Gairės

gydytojai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gydytojai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gydytojai“.

Skaudi žinia sugriovė 17-mečio Dominyko likimą: galvoje – milžiniškas auglys

Škotijoje, Edinburge gyvenančių lietuvių šeimą ištiko siaubingas likimas – 17-mečiui Dominykui galvoje buvo aptiktas didžiulis auglys. Dominykas auga teologės ir elektriko inžinieriaus šeimoje bei turi 15 metų sesę. Jo mamai Laimai plyšta širdis – nuo vaikystės jos vaiko kalba buvo nerišli, todėl mokykloje jis patyrė patyčias. Atlikus magnetinį rezonansą buvo nustatyta, kad visa tai buvo dėl didžiulio auglio.
Prieš 1 val.

Išsiaiškino, kodėl nuo raudono vyno skauda galvą: kiti to nežino

Mokslininkai nustatė, kad raudonajame vyne esantis natūralus junginys gali sutrikdyti organizmo medžagų apykaitą ir dėl to pradeda skaudėti galvą. Šių junginių – flavonolio, kvercetino, natūraliai yra visuose vaisiuose ir daržovėse, įskaitant vynuoges.  Kvercetinas laikomas sveiku antioksidantu, tačiau susimaišęs su alkoholiu jis gali kelti problemų, nustatė Kalifornijos universiteto Deivise mokslininkai.
2023-11-26

Paviešinti atlyginimai sukėlė medikų pyktį: sako, kad gauna daug mažiau

Paviešinus sostinės viešosiose gydymo įstaigose dirbančių gydytojų ir slaugytojų vidutinį darbo užmokestį patys medikai tik gūžčiojo pečiais. Jie stebėjosi, iš kur traukiami tokie dideli skaičiai, mat realybė kur kas liūdnesnė – į rankas gaunama alga ne tik mažesnė, bet ir krūviai daug didesni. Praėjusią savaitę Vilniaus miesto tarybos narys prof.

Gydytoja iš Lietuvos papasakojo, ką išvydo Ukrainoje: „Baisu buvo iki tol, kol neapsisprendžiau, kad važiuosiu“

Nėra elektros, sugriauti namai, vaistinė ir vietinė ambulatorija. Nėra gydytojų, odontologų. Žmonės suvargę, pavargę nuo karo, skurdo, nuolat dingstančios elektros, nuolatinės baimės ir įtampos. Tokią realybę išvydo į karo nuniokotus kaimus ir gyvenvietes Ukrainoje padėti vietos gyventojams nuvykusi šeimos gydytoja Toma Kundrotė.  Pagelbėti praktiškai visai be sveikatos priežiūros likusiems žmonėms dviem savaitėms į Charkivo regioną važiavusi gydytoja neslėpė prieš išvyką jautusi nerimą.

Ar reikia gydytojams dirbti ir šeštadieniais? Štai ką pamatė tą jau padariusios poliklinikos

Dvi didelės sostinės poliklinikos ėmėsi naujovės – gydytojai specialistai pacientus konsultuoja ir šeštadieniais. Nors kol kas ši iniciatyva laikina, viliamasi, kad tai galėtų padėti spręsti eilių pas gydytojus klausimą. Vilniuje esančios Antakalnio ir Karoliniškių poliklinikos ėmėsi naujovės – vizitams pas tam tikrus specialistus galima registruotis ir šeštadieniais.

Įspėja apie ateinančias masines magnetines audras: štai, ką reikia žinoti

Jau senokai pastebėta, kad orų pokyčiai veikia gyvūnų elgesį, pavyzdžiui, artėjant audrai paukščiai keičia skrydžio trajektorijas, tačiau kaip ir kada orai veikia žmones? Slėgis, debesuotumas, temperatūra, magnetinės audros, o gal ir mėnulio fazės turi įtakos tam, kaip jaučiamės? Ši tema vis dažniau aptariama tiek gydytojų, tiek gamtos mokslų profesionalų. Dabar labai dažnai kalbama apie magnetines audras.
2023-11-24

Išgirdusi, kiek reikės laukti tyrimo, Kristina pritrūko žodžių: galvojo, kad įsivėlė klaida

Ilgos eilės gydymo įstaigose tapo aktualia šių dienų problema. Tam, kad užsiregistruotum pas gydytoją, neretai tenka laukti mėnesį ar daugiau. Kristinai, gyvenančiai Šakiuose, apsilankius Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, tyrimas, po pulmonologo konsultacijos buvo atidėtas iki 2027 metų birželio mėnesio. Kristina po apsilankymo pas pulmonologą (kvėpavimo takų bei plaučių ligų gydytoją) buvo užrašyta į eilę tyrimui. Viskas įvyko 2021 metų birželio mėnesį.
2023-11-09

Ši liga plaučius paverčia „spragėsiais“: įspėja nenumoti ranka

Nepaisant žaismingai skambančio pavadinimo – „kukurūzų spragėsių plaučiai“ yra rimta ir reta plaučių liga, galinti sukelti ilgalaikę žalą, todėl svarbu ją pastebėti anksti. Ši liga pažeidžia mažiausius plaučių kvėpavimo takus (bronchioles), todėl atsiranda kosulys ir dusulys. „Kukurūzų spragėsių plaučiai“ – tai obliteracinis bronchiolitas, kuris pažeidžia mažiausius plaučių kvėpavimo takus ir sukelia kosulį bei dusulį.
2023-10-31

Svarbu žinoti: kaip pas gydytoją užregistruoti savo artimąjį ar kitą atstovaujamą asmenį

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena apie galimybę greitai ir patogiai pas gydytoją užregistruoti savo artimąjį ar kitą atstovaujamą asmenį, naudojantis išankstine pacientų registracijos (IPR) informacine sistema. „Susiduriame su situacijomis, kai ne visi asmenys turi elektroninę bankininkystę ar e. parašą, ne visi turi gebėjimų naudotis e. paslaugomis.

Lietuvei erkės įkandimas gyvenimą pavertė košmaru: to nelinkėtų niekam

Spaudoje padaugėjo istorijų apie lėtinę Laimo ligą: sergantys žmonės tvirtina, kokia ji klastinga ir griaunanti gyvenimus, o infektologai lyg susitarę linguoja, kad viską pagydo. AlytusPlius.lt skaitytoja po daug metų nusprendė pasidalinti savo skausmo ir sėkmės istorija. Laimo liga susirgau prieš 4 metus, kai studijavau ir svajojau apie gražią ateitį. Jau mąsčiau, kur ir ką galėsiu dirbti baigusi studijas, ieškojau praktikos – tėvai didžiavosi, kad studijuoju sostinėje puikiame universitete.
2023-10-25
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų