• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokesčių mokėtojų pinigai liejasi laisvai. Aiškėja, kad vilniečiai apmokėjo sostinės savivaldybės administracijos keliones su kabrioletu „Mustangu“ po saulėto Majamio apylinkes.

Mokesčių mokėtojų pinigai liejasi laisvai. Aiškėja, kad vilniečiai apmokėjo sostinės savivaldybės administracijos keliones su kabrioletu „Mustangu“ po saulėto Majamio apylinkes.

REKLAMA

Įsisiūbavęs čekučių skandalas pagaliau privertė Seimą apsispręsti: miestų ir rajonų politikai vietoj neskaidrių išmokų gaus algas, penktadalį mero algos, kas sudaro iki 805 eurų „į rankas“ per mėnesį.

Pasivažinėti aplink saulėtąjį Majamį su štai tokiu kabrioletu turbūt svajoja dažnas Amerikoje apsilankęs turistas. Vienas iš populiariausių maršrutų – kelionė greitkeliu iki Ki Vesto miesto.

Būtent taip, pasak portalo „Delfi“, pernai rugsėjį papramogauti nusprendė ir sostinės politikai, dabartinis Vilniaus miesto administracijos direktorius, tada dar tik pavaduotuoju dirbęs Adomas Bužinskas ir tuometinė administracijos vadovė Lina Koriznienė.

Abu už vilniečių pinigus išvyko į komandiruotę apie išmanų miesto valdymą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mokesčių mokėtojai sumokėjo ir už kelionę kabrioletu „Mustangu“. Pasak A. Bužinsko, renginio metu teko aplankyti ne vieną miesto objektą.   

REKLAMA
REKLAMA

„Suprantu, kad automobilio modelis kelia klausimų, bet tiesiog noriu pabrėžti, kad mums patiems užteko sveiko proto tokio automobilio nesinuomoti. Vienintelis mano išreikštas poreikis automobiliui buvo, kad jis būtų hibridinis, o paties modelio nesirinkome, nuomos kompanija jį priskyrė pagal kategoriją“, – tikino Adomas Bužinskas.

REKLAMA

Tarp oficialių renginio dalių politikai nusprendė papramogauti: už mokesčių mokėtojų pinigus nuvyko ir iki Ki Vesto.  

„Faktas, kad galėjome nevažiuoti, faktas, kad tos išlaidos nebuvo susijusios su darbu, tad visas jas mes grąžinome, suma siekia šiek tiek daugiau nei 200 eurų. Belieka apgailestauti, tai tikrai buvo kvaila mūsų klaida“, – teisinosi A. Bužinskas.

Miestų politikams vis dažniau tenka teisintis dėl to, kaip jie taško mokesčių mokėtojų pinigus. Problemos sukasi aplink periodines savivaldybių išmokas. Dėl to Seimas nusprendė užverti pinigų grobstymo spragas, vietoje neskaidrių išmokų savivaldybių tarybų nariams bus mokami atlyginimai.  

REKLAMA
REKLAMA

„Ateityje tvarka būtų aiški, skaidri ir nepaliktų jokios erdvės tiems dalykams, kurie, deja, akivaizdu, jog praeityje vyko. Savivaldos tarybų narių darbas yra darbas, o ne šiaip laisvalaikio praleidimas“, –  sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Kiekvienas savivaldos tarybų narys per mėnesį gaus penktadalį mero algos.  

„Daugmaž nuo 640 eurų mažiausiose savivaldybėse iki 805 eurų Vilniuje, kalbame apie skaičių į rankas, atskaičius mokesčius, visai šitai bazei būtų taikomas 35,7 proc. tarifas“, – kalbėjo konservatorius Audrius Petrošius.

Savivaldybės tarybos nario atlyginimas mažės, jei politikai praleidinės tarybos, komitetų bei komisijų posėdžius. Nors šiai naujai tvarkai pritarė visos partijos, iki pat paskutinės akimirkos Seime netilo diskusijos dėl algos dydžio. Dalis parlamentarų norėjo nustatyti mažesnį atlyginimą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Valandos vertė išeina maždaug 40 eurų, tai yra 10 kartų geriau nei biudžetinio savivaldybės darbuotojo“, – skaičiavo konservatorius Jurgis Razma.

Nors dalis savivaldybių merų viešai aiškina, kad jiems bus iššūkis mokėti naująsias algas, nes ankstesnės išmokos buvo mažesnės, Savivaldybių asociacija akcentuoja, kad oficialiai nė viena savivaldybė tokios pozicijos neišreiškė.  

„Mes derinome tą projektą ir derinome atlygio dydžius, kai kurioms savivaldybėms jie būtų buvę kiek didesni, mes negavome nei vienos savivaldybės pareiškimo, kad savivaldybė nebus pajėgi tarybos nariams mokėti tokio atlygio“, – sakė Savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

REKLAMA

Tiesa, nauja Seimo palaiminta tvarka neatleidžia miestų politikų nuo atsakomybės už praeities veiksmus. Pavyzdžiui, Lazdijų merė Ausma Miškinienė prisipažino, kad per ankstesnę kadenciją kurą pylėsi su 43 skirtingomis kuro kortelėmis.

Arba merė turėjo tiek kortelių, arba į savivaldybę nešė ne savo čekius. A. Miškinienė iki metų pabaigos žada grąžinti daugiau nei 4400 eurų. O kol galimo pinigų grobstymo istorijų daugėja, netyla ir Prezidentūra.  

„Žiūrėti, kaip ministrai kankinasi dar metus nėra gerai“, – Prezidentūros poziciją išsakė Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas.

Gitanas Nausėda ir visa jo komanda mano, kad 2 ministrai, kurie yra linksniuojami čekiukų skandale, finansų Gintarė Skaistė, ir kultūros Simonas Kairys, turėtų palikti savo postus. Prezidentūra jau spėjo kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją tam, kad ši ištirtų ministrų elgesį.  

REKLAMA

„Prezidentas, kalbėdamas praėjusią savaitę, labai aiškiai įvardijo VTEK‘ą kaip vieną iš aiškiausių sprendimų“, –  kalbėjo F. Jansonas.

Tiesa, konservatoriai toliau gina savo koalicijos ministrus. Patį Prezidentą pridavė tai pačiai komisijai dėl ankstesnių jo turto deklaracijų.  

„Pasižiūrėti, kaip jam pavyko padengti savo rinkimų skolas, 40 tūkst. eurų“, – sakė konservatorius Matas Maldeikis.

Ministrai savo iniciatyva trauktis neketina, sako, kad darbe nesikankina.  

„Nuoširdžiai ačiū Prezidento patarėjui už gilų ir nuoširdų rūpestį mūsų emocine sveikata. Mes taip pat nuoširdžiai rūpinamės Prezidento patarėjo emocine sveikata“, – sakė G. Skaistė.

Iš Vyriausybės dėl čekiukų skandalo pasitraukė tik švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Tai dabar kiekvienas vagis gali pasakyti TAI BUVO KVAILA KLAIDA ir toliau vogti kol vėl pagaus ?
koriznienė su bužinsku matyt jau atsiskaitė kitaip
klaidas reikia mokėti - atsistatydinant!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų