• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalį Londono kino festivalyje vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvai atstovaus "Kino pavasario" vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška. Londone Lietuvos atstovas varžysis dėl tarptautinio apdovanojimo ir "Jaunojo kino verslininko 08" titulo.

REKLAMA
REKLAMA

Svajoja apie bendrą lietuvių ir britų filmą

Konkursui A.Ramaška jau pateikė projektą, kuriuo siekiama sukurti tarpkultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos kūrėjų. Beliko pasirūpinti darbo reprezentacine puse, tai verslininkas pradės daryti ankstyvą rudenį. Pasak A.Ramaškos, bendradarbiaujant abiem šalims, jauniems režisieriams atsirastų paskata įsilieti į kitą erdvę, supažindinti kitos šalies žmones su savo kūryba. Savo akiratį gerokai praplėstų ir žiūrovai. Taip pat lietuvio projektas sieks, kad Lietuvos

prodiuseriai galėtų dalyvauti Londono kino festivalyje, o britų - "Kino pavasario" festivalyje.

REKLAMA

Pasak A.Ramaškos, svarbu pristatyti Lietuvą kaip šalį, kurioje kuriamas kinas, parodyti, kokias turime filmavimo lokacijas, scenarijų idėjas, kad būtų galima bendradarbiauti, kartu kurti filmus, o tai dabar ypač populiaru visame pasaulyje. "Taip paprasčiau išleisti filmą. Nes tada yra nebe viena, bet dvi rinkos, kuriose gali jį pristatyti", - kalbėjo verslininkas.

A.Ramaška prasitarė, kad iš tiesų tai ne tik planai, bet ir konkreti svajonė, kurią įgyvendinti jam itin svarbu, - tai tarptautinis lietuvių ir anglų prodiuserių projektas - kino filmas, emigracijos tema. "Galbūt panašiai kaip "Nereikalingi žmonės". Tiesiog jaučiu, kad yra labai daug nepapasakotų istorijų, aktualių ir Lietuvai, ir Anglijai", - kalbėjo E. Ramaška.



Projekto tikslas - kino kūrėjų dialogas


Sukurtas projektas, anot A.Ramaškos, itin reikšmingas mūsų šaliai, nes vien šiuo metu Lietuvoje yra statomi septyni pilno metro filmai. Todėl galimybė bent jau kelis jų pristatyti Londone būtų tikrai puiki proga daugeliui kūrėjų išplaukti į platesnius vandenis. "Taip pat norėtume Lietuvoje pristatyti jaunų Londono režisierių darbus. Be to, planuojame "Kino pavasaryje" surengti konkursinę debiutinių filmų programą su tarptautine žiuri. Nes tai yra tarsi kokybinis festivalių laiptelis, kuriuo palypėjus galima pakilti į aukštesnę kategoriją", - pasakojo A.Ramaška. Projekto esmė, anot verslininko, ir būtų lietuviškų filmų pristatymas Londone, o angliškų - Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

šiuo metu verslininkas jau galvoja apie kelionę į Londoną, nors ir prisipažino, kad laiko prisėsti prie pasiruošimo darbų nėra daug. Vis dėlto beveik visas projektas jau parengtas, todėl ir nuotaikos besikraunant lagaminus dviejų savaičių išvykos į seminarus ir kūrybines dirbtuves pakilios. Per seminarus nacionalinės atrankos laimėtoju tapęs A.Ramaška turės unikalią progą ne tik susipažinti su daugeliu pripažintų aktorių, režisierių, pasisemti naudingų žinių, bet taip pat užmegzti ryšius su kitais dalyviais.

"Dalyvaus dešimties šalių atstovai. Iš esmės tai ir britų kino politikos skatinimas - bendradarbiauti su kitomis šalimis. Taigi bus ne tik atstovų iš tų dešimties šalių, bet ir jų projektų pristatymas, tarp pastarųjų vyks konkursas. O šio tarptautinio konkurso nugalėtojas gaus 7500 svarų prizą savo projektui įgyvendinti. Vėliau bus galima ieškoti privačių lėšų", - kalbėjo verslininkas.



Džiaugiasi įvertinimu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klausiamas, kaip jaučiasi vykdamas atstovauti savo šaliai ir laimėjęs nacionalinę atranką, A.Ramaška nusijuokė ir atsakė, kad net būdamas taip apsikrovęs darbais, koks yra šiuo etapu, negali nesidžiaugti tokia sėkme. "Jaučiuosi labai gerai. Smagu, kad kažkas pastebėjo, nes tai pirmas mano darbo įvertinimas. O mano kelionė, jaučiu, gali būti labai naudinga. Norėčiau, kad, kaip numatyta projekte, užsimegztų abipusiai ryšiai tarp "Kino pavasario" ir Londono kino festivalio. Taip būtų sukurta terpė bendrauti kino menininkams tarpusavyje".

REKLAMA

Beje, verslininkas neslėpė, kad į Londono kino festivalio kūrybines dirbtuves vyksta įsitikinęs, jog jo projektas bus išrinktas geriausiu. "Ar tikiu, kad galiu laimėti? Be abejonės. Kalbėjomės su praeitais metais Lietuvai atstovavusia prodiusere Ieva Norviliene. Ji žino, ką padarė gerai, ką buvo galima padaryti tobuliau ir kaip parengti projektą, kad jis būtų tarp favoritų, kad galėtų laimėti. Pagrindiniai kriterijai - kad projektas atneštų naudos britų ir tos šalies, kurios atstovas parengė projektą, kinui. Turi pagrįsti, kodėl tavo projektas yra geresnis už kitus, nes darbai bus labai įvairūs. Ir, žinoma, projektas turi būti įgyvendinamas", - dėstė A.Ramaška.

Rasa Velijevaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų