Kauno „Žalgiris“ patyrė penktąjį pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje. Žalgiriečiai svečiuose nepasidavė ir kovojo iki galo, bet 74:81 (14:15, 15:24, 22:26, 23:16) neatsilaikė prieš Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Statistika

„Maccabi“ pataikė 10 tritaškių iš 18 (56 procentai).

Šeimininkai metė 31 baudą, svečiai – devynias.

„Žalgiris“ kovą dėl kamuolių laimėjo 38:27.

„Maccabi“: Norrisas Cole’as 26 (5/9 dvitaškių, 5 atkovoti kamuuoliai), Pierre’as Jacksonas 12 (7/8 baudų, 6 rezultatyvūs perdavimai).

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 19 (5/10 tritaškių), Kevinas Pangosas 12 (6 rez. perd.), Paulius Jankūnas 11 (5/5 dvit., 6 atk. kam.).

Ketvirtasis kėlinys

Po A. Milaknio tritaškių skirtumas dukart tirpo iki trijų taškų.

„Maccabi“ 35-ąją minutę pelnė pirmuosius kėlinio taškus. Iš viršaus įdėjo Jonah Boldenas (61:67). Tai nutraukė „Žalgirio“ spurtą 10:0.

Du taškus pelnė ir kamuolį perėmė jaunasis Paulius Valinskas (61:65).

Ketvirčio pradžioje du tritaškius pataikė A. Milaknis, padėjęs sumažinti deficitą (57:65).

Trečiasis kėlinys

„Žalgiris“ kėlinio pabaigoje pataikė antrąjį tritaškį iš 17-os bandymų. Tikslus buvo A. Milaknis. Čia pat dvitaškiu atsakė N. Cole’as (65:51).

„Maccabi“ trečiąjį kėlinį pradėjo 6:0 (45:29).

„Padarėme aštuonias klaidas. Jos atsiranda tada, kai nežaidi kietai. Šiandien mums trūksta kietumo. Be to, prastai ginamės nuo greitų varžovų atakų“, – prieš trečiąjį kėlinį kalbėjo vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Antrasis kėlinys

„Per daug klystame ir neatkovojame kamuolių gindamiesi“, – esmines pirmųjų dviejų kėlinių bėdas įvardijo K. Pangosas.

Tritaškį smeigė Norrisas Cole’as. „Maccabi“ pranašumas pirmąkart pasiekė dviženklę ribą – 39:29.

Ketvirčio pabaigoje P. Jankūnas grįžo į aikštę.

Kėlinio viduryje abi komandos „apdovanotos“ nesportinėmis pražangomis. 25:25.

„Žalgiris“ 14-ąją minutę pataikė pirmąjį tritaškį. Tai padarė K. Pangosas (23:22). Pirmieji aštuoni tolimi kauniečių metimai skriejo pro šalį.

Pirmasis kėlinys

„Žalgiris“ po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio atsiliko 14:15.

Pirmajame kėlinyje ant parketo žengė dėl traumos kurį laiką nesitreniravęs Artūras Milaknis. Jis iškart pelnė pirmuosius taškus (10:7).

Mažai žaidė „Žalgirio“ kapitonas P. Jankūnas. Puolėjas pradėjo rungtynes starto penkete, bet pajuto skausmą pėdoje ir po puspenktos minutės sėdo ant suolo.

Pirmuosius svečių taškus pelnė K. Pangosas (2:0). Į tai penkiais atsakė „Maccabi“ baltarusis Artiomas Parachovskis (5:2).

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane’as, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.