Vilniaus „Rytas” (2/3) trečiadienio vakarą iškovojo itin svarbią pergalę Belgrade (Serbija) ir išsaugojo visus šansus patekti į Europos taurės turnyro ketvirtfinalį. Kitą savaitę Vilniuje lauks lemiama dvikova prieš Monako ekipą.

„Rytas” įspūdingai rezultatu 78:77 (30:28, 14:12, 20:17, 14:20) antrąkart „Top 16” etape nugalėjo „Partizan” (2/3).

Vilniečiams pergalę atnešė neįtikėtinas Artsiomo Parakhouskio dvitaškis, pelnytas iš vidutinio nuotolio likus 1 sekundei.

Baltarusis pataikė net 10 dvitaškių iš 11 bandymų, po varžovų krepšiais dominavo nuo pat pirmosios rungtynių minutės ir su 22 taškais tapo geriausiu rungtynių žaidėju.

Taip pat „Rytą” į priekį vedė pavyzdinis Eimanto Bendžiaus pasirodymas. 28-erių lietuvis sužaidė geriausias Europos taurės karjeros rungtynes ir viso pelnė 21 tašką.

Dainiaus Adomaičio kariauna buvo priekyje beveik visų rungtynių metu, o antroje rungtynių pusėje „Partizan” pirmą ir vienintelį kartą rezultatą persverė likus vos 70 sekundžių (75:74).

Vis tik, lemiamai atakai vilniečiai turėjo dar 10 sekundžių, Chriso Kramerio metimas skriejo pro šalį, o „Rytas” gavo antrąjį šansą išplėšti pergalę išsimetant kamuolį iš užribio.

Jį sugavo A. Parakhouskis. Beveik nuo tritaškio linijos metęs vidurio puolėjes netrukus atsidūrė visos komandos glėbyje.

Jis išplėšė dramatišką pergalę, kuri reiškia, kad kitą savaitę Vilniuje vyksianti „Ryto” ir „Monaco” dvikova nulems, ar vilniečiai pateks į turnyro ketvirtfinalį.

„Rytas” padarė daugiau nei dvigubai daugiau klaidų (7 prieš 15), tačiau vien pirmojo kėlinio metu spėjo pelnyti 6 tritaškius.

Šeimininkai taip pat atkovojo daugiau kamuolių (38 ir 35) bei atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21 prieš 18).

Vis tik, rungtynių nugalėtoją lėmė įspūdingi vilniečių individualūs pasirodymai. Taip komanda tarsi parodė, kad vieno lyderių Domminique Suttono išvykimas didelės įtakos likusiems žaidėjams neturi.

„Partizan“: Jockas Landale'as 14 (7/11 dvitaškiai), Bandja Sy 13 (3/3 tritaškiai), Vanja Marinkovičius (3/7 tritaškiai) ir Alexas Renfroe (1/5 tritaškiai, 6 atk. kam., 11 rez. perd., 25 naud. bal.) po 11, Djordje Gagičius 8.

„Rytas“: Artiomas Parachovskis 22 (10/11 dvitaškiai, 8 atk. kam., 30 naud. bal.), Eimantas Bendžius 21 (5/9 tritaškiai), Rokas Stipčevičius 12 (7 atk. kam.), Chrisas Krameris 10 (7 rez. perd.), D.J.Seeley 7.

Tiesioginę transliaciją galėjote stebėti TV6 kanalu ir TVPlay platformoje.

Rungtynių eigą galėjote sekti kartu su portalu tv3.lt

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

„Partizan”: Bandja Sy, Rade Zagorač, Alexas Renfoe, Jockas Landale, Djordje Gagič.

„Rytas”: Arnas Butkevičius, D. J. Seeley, Eimantas Bendžius, Chrisas Krameris, Artsiomas Parakhouskis.

Ketvirtas kėlinys: (77:78)

A. Parakhouskis pataiko paskutinę sekundę ir „Rytas” laimi dramą Belgrade.

Vilniečiai dvi atakas iš eilės neatkovoja kamuolio po savo krepšiu ir „Partizan” mažina atsilikimą iki 1 taško (72:73).

A. Parakhouskis ir toliau dominuoja šeimininkų baudos aikštelėje, likus šešioms minutėms „Rytas” priekyje 63:71.

Trečias kėlinys (57:64)

Vis tik, trečią kėlinį vilniečiai Belgrade baigė pakilia nuotaika. Prieš lemiamą kėlinį D. Adomaičio kariauna turi 7 taškų pranašumą (57:64)

„Rytas” po Roko Stipčevičiaus baudų metimų turėjo 11 taškų persvarą (49:60), tačiau „Partizan” per pusantros minutės spurtavo 8:0 ir komandas skiria viso 3 taškai (57:60).

Netrukus A. Parakhouskis pataiko penktą savo dvitaškį iš tiek pat galimų, E. Bendžius smeigia dar vieną tritaškį ir „Ryto” persvara auga (44:52)

Šeimininkai trečiąjį kėlinį pradeda sėkmingiau (44:46).

Antras kėlinys: (40:44)

Komandas skyrė devyni taškai (33:42), tačiau šeimininkai surengė spurtą ir vilniečių persvara tirpsta (37:42).

Tritaškių lenktynės Belgrade tęsiasi (31:33).

Pirmas kėlinys: (28:30)

Itin rezultatyviame pirmąjame kėlinyje nei „Rytas”, nei „Partizan” toli nepabėgo. Svečiai per pirmas dešimt minučių pataikė net šešis tritaškius (28:30).

E. Bendžius pelno 15-ąjį savo tašką ir vilniečiai įgauna persvarą (25:30).

Triukšmingoje Belgrado arenoje vyksta įtempta dvikova tarp abiejų komandų vidurio puolėjų. Kiek vėliau abi komandos apsikeičia tritaškiais (12:13)