Valstiečiai viešina galimas socdemų pasipriešinimo urėdijų reformai priežastis

Valstiečiai viešina galimas socdemų pasipriešinimo urėdijų reformai priežastis. Aplinkos ministerija atskleidė, jog visas būrys įtakingų parlamentarų iš įvairių partijų su buvusiu premjeru Algirdu Butkevičiumi priešakyje, po miškus su šautuvais lakstė už verslininkų pinigus. Prabangias medžiokles politikams esą apmokėdavo mediena ir ginklais prekiaujančios įmonės.

Medžioklę su verslininkais slėpusiam ir viešus bei privačius interesus sumaišiusiam ūkio ministrui Mindaugui Sinkevičiui etikos sargai tik pagrūmojo pirštu, o štai miškuose su kolegomis reikalus aptarinėjęs ir vėliau jiems palankius sprendimus priėmęs aplinkos apsaugos ministerijos kancleris Robertas Klovas gali netekti posto. Paaiškėjo, jog valstybės tarnautojas ne tik laiku nedeklaravo privačių interesų, bet ir padėjo savo medžioklės draugui Donatui Dudučiui laimėti konkursą Gamtos apsaugos ir miškų departamento direktoriaus pareigoms užimti.

M.Sinkevičiaus ir R.Klovo medžioklės ypatumus nagrinėjusi aplinkos apsaugos ministerija aptiko, jog su verslininkais giriose grobio tykant valstybinės reikšmės temas galėjo gvildenti ir daugiau politikų. Oficialiuose dokumentuose rasta, jog Seimo nariai, kiti valstybės tarnautojai, urėdai pramogavo už verslininkų pinigus. Štai 2014 metų birželį tvarkiečio Remigijaus Žemaitaičio ir draugų medžioklę Ukmergės miškuose esą apmokėjo prekyba mediena ir jos gaminiais užsiimanti įmonė.

REKLAMA

„Viena yra, kai fiziniai asmenys moka už fizinius atvejus, kitas kai tai daro juridiniai asmenys. Čia VTEK ir turi išsiaiškinti ar yra atitinkami dokumentai ar tose medžioklėse nebuvo priimti interesai vienų ar kitų interesų grupių naudai“, - sakė aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Navickas.

Butelius po skverneliu slėpti raginęs R.Žemaitaitis kaltinimus vadina absurdu ir rodo popierius, kuriuose medžioklės kainynas, sąskaitų išrašai. Politikas sako, kad prieš trejus metus vykusi medžioklė jam atsiėjo apie 300 eurų, mat ne tik su šautuvu ant peties miške pavaikščiojo, bet ir šerną spėjo nudobti. Tvarkietis tikina, jog visi tądien dalyvavę „sumetė“ pinigus ir niekas niekuo nevaišino. Taip pat muša į krūtinę, jog savo medžioklinę veiklą deklaruoja nuo pat 1998 metų. Savo mobiliajame telefone parodo ir kaip užsiregistruoti į medžioklę. Nuo pernai metų, už pramogą jau nebeatsiskaitoma vietoje, pinigai pervedami per internetinę bankininkystę. Taip pat, esą, iš anksto neaišku ir kas dalyvaus medžioklėje, tad gali būti, kad kartu pramogavo ir verslo atstovai.

„Vienas iš medžioklėje dalyvavusių žmonių buvo jisai (įmonės atstovas). Viskas. Taip, kaip kitas kolega Rimantas Dagys, nors ir „Oksalis“ organizavo medžioklę, bet žmogus lygiai taip pat, kaip ir aš susimokėjo už ją. Sako įmonės sumokėjo – mes patys tikrai už save susimokėjom“, - pasakojo Remigijus Žemaitaitis.

„Mes turime dokumentus, kur yra aiškiai nurodytas mokėtojas ir medžioklės lapus, kur nurodyta, kas dalyvavo ir kas sumokėjo. Jeigu tai būtų dokumentai, kuriuose matytųsi, kad būtent tie asmenys ir susimokėjo, tai nekiltų įvairių abejonių. O mes turime dokumentus, kur mokėtojas dažniausiai vienas asmuo arba įmonė“, - TV3 sakė aplinkos apsaugos viceministras Martynas Norbutas.  

REKLAMA

Remigijus Žemaitaitis ginklais ir įranga medžioklei prekiaujančią įmonę paminėjo neatsitiktinai. Skelbiama, kad 2014-ųjų žiemą buvęs premjeras Algirdas Butkevičius kartu su kolegomis prieš urėdijų reformą labiausiai besipriešinančiais socdemais Rimantu Sinkevičiumi, tuometiniu krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Broniumi Bradausku, konservatoriumi Rimantu Jonu Dagiu ir urėdu Antanu Kilčiausku Raseinių rajone medžiojo už būtent „Oksalio“ pinigus. Verslininkai galimai paklojo beveik du su puse tūkstančio eurų. Po sniegą tą gruodį braidę politikai sako, jog išlaidas padengdavo vienas žmogus, o šie su juo vėliau atsiskaitydavo, tad kriminalo čia nemato. A.Butkevičius sako, kad medžioja ypač retai ir jokių pasiūlymų politiniais klausimais iš verslininkų esą nėra sulaukęs.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų