REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmogaus teisių gynėjai kritikuoja Seimo narės konservatorės Rasos Juknevičienės socialiniame tinkle parašytą komentarą apie benamius Jungtinių Valstijų gyventojus.

Žmogaus teisių gynėjai kritikuoja Seimo narės konservatorės Rasos Juknevičienės socialiniame tinkle parašytą komentarą apie benamius Jungtinių Valstijų gyventojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kritikai sako, kad parlamentarės pastabos yra neapgalvotos ir nejautrios.

„Atsikėliau anksčiau ir už tuos, kurie miega tiesiog gatvėje. Vėl kas nors apkaltins, bet, deja, tik juodi. Atrodo, kad jiems toks gyvenimo būdas visai patinka. Bunda linksmi“, – apie savo vizitą Vašingtone rašė socialiniame tinkle „Facebook“ parašė R.Juknevičienė.

REKLAMA

Kristina Normantaitė: paviršutiniškas požiūris

Žmogaus teisių stebėjimo instituto projektų koordinatorė Kristina Normantaitė BNS sakė, kad R.Juknevičienė atkreipė dėmesį į dvi svarbias problemas JAV – benamystę ir rasinę atskirtį, tačiau komentare pritrūko įsigilinimo į socialinių problemų priežastis ir atsakingo požiūrio į komunikaciją.

„Toks paviršutiniškumas benamystę įvardinant gyvenimo būdu, kuris „patinka“ ir bendresne prasme kalbant apie rimtas socialines ir žmogaus teisių problemas yra neapgalvotas ir nejautrus“, – pastebėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet vietos valdžios atstovų paskelbta statistika rodo, kad juodaodžiai JAV sostinėje Vašingtone sudaro 71 proc. benamių, 23 proc. yra baltieji.

K.Normantaitės turimais tyrimų duomenimis, JAV 45 proc. benamių yra juodaodžiai ar ispanų kilmės asmenys.

„Tačiau tai yra ne asmeninio pasirinkimo, o skurdo padarinys. Rasinė segregacija, diskriminacija darbo rinkoje ir kitose gyvenimo srityse užkerta kelią nemažai daliai amerikiečių siekti išsilavinimo ar gauti gerai apmokamą darbą bei socialines garantijas. Negana to, didelė benamių dalis yra karo veteranai, kuriems sugrįžus iš tarnybos nebuvo suteiktos socialinės garantijos, ir jie iki šiol kenčia nuo potrauminio streso sindromo“, – pastebėjo Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įvertino kaip religinę diskriminaciją

Prieš trejus metus lankydamasi Vašingtone R.Juknevičienė sulaukė kritikos dėl savo pasisakymo apie oro uoste besimeldusį musulmoną.

„Laukiu sodinimo į lėktuvą Vašingtonas - Frankfurtas. Priešais mane jaunas vaikinas meldžiasi atsisukęs į Meką. Viskas gerai turbūt, bet mintys kylą įvairios“, - tada rašė parlamentarė.

Kai kurie žmogaus teisių ekspertai tokį pasisakymą įvertino kaip religinę diskriminaciją ir paragino politikę atsiprašyti musulmonų bendruomenės.

Dar vienos kritikos bangos R.Juknevičienė sulaukė socialiniame tinkle pareiškusi, kad netik, kad klimatas šyla dėl žmogaus veiklos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų