Kandidatai stebina pažadais (tv3.lt fotomontažas)

Kandidatai stebina pažadais (tv3.lt fotomontažas)

Kandidatai į merus ar savivaldybių tarybų narius žada ne tik investicijų pritraukimą ar naujas darbo vietas. Politikų pažadų paletė plati: nuo alaus šventės, nemokamų kelių kubų šalto vandens iki naujo oro uosto. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su įdomiausiais ir keisčiausiais artėjančiuose savivaldybių rinkimuose dalyvaujančių politikų pažadais.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, į 60 savivaldybių merų postus kandidatuoja 413 asmenų, daugiausiai atsirado norinčių atsisėsti į sostinės vadovo kėdę – 17 kandidatų. 1442 laisvas savivaldybių tarybų narių vietas sieks užimti daugiau nei 13 tūkst. kandidatų.

Siūlo atvirumą ir rūkytą žuvį su alumi

Kai kurie kandidatai savo programose akcentuoja, kad jiems atėjus į valdžią, liūdna tikrai nebus. Pats save į Raseinių rajono savivaldybės narius išsikėlęs Dainius Šadauskis žada, kad jam laimėjus rinkimus, tarybos posėdžiuose ir administracijoje vyraus darbinga atmosfera ir pakili nuotaika.

REKLAMA

Darbo partija Utenoje siūlo rengti alaus, saunos ir rūkytos žuvies šventę, kuri viliotų svečius iš Lietuvos ir užsienio šalių.

„Alų, girą, žuvį ir pirtį mėgsta visi lietuviai!“ – įsitikinę Utenos „darbiečiai“.

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė į Jonavos rajono merus Dovilė Lileikienė pramogų nesiūlo, tačiau pasižada nesislėpti nuo jonaviečių. Politikė sieks išmontuoti kodinę spyną, trukdančią patekti pas merą.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) kandidatas į Anykščių rajono merus Lukas Pakeltis pergalės atveju taip pat rengiasi nesislėpti nuo rajono gyventojų. Politikas tvirtina, kad jo automobilis taps mero kabinetu, dėl problemų sprendimo tartis su rinkėjais jis vyks į jų kaimus ar miestelius.

Nuo oro uosto iki tualeto

Politikai pergalės atveju žada ir naujus įspūdingus statinius savo krašte. Dabartinis Kaišiadorių rajono meras Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Vytenis Tomkus siekia perrinkimo. Jei kaišiadoriečiai vėl patikės dabartiniu meru, politikas žada rajone pastatyti naują oro uostą.

„Sieksiu pritraukti stambių investicijų ir kovosiu dėl naujo pagrindinio Lietuvos oro uosto įkūrimo mūsų rajone“, – teigia V. Tomkus.

Liberalų sąjūdžio kandidatė į Alytaus miesto merus Nijolė Makštutienė ieškos investuotojų ir sieks mieste pastatyti ledo areną bei atrakcionų parką. Politikė skatins ir alytiškių sportinį aktyvumą – rengs Alytaus seniūnaitijų spartakiadą.

REKLAMA

Į Kėdainių rajono mero kėdę besitaikantis konservatorius Ignas Jankauskas žada žemiškesnius pastatus. Politikas sieks, kad Kėdainių senamiestyje išnyktų nemalonūs kvapai, tad planuoja įrengti naujų viešųjų tualetų.

Stabdys vaikų atiminėjimą

Nors užsienio valstybių piliečiai vaikus iš Lietuvos jau ilgą laiką gali legaliai įsivaikinti, istorija apie šeimos iš Naujosios Zelandijos norą globoti devynmetę mergaitę iš Kauno globos namų įaudrino visuomenę. Tuo suskubo pasinaudoti Naglio Puteikio vadovaujama Lietuvos centro partija, kurios kandidatai, praktiškai visose savivaldybėse, pasisako prieš vaikų atiminėjimą iš šeimų.

„Mes nenorime, kad Lietuvos vaikai būtų išvežami į užsienį tarsi eksporto prekė, mes saugome Lietuvos vaikus ir miškus“, – rašoma „centristų“ programose.

Darbo partijos kandidatai daugelyje savivaldybių akcentuoja norą įvesti naują politikų priežiūros būdą.

„Savivaldybės tarnautojai už savo sprendimus turės prisiimti atsakomybę savo turtu ir atlyginimu“, – rašoma Darbo partijos programoje.

Atlyginimai kaip Vilniuje ir Europoje

Daugelis kandidatų žada didesnius atlyginimus, tačiau kai kurie politikai sukonkretina, kokį algų lygį nori pasiekti.

Liberalų sąjūdžio kandidatas į Birštono merus Remigijus Zolubas tvirtina, kad birštoniečiai privalo uždirbti ne mažiau nei vilniečiai. Kandidatas siūlo, kad savivaldybė galėtų nustatyti atlyginimo minimumą, kuris būtų taikomas visiems darbuotojams, gaunantiems atlyginimą iš savivaldybės ar jos įmonių biudžeto.

REKLAMA

„Minimumas turėtų būti didesnis nei vyriausybės nustatoma minimali alga. Taip būtų skatinamas atlyginimų augimas visoje savivaldybėje“, – teigia R. Zolubas.

Kitas liberalų kandidatas Simonas Gentvilas siekia laimėti Klaipėdos miesto mero rinkimus ir taip pat žada aukštus atlyginimus. Politikas tvirtina, kad 2025 m. uostamiesčio gyventojo alga aplenks ES vidutinę algą.

„Jau 2019 m. minimalią gaunantiems klaipėdiečiams pasiūlysime padvigubinti algą persikvalifikuojant“, – pažadus žarsto S. Gentvilas.

Atlyginimus, pensijas ir išmokas ūkininkams tokias, kaip Europos Sąjungos pirmaujančiose valstybėse Alytaus rajono gyventojams žada Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP). Į rinkimus ji eina su šūkiu „MES – UŽ EURĄ, NE UŽ RUBLĮ“. Partijos kandidatas Juozas Skestenis žada mokytojams mokėti priemokas, kurios kompensuotų jų praradimus dėl naujos apmokėjimo sistemos.

Lengvatos ir nemokamas vanduo liesis laisvai

Kandidatai nedaugžodžiauja, kaip planuoja didinti savivaldybių biudžetus. Tačiau išmonės politikams netrūksta, kai kalbama apie lengvatas ir įvairias paramos formas.

Buvęs Vilniaus meras Vilius Navickas bando sugrįžti į miesto valdžią kartu su visuomeniniu rinkimų komitetu „Vilnius gali!”. Politikas žada iki 500 eurų mėnesinę kompensaciją už būsto nuomą ar pirmo būsto įsigijimą jaunoms šeimoms ir prioritetinių sričių specialistams. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) Šiauliuose žada skirti 50 eurų šeimoms, o 100 eurų vienišiems žmonėms neįvardintoms lengvatoms.

REKLAMA

Gausus būrys politikų žada stipriai sumažinti komunalinių paslaugų kainą arba skirti dideles kompensacijas gyventojams. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) kandidatas į Trakų rajono merus Jaroslav Narkevič žada kompensacijas už karštą ir šaltą vandenį. Mažinti dideles šilumos ir kitų komunalinių paslaugų kainas Plungės rajone pasirengusi Darbo partija. Kandidatas į Kazlų Rūdos merus Mantas Varaška žada mažinti šilumos gamybos nuostolius, karštą vandenį pradėjus ruošti pačiuose daugiabučiuose.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ žada ne tik iki 30 proc. sumažinti komunalinių paslaugų ir atliekų surinkimo kainą, bet ir įvesti lengvatas naudojantis pramogų, sveikatingumo, sporto infrastruktūra ir paslaugomis: koncertais, baseinu, sporto salėmis, automobilių stovėjimo aikštelėmis vasarą, miesto pirtimis. Komitetas žada ir visą dieną nemokamą mokinių užimtumą mokykloje, nemokamus pietus mokiniams bei per gamtos mokslų, tiksliųjų ir humanitarinių dalykų pamokas sumažinti vaikų skaičių iki 15 mokinių.

„Socialdarbiečių“ kandidatas į Alytaus rajono merus Juozas Skestenis žada visiems vaikams nemokamą maitinimą ne tik mokyklose, bet ir lopšeliuose – darželiuose. Kaip politikas ruošiasi tai įgyvendinti?

„Kad pavalgydinti visus moksleivius ir darželinukus savivaldybės biudžeto lėšomis, tereikia atsisakyti vieno iš mero patarėjų etato arba mero limuzino“, – įsitikinęs politikas.

REKLAMA

J. Skestenis taip pat rengiasi visiems rajono žmonėms, vykstantiems į darbą mieste, kompensuoti vykimo išlaidas, o seniūnijoms nupirkti žemės ūkio techniką, kad jos padėtų apdirbti sklypelius neišgalintiems.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ kandidatas į Radviliškio rajono merus Gediminas Lipnevičius žada mažiausius mokesčius regione ir grąžinti gyventojams iki 3 mln. eurų per metus, kuriuos, jo teigimu, pasisavino rajono valdantieji. Kitas kandidato siūlymas – kiekvienas socialiai remtinas rajono gyventojas kartą per savaitę nemokamai naudosis viešosiomis pirtimis.

„Higiena – ne prabanga, o būtinybė“, – savo programoje rašo G. Lipnevičius.

Užtikrinti viešosios pirties veiklą Marijampolėje žada socialdemokratai, o „tvarkiečiai“ pirtį rengiasi pastatyti Kalvarijoje.

Kandidatai siūlo ne tik įvairias lengvatas ar kompensacijas, bet ir nemokamą šaltą vandenį. Visuomeninio rinkimų komiteto „Kviečiu aš tautą“ kandidatė į Šiaulių miesto merus Jūratė Šivickienė miestiečiams žada nemokamai suteikti vieną kubinį metrą šalto vandens. Komiteto „Šaukiam tautą“ kandidato į Marijampolės merus Rolando Jonikaičio užmojis ambicingesnis nei jo kolegės iš Šiaulių – kiekvienai marijampoliečių šeimai jis pasirengęs duoti tris kubus šalto vandens per mėnesį.

Nemokamas viešasis transportas

Šiemet didelis būrys kandidatų rinkėjų širdis bando pavilioti nemokamu viešuoju transportu. Tokiais lozungais žarstosi ne tik sostinės merais siekiantys tapti Virginijus Sinkevičius, Artūras Zuokas, Viktor Uspaskich, Vilius Navickas, bet Liberalų sąjūdis Panevėžyje, TS-LKD Pasvalyje, LSDP ir „Vieninga Plungė“ Plungėje, Darbo partija Raseiniuose, LSDDP Šilalėje, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) Širvintose, LSDP kandidatas į merus Visagine, „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ Palangoje.

REKLAMA

Portalas tv3.lt jau yra rašęs, kaip nemokamas viešasis transportas gali patuštinti miesto kišenes. Pavyzdžiui, Vilnius, savivaldybės skaičiavimu, kasmet prarastų 34 mln. eurų sumą. Žinoma, idėjos šalininkai teigia, kad ši suma atsiperka, nes nemokamas viešasis transportas skatina gyventojus deklaruoti savo gyvenamąją vietą mieste, o tuomet miestas surenka didesnį gyventojų pajamų mokestį.

Realu, kad nemokamas viešasis transportas galėtų atsipirkti nebent didmiesčiuose, į kuriuos ir taip plūsta regionų gyventojai. Tačiau provincijoje, kur gyventojų skaičius mažėja, nemokami autobusai gali kaip reikiant patuštinti savivaldybės, vadinasi, ir jos gyventojų kišenę.

Rinkimai į savivaldybių tarybas ir pirmasis tiesioginių merų rinkimų turas vyks kovo 3 d. Antrasis tiesioginių merų rinkimų turas vyks kovo 17 d.

Jolanta
2019-02-13 12:47:56
Kai paskaičiau tik nusivyliau, kam ristis taip žemai ir žadėti nebūtų dalykų. Per tiek metų nieko nedarė o jau išrinks padarys. Juokas per ašaras, pažadai, kuriems nelemta išsipildyti
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Tokių 2019-02-16 15:55:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir tiek durnių dar nei 1 metais nedalyvavo jokiuose rinkimuose    ATSAKYTI
Latras 2019-02-14 20:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ble, ką čia man pasiskebus, ką čia pažadėt? Nu geras tai aš nuo gimimo, bet kaip padaryt kad visi tai žinotų? Ai, va, užsirašysiu ant striukės- aš valdininkas, ir visi matys.   ATSAKYTI
Taip 2019-02-13 16:24:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie žada ir meluoja o mes vargetos tikim ir balsuojama kodėl ?????    ATSAKYTI
Grigorij 2019-02-13 15:23:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na, as pasitikiu V.Matijosaiciu ir V.Andriukaiciu. Tusciu pazadu, aukso kalnu jie nezada, dirba tyliai, savo darba zino. Pamalonimo ausi M.Puidoko ketinimai tiesti tiltus su RU, N.Puteiko ryztas kovoti su tusciom islaidom gynybai, bei pries LR vaiku atemima. Tik nejaugi musu Seimininkas - Vasingtono Obkomas tai leis? Ko gero, Vasingtono Obkomas isrinks mums "teisinga" I.Simonyte. Juokas pro asaras... Bet vistiek, nepalyginamai geriau, nei ŠunGrybe.    ATSAKYTI
Grigorij 2019-02-13 15:04:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei kazkurio kandidato pazadai ir issipildytu - tai vistiek neeiciau gerti alu su taip apsirengusia Monika Kasnikovskyte, tokiu fantaziju neturiu. :))) Ir su Jūratė Važgauskaitė neeiciau. Tos dvi TV3 mergaites manes visiskai neikviepia. Kaip Leninas sake: "Mokytis, mokytis, ir dar karta mokytis!". :)))   ATSAKYTI
Grigorij 2019-02-13 22:14:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O su Giedre Grikepelytė, ko gero, eiciau. :))) Tik su jos sutikimu, aisku, kad seno baisaus grybo, okupanto, koloradu vatniko neissigastu. Ir netik todel, kad ne tik katytems, bet ir... pelytems nesu abejingas. :))) Giedres visai kitas lygis, platus profilis. Bent man taip pasirode. Suprantu, kad rasyti politinem temom, juolab, rasyti pasvertai, objektyviai, net akiniuotem mergaitem, bent isvaizda predendojancioms i protingas, sudetinga. Kaip per 30 metu "nepriklausoma" Lietuva praplove savo, nieko nekalto, jaunimelio smegenis, skiepijant urvine neapykanta RU, "vakarietiskas" vertybes, be laso Morales! Toks jaunimelis - LR Ateitis. O jei atsirastu kokia mergaite (ar berniukas), kuris isdristu is esmes pazerti kritikos LR valdziai, lansberginiam rezimui, Vakarams, - TV3 tokiu nelaikytu. :((( Taigi, turim, ka turim... Bet vistiek, mano linkejimai G.Grikepelytei! :)  
Grigorij 2019-02-13 23:15:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pardon,
akiniuotom,
predenduojancioms

Rasai, tikrini, bet vistiek klaideles isivelia. :(  
Grigorij 2019-02-14 05:49:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na, Monika Kasnikovskyte, Valentino Dienos proga, kaip akinuotas akiniuotai, prisimenant puikia pasaka

https://www.youtube.com/watch?v=p5mzUshRsjU&feature=youtu.be

Lydekai paliepus, man panorejus, nuo siuol Jusu straipsniai palaipsniui taps vis vertingesni, idomesni, ne tik provokacinem nuotraukom! :)))  
Jolanta 2019-02-13 12:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai paskaičiau tik nusivyliau, kam ristis taip žemai ir žadėti nebūtų dalykų. Per tiek metų nieko nedarė o jau išrinks padarys. Juokas per ašaras, pažadai, kuriems nelemta išsipildyti    ATSAKYTI
Tiesiog 2019-02-13 11:47:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Naujieji Vasiukai bus visa Lietuva   ATSAKYTI
Liu 2019-02-13 09:07:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Puteikis-realiausias, kiti, statys, tvarkys, plaus ir vogs, pažadais prisidengę, karbauskis daug pakėlė??    ATSAKYTI
Romadas 2019-02-13 09:00:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visospartijos ant tiek nusipaistė jus pažiurėkit iKauna irŠiaulius rinkti tik naujus nepartinius kaip Kaunas ir Šiauliai ir bus tvarka.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
REKLAMA
G. Landsbergis, R. Karbauskis, G. Paluckas (tv3.lt fotomontažas)
Politologai nesutaria, ar šių metų savivaldos rinkimus galima laikyti kitąmet vyksiančių Seimo rinkimų pranašu. Tačiau, pasak portalo tv3.lt kalbintų pašnekovių, rinkimai į ...
Vytautas Landsbergis (Europos Parlamento nuotr.)
Prieš 22 metus vykę prezidento rinkimai buvo vieni įnirtingiausių Lietuvos istorijoje. Juose laimę bandė ir pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis. Save ...
 I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires (Fotobankas)
Prezidento posto siekianti Seimo narė, konservatorė Ingrida Šimonytė, jei būtų išrinkta į prezidentus, neketina imtis didelių permainų Lietuvos užsienio ir saugumo politikoje, ...
Šarūnas Marčiulionis. Stanislovas Tomas. Vytautas Šustauskas. Liudas Mažylis (tv3.lt fotomontažas)
Ilgai užsienyje besislapstęs nusikaltėlis, „ubagų karalius“, ateiviais tikinti sporto žvaigždė, aštrialiežuvė juvelyrė – kandidatų, norinčių Lietuvai atstovauti Briuselyje ir ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Kandidatas į prezidentus, ekonomistas Gitanas Nausėda svarsto, kad kiti politikai pradėjo kartoti jo gerovės valstybės idėją. Vertindamas I. Šimonytę, jis pastebėjo kandidatės ...
REKLAMA

Top Video

Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų