Europos taurės finalas prasidėjo dramatiška Stambulo „Daruššafaka“ pergale.

Turkai po pratęsimo svečiuose 81:78 (15:14, 16:21, 18:17, 23:20, 9:6) šventė pergalę prieš Krasnodaro „Lokomotiv“.

Serijoje iki dviejų pergalių „Daruššafaka“ atėmė namų pranašumą iš Rusijos klubo ir išsiveržė į priekį 1:0.

„Lokomotiv“ gretose dėl Eurolygos taikomų taisyklių Europos taurės varžybose negali rungtyniauti neseniai į Rusiją išvykęs Jonas Mačiulis.

Tai buvo pirmasis Rusijos klubo pralaimėjimas šiame Europos taurės sezone po 20 pergalių iš eilės.

Atkaklių rungtynių ketvirtojo kėlinio pabaigoje išryškėjo „Lokomotiv-Kuban“ pranašumas. Briano Qvale'o ir Trevoro Lacey taiklūs metimai leido rusams įgyti 7 taškų persvarą, likus žaisti 2 minutes iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos (70:63).

Vis tik tada „Daruššafaka“, vedama Howardo Sant-Rooso, pakilo į lemiamą šturmą ir likus 11 sekundžių, sumažino deficitą iki 3 taškų (69:72).

Netrukus Dimitrijus Kulaginas suklydo, o Scottie Wilbekinas tolimu šūviu išplėšė pratęsimą (72:72).

Jo metu kur kas geriau atrodė turkai. Willas Cummingsas didino „Daruššafaka“ persvarą iki 5 taškų, likus mažiau nei dviem minutėms (78:73).

Likus 8 sekundėms Chrisas Babbas tritaškiu priartino „Lokomotiv-Kuban“ per tašką (78:79), netrukus S.Wilbekinas sumetė abi baudas, o D.Kulaginas prametė lemiamą metimą, kuris galėjo išplėšti antrąjį pratęsimą.

Antrasis finalo serijos mačas balandžio 13 dieną bus žaidžiamas Stambule.

„Daruššafaka“: S.Wilbekinas 24 (5/13 trit., 5 rez. perd.), W.Cummingsas (8 atk. kam.) 19, Stantonas Kiddas 9.

„Lokomotiv-Kuban“: D.Kulaginas (7 rez. perd., 6 atk. kam.) 18 Mardy Collinsas (7 atk. kam.) 14, Ch.Babbas 13, Joe Raglandas (5 atk. kam.) 13.