30
„Žalgiris” – „Chimki” rungtynių akimirkos (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiriui” (3/6) nepavyko reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo Maskvos CSKA ekipai. Kauniečiai namie po įtemptos dvikovos nusileido Maskvos srities „Chimki” (3/6).

30

Kaune vykusi dvikova baigėsi „Žalgirio” pralaimėjimu rezultatu 83:84 (26:19, 13:18, 18:21, 26:26).

„Žalgiris” iniciatyvą prarado trečiojo kėlinio viduryje, kai svečiai surengė spurtą 0:10. Nuo šios akimirkos „Chimki” visą laiką buvo priekyje, tačiau pabėgti rusams taip pat nepavyko.

Kova vyko taškas į tašką, kol likus dviems minutėms komandas skyrė 2 taškai (74:76).

Vis tik, kauniečiams, ypač antroje rungtynių pusėje, sunkiai sekėsi stabdytį svečių lyderį Aleksėjų Švedą. Jis 39-ą minutę smeigė sudėtingą tritaškį (74:79) ir priartino pamaskvio komandą prie pergalės.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 5,7 sekundės „Žalgiris” turėjo progą išplėšti pratęsimą (81:84), tačiau Artūro Milaknio tritaškis skriejo pro šalį.

Brandonas Daviesas pataisė metimą, bet arenos sirenos netrukus pranešė apie apmaudų pralaimėjimą vieno taško skirtumu (83:84).

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai suklydo net 21 kartą. Svečiai savo ruožtu kamuolį prarado 14 kartų.

„Žalgiris” laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38:30), tačiau svečiai jų perėmė daugiau nei dvigubai daugiau (5:12).

Rusų klubas atliko ir ženkliai daugiau rezultatyvių perdavimų. „Žalgiris” viso atliko 11, o varžovai net 21 (10 iš jų A. Shvedas)

Kauniečiai vienu metu turėjo 10 taškų persvarą (29:19), o „Chimki” labiausiai nutolę buvo 7 taškais (63:70).

Amerikietis B. Daviesas šįvakar sužaidė karjerjos rungtynes. Jis pelnė 23 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 39 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 23 (4/6 dvit., 15/18 baud. met., 13 atk. kam., 39 naud. bal.), Marius Grigonis 13, Nate‘as Woltersas ir Aaronas White‘as po 12.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 25 (3/10 trit., 10 rez. perd., 32 naud. bal.), Jordanas Mickey 20, Stefanas Markovičius 13.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Startiniai penketai:

„Žalgiris”: Brandonas Daviesas, Nate'as Woltersas, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Thomas Walkup.

„Chimki”: Aleksėjus Shvedas,  Dee Bostas, Anthony Gillsas, Charles'as Jenkinsas, Malcolmas Thomasas.

Ketvirtas kėlinys: (83:84)

Komandos žaidžia taškas į tašką, tačiau netrukus svečiai smeigia skaudų tritaškį (61:65), o vėliau prideda ir dar vieną (63:70).

Lieka trys minutės, komandas skiria 4 taškai.

Kauniečiai rengia paskutinę ataką, tačiau tritaškio išmesti nepavyksta.

Trečias kėlinys: (57:58)

Svečiai pirmąkart išlygina rezultatą, tačiau netrukus jį vėl persveria M. Grigonis. Nesportine pražanga baudžiamas A. Shvedas, tačiau jau  kitoje atakoje pats rusas pataiko 3 iš 3 baudų metimų.

Atkarpa 0:10 ir Š. Jasikevičius netveria kailyje –  „Žalgiris” jau atsilieka (45:49).

Sunkus trečias kėlinys. Žalgiriečiai jau atsilieka 6 taškais. Tiesa, dvitaškį su pražanga pelno B. Daviesas ir visa arena vėl atgyja (55:58).

Antras kėlinys: (39:37)

M. Grigonis pelno tritaškį ir komandas skiria 10 taškų (29:19). Vis tik svečiai netrukus atsako tritaškiu ir baudos metimu.

Žalgiriečiai vienos atakos metu išprovokuoja 4 varžovų pražangas. A. Shvedas įpusėjus antrajam kėliniui ima šlūbčioti, tačiau lieka aikštėje. Netrukus jis pelno ir pirmąjį savo tritaškį (35:30).

B. Daviesas įdeda su pražanga, bet baudos metimo nerealizuoja.

Pirmas kėlinys: (26:19)

Rungtynes dėjimu atidaro A. White'as. Vėliau tas pats „Žalgirio” amerikietis vos neįkrovė kamuolio į krepšį kartu su A. Gillsu, tačiau pritrūko sėkmės. Visa „Žalgirio” arena šį epizodą palydėjo gausiais plojimais.

Vos per 4 minutes Th. Walkupas ir N. Woltersas surinko po dvi asmenines pražangas, tačiau ir toliau puikiai rungtyniauja A. White'as.

„Chimki” lyderis A. Shvedas šaudo pro šalį, o žalgirietis B. Daviesas jau ketvirtąkart stoja mesti baudų metimų.