kyšis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kyšis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kyšis“.

Buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto vadovas nuteistas kalėti dvejus metus

Už daugiau nei 296 tūkst. eurų įgijimą nusikalstamu būdu, kyšininkavimą ir kitus nusikaltimus buvusį Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto vadovą Gediminą Pridotką teismas nuteisė realia dvejų metų laisvės atėmimo bausme. Jam taip pat paskirta 18 tūkst. eurų bauda bei penkerius metus uždrausta dirbti valstybės tarnyboje. Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė, kad nusikaltimai buvo įrodyti.
Aktualijos 2024-06-20

Medikams kyšius dalinusiai įmonės atstovei skirta beveik 6 tūkst. eurų bauda

Gydytojus papirkinėjusiai medicinos įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės padalinio vadovei Panevėžio apylinkės teismas skyrė 5,8 tūkst. eurų baudą, trečiadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Bylos duomenimis, įmonės atstovė G. D., veikdama kartu su šios medicinos įranga prekiaujančios įmonės faktiniu vadovu ir akcininku bei darbuotoja, siekdami gydymo įstaigoms parduoti šios įmonės teikiamas medicinos priemones, susitarė ir davė gydytojams kyšius grynais pinigais už šių medici...

Vengdamas baudos už neprisisegtą diržą, vyras davė kyšį Tauragės policininkui

Norėdamas išvengti administracinės atsakomybės už neprisisegtą saugos diržą vairuojant, vyras Tauragėje davė 50 eurų kyšį policijos pareigūnui, trečiadienį pranešė policija. 1974 metais gimęs vyras sustabdytas buvo Gedimino gatvėje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.
Kriminalai 2024-05-29

Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių papirkti siekusiam verslininkui teks sumokėti 20 tūkst. eurų baudą

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad Neringos merą ir savivaldybės įmonės „Neringos vanduo“ direktorių siekęs papirkti 49-erių metų verslininkas iš Panevėžio nuteistas pagrįstai. Jis privalės sumokėti 20 tūkst. eurų baudą.
Kriminalai 2024-04-12

Buvęs Šiaulių apygardos teismo teisėjas Jurgaitis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnyba

Buvęs Šiaulių apygardos teismo teisėjas Raimundas Jurgaitis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnyba, jam skirta 24 tūkstančių 800  eurų bauda. Nuosprendį trečiadienį jam paskelbė Panevėžio apygardos teismas.

Buvusiems medicinos bendrovės vadovams už apgaulingą apskaitą prašoma skirti baudas

Klaipėdos apygardos prokuratūra prašo buvusį privačios medicinos paslaugas teikiančios įmonės vadovą, finansų direktorių ir pačią bendrovę pripažinti kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų pateikimo ir skirti baudas, kurių suma siekia 160 tūkst. eurų.
Kriminalai 2024-03-28

Vienas didžiausių kyšių Lietuvoje, Šiliausko gautas 260 tūkst. eurų atiteko Lietuvos valstybei

Vienas didžiausių kyšių Lietuvoje – buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui sumokėti 260 tūkstančių eurų – konfiskuotas ir jau atiteko Lietuvos valstybei, kaip ir buvo nusprendęs teismas. 2022 metų kovą V. Šiliausko name per kratą pareigūnai aptiko 240 tūkst. 930 eurų grynųjų pinigų, jie buvo slepiami stiklainiuose, vokuose. Išmontavus lubose įrengtą šviestuvą, gipso lubų ertmėje rastas stiklainis su 10 tūkst. eurų.

Vilniaus klinikinės ligoninės gydytojui už kyšininkavimą skirta 46 tūkst. eurų baudą

Vilniaus apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą baudžiamąją bylą, paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo už kyšininkavimą Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojui skirta 46,4 tūkst. eurų bauda Bylos duomenimis, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas 2021 metų rugsėjo–gruodžio mėnesiais reikalavo ir už medicininių paslaugų atlikimą priėmė kyšius iš 9 pacientų.

Kyšį už teises sumokėjęs ir jų negavęs asmuo vietoj teismo turės aiškintis prokurorams

Kauno apylinkės teisme buvo gautas ieškinys dėl skolos priteisimo, kuomet kyšį davęs vyras paslaugos nesulaukė, dėl tokio poelgio jam teks aiškintis prokurorui. Kaip skelbia teismas, ieškiniu asmuo prašė priteisti pinigus, kuriuos jis sumokėjo atsakovui už tai, kad šis jam padėtų greičiau perlaikyti prarastas vairuotojo teises. Ieškovas teigė, kad atsakovui, kuris žadėjo sudaryti sąlygas greičiau perlaikyti prarastas vairuotojo teises, iš pradžių perdavė 950 eurų.
Kriminalai 2024-03-01

Kaltais pripažinti medikams kyšius davę pacientai

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį dviem vyrams, davusiems kyšius slaugytojai. Vienas jų pripažintas kaltu ir dėl gydytojo papirkimo. Prokuratūros duomenimis, išnagrinėjęs bylą teismas konstatavo, kad 2022 metų gegužę Šiaulių rajono gyventojas davė nenustatytos vertės kyšį Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos slaugytojai už medicininių dokumentų pildymą.
Kriminalai 2024-02-29
REKLAMA
REKLAMA

Neblaivumo patikrinimo vengusi moteris policininkui davė 200 eurų kyšį

Klaipėdoje neblaivumo patikrinimo vengusi moteris  policininką bandė papirkti 200 eurų kyšiu. Kaip pranešė Policijos departamentas, šeštadienio vakarą, apie 21.27 val.,  Klaipėdoje, Priestočio gatvėje, 46 metų moteris, siekdama išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (vairavo neblaivi (vengė neblaivumo patikrinimo)), Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnui davė 200 eurų kyšį. Moteris uždaryta į areštinę.
Kriminalai 2023-12-31

Panevėžio ligoninės direktorei – 45 tūkst. eurų bauda: viskas dėl paimtų kyšių

Keturiasdešimt penkis tūkstančius eurų – tiek buvusi Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė privalės sumokėti baudos už kyšininkavimą. Panevėžio apylinkės teismas buvusią ilgametę ligoninės vadovę pripažino kalta. Ji įkliuvo paėmusi kyšius iš aštuonių asmenų. Pacientų artimieji vokelius direktorei nešė tiesiai į kabinetą. Sumos juose siekė nuo 100 iki 400 eurų.

Buvusiam Jonavos ligoninės direktoriui – keturženklė bauda už kyšinkavimą

Buvęs Jonavos ligoninės direktorius Paulius Vasilavičius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, jam skirta 8,9 tūkst. eurų bauda. 7,5 tūkst. eurų kyšį davęs asmuo E. S. ir jo atstovauta įmonė „Graina“ pripažinti kaltais dėl papirkimo, pranešė teismas. Pirmadienį Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų priimtu baudžiamuoju įsakymu iš P. Vasilavičiaus konfiskuota gauto kyšio suma, E. S. skirta 14,6 tūkst. eurų, o bendrovei „Graina“ – 25 tūkst. eurų bauda.
Aktualijos 2023-12-11

Buvęs Jonavos ligoninės direktorius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas apkaltinamasis teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo buvęs VšĮ Jonavos ligoninės direktorius Paulius Vasilavičius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, o 7500 eurų kyšį davęs asmuo E. S. ir jo atstovauta įmonė UAB „Graina“ pripažinti kaltais dėl papirkimo.
Kriminalai 2023-12-11

Ne tik „MG Baltic“ byla: Liberalų sąjūdžio nariai – ir šiukšlių verslo kyšių istorijoje

Korupcija sostinės šiukšlių versle – teisėsauga įtaria, kad Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro darbuotojai ėmė kyšius iš šiukšles tvarkančių įmonių už tai, kad jos į sąvartyną galėtų vežti atliekas nemokėdami mokesčių įmonei, o sumokėdami mažesnę kainą korumpuotiems darbuotojams. Darbuotojai vogdavo ir žmonių atvežtą išmesti metalą, o kyšių suma siekia apie 100 tūkstančių, be to, valstybei nesumokėta maždaug trečdalis milijono mokesčių.

Vilniaus klinikinės ligoninės gydytojui už kyšininkavimą – bauda: turės sumokėti tūkstančius

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojui už kyšininkavimą teismas skyrė 46,6 tūkst. eurų baudą, antradienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi tyrimą šioje byloje. Bylos duomenimis, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas A. S. 2021 metų rugsėjo–gruodžio mėnesiais savo naudai reikalavo ir priėmė 1,4 tūkst. eurų kyšių iš devynių pacientų už medicininių paslaugų atlikimą.

Iš Masiulio konfiskuoti 241,4 tūkst. eurų perduodami valstybei

Iš „MG Grupės“ politinės korupcijos byloje nuteisto buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio konfiskuoti 241 tūkst. 490 eurų perduodami į valstybės biudžetą. „Teismas išsiuntė raštą Specialiųjų tyrimų tarnybai, nes joje saugomi iš E. Masiulio konfiskuoti pinigai. Raštas išsiųstas dėl pinigų perdavimo“, – BNS penktadienį sakė Vilniaus apygardos teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Vytautas Gapšys graudinosi: „Bausmė didžiausia turbūt net ne man, o mano šeimai“

Politinės korupcijos byloje už grotų siunčiamas darbietis Vytautas Gapšys pats iš Seimo nesitraukia. Jis prašys Aukščiausiojo Teismo, kad šis stabdytų bausmės vykdymą. Politikas graudinasi, kad nuosprendis griauna jo šeimos gyvenimą. Apeliacinis teismas nusprendė, kad 27 tūkstančių eurų nuolaida Darbo partijos politinei reklamai „MG grupės“ televizijose buvo kyšis. „Skaitant kiekvieną tą eilutę, kurią jie surašė, vidus verda.

Ukrainoje sulaikytas kyšį siūlęs parlamentaras

Ukrainos pareigūnai trečiadienį sulaikė deputatą, kuris įtariamas siūlęs kyšį, kad gautų finansavimą universitetui, pranešė prokurorai.  Ši byla dar kartą išryškino didelę korupcijos problemą šalyje, kovojančioje su Rusijos invazija. Prokurorai teigė, kad deputatas pasiūlė 10 tūkst. JAV dolerių (9,16 tūkst. eurų) bitkoinais valstybinės rekonstrukcijos agentūros vadovui, kad gautų lėšų universiteto, kuriam jis vadovavo, pastatų remontui.
2023-11-23

Kauno valdininkas išvengė ne tik kalėjimo, bet ir maksimalios baudos, nes: „Šeima turi tikrai didelę paskolą“

Teisingumas ar pasityčiojimas? Tokį klausimą kelia tiek visuomenė, tiek ir teisininkų bendruomenė po to, kai dėl rekordinio ketvirčio milijono eurų kyšio buvęs Kauno administracijos direktorius išvengė kalėjimo ir gavo net ne maksimalią piniginę baudą. Nuosprendį priėmęs teisėjas laikosi savo, sako, kad sprendimas teisingas ir beda pirštu į prokurorų darbą.

TV3 Žinios. BMW lėkę paaugliai užmušė policininką; Ar kyšininkauti Lietuvoje apsimoka?

Rūdiškėse su BMW visureigiu lakstę paaugliai nufilmavo kaip sėja mirtį – rėžėsi į kitą automobilį užmušė policininką, kitą vyrą sužalojo. Žuvo Trakų rajono ilgametis pareigūnas, vyriausiais tyrėjas su ilgamete patirtimi. Ar kyšininkauti Lietuvoje apsimoka? Rekordinį kyšį paėmusiam valdininkui išsisukus nuo kalėjimo su menka baudele žmonės netiki teisingumu. Teisėjas žeria priekaištus prokurorams.

Matijošaitis apie bausmę Šiliauskui: ne tik apdergė miestą, bet ir apsuko teismą

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, jog pinigine bauda už kyšininkavimą nubaustas buvęs miesto administracijos direktorius Vilius Šiliauskas apdergė miestą bei apsuko teismą aplink pirštą, bei pakartojo, jog šis turėtų atsidurti kalėjime. „Aš – ne teisėjas, bet šitokio nuosprendžio nebūčiau net susapnavęs. Stiklainiukų konservuotojas su savo ispaniškų vilų pirkimais ne tik miestą apdergė, bet ir teismą aplink pirštą apsuko“, – BNS perduotame komentare teigia V. Matijošaitis.

Išskirtinis teisėjo interviu dėl bausmės Šiliauskui ir kas buvo nutylėta: štai, kodėl jis išvengė belangės

Kauno apygardos teismui priėmus sprendimą kyšininkavimo byloje, kurioje rekordinį 260 tūkst. eurų kyšį paėmęs buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilnius Šiliauskas išvengė laisvės atėmimo bausmės, visuomenėje kilo pasipiktinimas, kad už rekordiškai didelį kyšį buvęs valdininkas gavo rekordiškai menką bausmę.

Buvusiam Kauno valdininkui už kyšius – 70 tūkst. eurų bauda

Buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui už kyšininkavimą skirta 70 tūkst. eurų bauda. Įskaičius V. Šiliauskui sulaikyme praleistą laiką, jam reikės sumokėti 65 tūkst. eurų. V. Šiliauskas nuteistas už tai, kad eidamas minėtas pareigas 2021–2022 metais savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš „Autokaustos“ vadovo Juozo Kriaučiūno kyšius, kurių bendra suma siekia 260 tūkst. eurų.

Taisykles pažeidęs vairuotojas Šilutėje policininkui pasiūlė 200 eurų ir prisidarė dar daugiau bėdos

Spalio 20 d. apie 9.08 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai patruliuodami Šilutės rajone, užfiksavo Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Vyras, gim.
Kriminalai 2023-10-23

Estai nesusigundė atvykusio lenko siūlomu kyšiu Lietuvoje: pranešė teisėsaugai

Lenkas, atvykęs į Lietuvą, siūlė estams net 100 tūkstančių eurų kyšį. Estijos valstybinei įmonei Kelmės rajone statant vėjo elektrines, vieno lenkų koncerno atstovas pasiūlė estams šimtą tūkstančių, kad daugiau nei 100 milijonų eurų vertės statybų projektus laimėtų būtent jo bendrovė. Estai pinigais nesusigundė ir pranešė Lietuvos teisėsaugai, o ši lenką pričiupo. Kyšį siūliusio ir dalį jo net davusio lenko prokuratūra dabar niekur neišleidžia iš Lietuvos.

Kyšiai gydytojams: kaip suprasti, kada prašo pinigų, o kada geriau nerizikuoti

Gydymo įstaigose susidurti su korupcija kartais tenka tiek pacientams, tiek specialistams. Žmonės pasakoja, kaip gydytojai akivaizdžiai nesirūpina ligoniais, meluoja apie jų būklę, nes veikiausiai laukia piniginio paskatinimo. O medikai skundžiasi, kad žmonės kyšius bruka per prievartą ir net verkia, jei gydytojas jų nepriima. Sveikatos apsaugos sistemoje dirbantys žmonės nurodė, kad kyšiai būna įvairūs: pinigai, saldumynai, alkoholis ar net specialios paslaugos.
105 2023-10-10

Buvęs Kėdainių ligoninės direktorius kaltinamas kyšininkavimu

Teismui perduoda byla, kurioje buvęs Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas kaltinamas ėmęs kyšius iš 4 verslininkų ir veikęs įmonių interesais. Kyšius davę asmenys kaltinami siekę ligoninės direktoriaus palankumo padedant laimėti viešuosius pirkimus ir įsigyjant reikiamą įrangą ligoninei.
Kriminalai 2023-09-28

Telefonu prie vairo kalbėjęs vyras manė papirksiantis pareigūną: bandė įbrukti 20 eurų

Šakių rajone siekdamas išvengti administracinės atsakomybės vyras pareigūnui davė 20 eurų kyšį, praneša policija. Teisėsaugos duomenimis, trečiadienį, apie 10 val. 20 min. Šakių r., kelio Pilviškiai-Šakiai-Jurbarkas 39-ame km, vyras (gim. 1970 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (kalbėjo telefonu nesinaudodamas laisvų rankų įranga), Marijampolės apskr. VPK pareigūnui davė 20 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str.

Panevėžio techninės apžiūros stotyje – galimas kyšininkavimo atvejis: STT pradėjo tyrimą

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praneša atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimų kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu atvejų Panevėžio techninės apžiūros stotyje. STT duomenimis, įtarimai pareikšti šešiems asmenims, du iš jų – UAB „Panevėžio techninės apžiūros centras“ kontrolieriai. Įtariama, kad kyšiai galėjo būti duodami tiek pinigais, tiek kitomis materialinėmis vertybėmis.

Lietuvių kalbos egzamino komisijos narys Padriezas nuteistas dėl kyšininkavimo

Kauno apygardos teismas Lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzamino komisijos narį Valentiną Padriezą nuteisė dėl kyšininkavimo ir skyrė 30 tūkstančių eurų baudą, piniginėmis bausmėmis nuteisti ir kyšius davę asmenys. Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, Kauno apygardos teisme trečiadienį paskelbtu nuosprendžiu V. Padriezas pripažintas kaltu paėmęs kyšius iš devynių užsienio piliečių.  Kauno apygardos teismo sprendimu V. Padriezas jam skirtą 30 tūkst.
Kriminalai 2023-09-21

Lenkijoje – skandalas dėl pranešimų apie už kyšius išduodamas vizas migrantams

Lenkijos konservatyvi valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) tikėjosi, kad migracija bus svarbi rinkimų kampanijos tema, tačiau įvykiams pasisukus netikėta linkme partiją purto pranešimai, kad lenkų konsulatai išdavinėjo vizas Afrikoje ir Azijoje mainais į kyšius, sudarydami sąlygas migrantams patekti į Europos Sąjungą. Aiškėjant korupcijos skandalo detalėms, PiS bando suvaldyti žalą likus mėnesiui iki spalio 15-osios rinkimų.
2023-09-16

Keturi gydytojai ir slaugytoja už kyšius iš pacientų nubausti 38 tūkst. eurų baudomis

Keturi Šiaulių krašto gydytojai ir viena slaugytoja pripažinti kaltais dėl korupcinių nusikaltimų ir dokumentų klastojimo. Teismas tenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir jiems bendrai skyrė 38 tūkst. eurų baudų, taip pat konfiskuoti ir neteisėtai kaip kyšis gauti pinigai, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Įspūdingi kyšininkavimo mastai Panevėžio ligoninėje: per tris savaites direktorė susirinko 1400 eurų

Panevėžyje prieš teismą stojo kyšininkavimu kaltinama buvusi ilgametė Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė. Vadovė įkliuvo paėmusi kyšius iš 8 asmenų. Sumos vokeliuose siekė nuo 100 iki 400 eurų. O pacientų artimieji už gydymą ar geresnę palatą vokelius direktorei nešė tiesiai į kabinetą. Prieš teismą stojo ir 4 davusieji kyšius. Tiesa, du iš jų ginasi jokio kyšio nedavę.

Daugėja detalių apie didžiausią Lietuvoje kyšį: Matijošaitis buvo minimas, bet byloje jo pavardės nėra

Didžiausio Lietuvoje kyšio byla jau teisme. Tiesa, pirmajame posėdyje jos atversti nepavyko. Buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas byloje kaltinamas reikalavęs ir mažiausiai 8 kartus paėmęs kyšį, kurio bendra gautų pinigų suma – ketvirtis milijono. Pinigus jis slėpė namuose – ten rasta dalis grynųjų, sukišti į įvairias slėptuves ir net užmarinuoti stiklainiuose. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
2023-09-02

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio vengusi moteris bandė papirkti policiją

Klaipėdoje apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio vengusi moteris bandė papirkti policiją. Kaip pranešė uostamiesčio policija, antradienio vakarą, apie 23.25 val., bute Šilutės plente, 56 metų moteriai buvo surašytas apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis. Siekdama išvengti įpareigojimo laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnams ji siūlė 20 eurų, o vėliau davė 10 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.
Kriminalai 2023-08-30

STT: antstolis įtariamas žadėjęs už kyšius paveikti Šiaulių teisėjus

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos sisteminės korupcijos, kai antstolis tarėsi dėl kyšių, žadėdamas paveikti Šiaulių apygardos teismo teisėjus. Įtarimai prekyba poveikiu ir papirkimu pareikšti keturiems asmenims, tačiau įtariamųjų ratas gali didėti, penktadienį pranešė STT.
Kriminalai 2023-07-21

Policininką papirkti bandė be saugos diržų važiavęs vairuotojas

Kaune saugos diržų neužsisegęs vairuotojas 50 eurų kyšiu bandė papirkti policininką. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienio vakarą, apie 18.38 val., Neveronių ir Čerpių gatvėje, 57 metų vyras, siekdamas išvengti administracinės nuobaudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnui davė 50 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.
Kriminalai 2023-06-21

Gyventojai pasakoja, kam ir už ką duoda kyšius: „O kaip kitaip? Kitaip ir manęs nebūtų“

Per pastaruosius metus kyšį davė vienas iš dešimties apklaustų lietuvių. Sumos varijuoja nuo keliasdešimties iki 700 eurų už medicininę operaciją. Anot „Specialiųjų tyrimų tarnybos“ (toliau – STT), būtent ligoninės išlieka ta vieta, kurioje žmonės dažniausiai sulaukia užuominų patuštinti kišenes. Tačiau ligoninių vadovai atkerta, kad pinigus ar saldainius bruka patys pacientai. Tiesa, korupcijos mastai per dešimtmetį esą sumenko daugiau nei perpus.

Muitininkui kyšį siūlęs vairuotojas užsidirbo ikiteisminį tyrimą

Muitinės pareigūnui kyšį – 1020 eurų ir 260 dolerių – siūliusiam vairuotojui Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 227 str. (Papirkimas) 2 d. Sekmadienį, birželio 4 d., apie 10 val. ryto Raigardo kelio poste sustabdžius lengvąjį automobilį MAZDA 5, vairuojamą Lietuvos Respublikos piliečio, muitinės pareigūnui kilo įtarimų, kad juo gali būti gabenama kontrabanda.

Teismo verdiktas: Klaipėdos poliklinikos medikė pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, jai skirta baudą

Klaipėdos apylinkės teismas kalta dėl kyšininkavimo pripažino Klaipėdos miesto poliklinikos Šeimos medicinos skyriaus vedėją Liliją Jokubauskienę bei skyrė 5 tūkst. eurų baudą, pirmadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba. Tyrimo duomenimis, užfiksuoti keturi atvejai, kai L. Jokubauskienė ėmė kyšius iš savo pacientų už jos palankumą bei suteiktas konsultacijas. Teismo sprendimu iš medikės bus konfiskuoti ir neteisėtai gauti 140 eurų.
Kriminalai 2023-05-22

Sulaikytas Ukrainos Aukščiausiojo Teismo teisėjas, paėmęs 3 mln. dolerių kyšį

Ukrainos Nacionalinis kovos su korupcija biuras pranešė, kad Ukrainos Aukščiausiame Teisme buvo atskleista didelio masto korupcija. Šio teismo vadovas Vsevolodas Kniazevas buvo sulaikytas už tai, kad paėmė 3 mln. JAV dolerių (2,76 mln. eurų) kyšį. Šiuo metu vyksta tyrimas, skelbia „Ukrainska Pravda“.  Pasak ZN.
2023-05-16

Karmėlavoje neblaivus vairuotojas bandė papirkti policininkus

Kauno rajone, Karmėlavoje, sulaikytas neblaivus vairuotojas bandė papirkti policininkus. Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienio vakarą, apie 23.10 val.,  Vilniaus gatvėje, 42 metų vyrui buvo nustatytas 2,31 promilės girtumas. Siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės, vyras Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams davė 200 eurų kyšį. Vairuotojui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo ir vairavimo išgėrus.
Kriminalai 2023-05-15

Prienuose policiją bandė papirkti neblaivus vairuotojas

Prienuose policiją bandė papirkti neblaivus vairuotojas. Kaip pranešė Policijos departamentas, įvykis užregistruotas pirmadienio rytą, apie 7.25 val., J. Basanavičiaus gatvėje. 68 metų vyras, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (automobilį vairavo neblaivus (1,10 prom.)), Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui davė 200 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.

Prokuroras patvirtino: pas Eligijų Masiulį rasti pinigai buvo kyšis

Pirmos instancijos teismo sprendimas nepripažinti pas buvusį politiką Eligijų Masiulį rastų grynųjų pinigų kyšiu – nepagrįstas, tai rodo įvykių chronologija, teigia Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuratūros prokuroras Justas Laucius, siekiantis panaikinti išteisinamąjį nuosprendį. „Byloje aiškiai nustatyta, kada ir kur, už kokių veiksmų atlikimą Raimondas Kurlianskis pažadėjo kyšį (...) Tai patvirtina bendrų veiksmų chronologija“, – sakė pareigūnas.

Kyšio davimu Šiliauskui įtartas „Autokaustos“ vadovas atleistas nuo atsakomybės

Rekordinio dydžio kyšio davimu buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui įtartas statybų įmonės „Autokausta“ vadovas Juozas Kriaučiūnas šiemet buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, trečiadienį pranešė naujienų portalas „15min“. Taip V. Šiliauskas liko vienintelis įtariamasis pernai pradėtame ikiteisminiame tyrime. Tyrimas J. Kriaučiūno atžvilgiu nutrauktas šių metų pavasarį, tai naujienų portalui patvirtino pats verslininkas.
2023-05-03

Kolegą papirkti bandęs buvęs VMI darbuotojas nubaustas beveik 6 tūkst. eurų bauda

Kolegą papirkti bandęs buvęs Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojas nubaustas 5,8 tūkst. eurų bauda ir trejus metus negalės dirbti valstybės tarnyboje. Kaip pranešė specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį kaltais dėl prekybos poveikiu ir papirkimo pripažino buvusį Vilniaus apskrities VMI darbuotoją ir du palankios patikrinimo išvados siekusius verslininkus.
Kriminalai 2023-04-25

Vilniaus klinikinės ligoninės medikai įtariami kyšininkavimu: paaiškėjo, kiek pinigų duodavo

Generalinės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu pareikšti dviem Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojams, o kyšius gydytojams davę du asmenys kaltinami papirkimu. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.

„Šiaulių plentui“ sutartis parūpinęs buvęs Kelių direkcijos darbuotojas nuteistas už kyšininkavimą

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Artūras Aušra pripažintas kaltu ir nuteistas už tai, kad statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ sudarydavo palankias sąlygas dalyvauti direkcijos organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose, skelbia teismas.
Kriminalai 2023-04-19

Girtas vyras kaip kyšį policininkams siūlė savo automobilį

Šilalės rajone girtas sustabdytas vairuotojas kaip kyšį siūlė savo automobilį. Policijos departamentas pranešė, kad antradienį, apie 10.15 val., Stungaičių kaime buvo sulaikytas neblaivus vairuojantis 68 metų vyras. Jam buvo nustatytas vidutinis girtumas 2,16 promilės alkoholio. Siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės, vyras Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnams siūlė 3 tūkst. eurų kyšį arba atiduoti savo automobilį. Įtariamasis uždarytas į areštinę.
Į viršų