Lietuvos plaukikas Simonas Bilis tapo pasaulio čempionu Kanadoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate trumpajame baseine (25 metrai).

Paskutinę varžybų dieną lietuvis startavo 100 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale ir triumfavo. S.Bilis distanciją įveikė per 46,58 sek. ir tapo pasaulio čempionu.

Lietuvos plaukikas dar kartą pagerino Lietuvos rekordą, kuris nuo pusfinalio priklausė jam pačiam. Šeštadienį jis distanciją įveikė per 46,73 sek.

23-ejų panevėžietis iškovojo jau antrąjį medalį šiame čempionate. Dvigubai trumpesnėje distancijoje jis užsikabino bronzos medalį, prieš tai pagerinęs 22 metus gyvavusį Raimundo Mažuolio Lietuvos rekordą.

Finalo rezultatai:

1. Simonas Bilis (Lietuva) 46,58 sek.

2. Shinri Shioura (Japonija) 46,59 sek.

3. Tommaso D'orsogna (Australija) 46,70 sek.

4. Blake'as Pieroni (JAV) 46,88 sek.

5. Luca Dotto (Italija) 46,95 sek.

6. Mehdy Metella (Prancūzija) 47,08 sek.

7. Taehwanas Parkas (Pietų Korėja) 47,09 sek.

8. Marius Kuschas (Vokietija) 47,44 sek.

200 metrų nugara rungties finale puikiai pasirodė Danas Rapšys. Lietuvis užėmė penktą vietą ir pagerino Lietuvos rekordą, nuotolį įveikęs per 1:50, 87 min.

Pasaulio čempionu tapo lenkas Radoslawas Kaweckis (1:47,63), sidabru džiaugėsi amerikietis Jacobas Pebley (1:48,98), o bronzą iškovojo japonas Kaneko Masaki (1:49,18).

Iš 12 iki šiol vykusių tokio tipo pasaulio čempionatų mūsų šalis savo rinktines yra delegavusi net į 8 čempionatus ir į Lietuvą parvežusi 3 aukso ir 2 sidabro medalius.

Visus medalius buvo iškovojusi Rūta Meilutytė, kuri čempionate Kanadoje nestartavo. 2016 metų čempionate startavo gausiausia Lietuvos plaukikų komanda per visą istoriją – 8 plaukikai.