytelė ar gėlių puokštė yra traktuojamos kaip kyšis, net jei gydytojas nepadarė nieko neleistino, ir gali užtraukti didelių nemalonumų tiek medikui, tiek pačiam pacientui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų