Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo kovas 2016-2017 metų Eurolygos sezone. Pirmajame teste žalgiriečiai išvykoje susitiko su Atėnų „Panathinaikos“ komanda. Deja, tačiau visas rungtynes šalia varžovų arba priekyje buvę kauniečiai rungtynių pabaigoje žaidė prasčiau ir Atėnų arenos prakeiksmas nebuvo nutrauktas, „Žalgiris“ pralaimėjo 84:76.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

„Žalgirio“ taškų sąskaitą Eurolygoje dvitaškiu atidarė Antanas Kavaliauskas. Pirmas penkias minutes komandos žaidė nerezultatyviai, galbūt kaustė startinis jaudulys, nes ir klaidų buvo nemažai. Antanas Kavaliauskas pelnė 4 taškus, tačiau gavo net dvi pražangas puolime (7:6).

Po Kevino Pangoso tritaškio kauniečiai buvo priekyje 7:9. Antra kėlinio pusė buvo kiek rezultatyvesnė, o po 10-ties minučių, rezultatu 20:15, pirmavo aikštės šeimininkai.

Antras kėlinys

Pirmosios tikslios žalgiriečių atakos antrajame kėlinyje teko laukti dvi minutes, tačiau tada Lietuvos ekipa pelnė 6 taškus be atsako, kai dvitaškį su pražanga įrideno Brockas Motumas, o iš toli išovė Artūras Milaknis (22:21). „Žalgirio“ spurtas įsismarkavo iki 12:0 (22:27). Atkarpoje puikiai atrodė Lukas Lekavičius.

Po sėkmingos svečių serijos šeimininkai atsibudo ir vėl išlygino rezultatą (27:27). Prieš pat ilgąją pertrauką „Panathinaikos“ įsmeigė du tritaškius ir bandė bėgti (34:29). Po 20-ties minučių Atėnų klubas buvo priekyje 37:30. Paskutinę sekundę tolimą bombą įskraidino Jamesas Feldeine`as.

Trečias kėlinys

Kauniečiai puikia pradėjo antrąją rungtynių pusę: per daugiau nei tris minutes Lietuvos ekipa atkarpą laimėjo 7:0 (37:37). Komandos visą kėlinį rungtyniavo taškas į tašką ir nei vieni, nei kiti labiau į priekį išsiveržti nesugebėjo. Prieš lemiamą ketvirtį kauniečiai pirmavo 1 tašku (51:52). Laimei, šiame kėlinyje „Panathinaikos“ neįsišaudė iš toli, nors tam turėjo puikių progų.

Ketvirtas kėlinys

Kėlinio pradžioje Atėnų ekipa išsiveržė į priekį, nesportinę pražangą užsidirbo Lukas Lekavičius. (59:57). Nikos Pappas smeigė du skaudžius tritaškius ir timptelėjo „Panathinaikos“ į priekį (65:59).

Žalgiriečiai buvo priartėję iki 2 taškų, tačiau dviem dėjimais pasibaigusios varžovų atakos sugrąžino jiems pakankamai saugią 6 taškų persvarą (73:67).

Nickas Calathesas pataikė labai skausmingą tritaškį ir „Panathinaikos“ nutolo 9 taškais (77:68).  Dvi iš eilės sėkmingos atakos ir, likus žaisti pusantros minutės, komandas skyrė 5 taškai (77:72). Prieš tai svarbų tolimą metimą pataikiusio Nico Calatheso ranka drebėjo prie baudų metimo linijos, tačiau nesisekė ir kauniečiams.

Likus žaisti 40 sekundžių, komandas skyrė 6 taškai, „Žalgiriui“ nepavyko užpulti ir „Panathinaikos“ šventė pergalę 84:76.

Rezultatyviausi:

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 19, Nickas Calathesas ir Chrisas Singletonas (6 atk. kam.) po 13, Ioannis Bourousis (6 atk. kam.) 11.

„Žalgiris“: Brockas Motumas 19 (5 atk. kam.), Paulius Jankūnas (8 atk. kam., 9 išprovokuotos pražangos), Lukas Lekavičius 12 (0 rez. perd.), Artūras Milaknis 11.

Prieš rungtynes

Eurolygos transliacijas tiesiogiai galima stebėti internetu per įvarius išmaniuosius įrenginius ir kompiuteryje videotransliacijų internetu platformoje www.viaplay.lt. Eurolygos rungtynes taip pat rodo ir kanalas „Viasat Sport Baltic“.

www.viaplay.lt tiesioginių transliacijų tvarkaraštis: 13 d. 20.55 val. „Emporio Armani“ – „Maccabi“, 21.55 val. „Crvena Zvezda“ – „Darussafaka“ (taip pat ir „Viasat Sport Baltic“), 00.00 val. „Emporio Armani“ – „Maccabi“, 14 d. 18.45 val. „Uniks“ – „Barcelona“ (taip pat ir „Viasat Sport Baltic“), 20.25 val. „Fenerbahce“ – „Brose“, 21.00 val. „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ (taip pat ir „Viasat Sport Baltic“), 23.15 val. „Fenerbahce – „Brose“.

Nacionalinėse pirmenybėse Kauno „Žalgiris“ jau spėjo sužaisti šešerias rungtynes ir iškovojo penkias pergales. „Panathinaikos“ sužaidė vos vienerias rungtynes ir ten šventė užtikrintą pergalę.

Penktąjį sezoną Atėnuose skaičiuojantis 29-erių puolėjas Jamesas Gistas gerai prisimena kovas su žalgiriečiais.

Beje, per 16 visų tarpusavio mačų PAO laimėjo net 14, o žalgiriečiai Atėnuose dar niekada nėra laimėję.

„Iš savo patirties labai gerai žinau, kaip sunku su „Žalgiriu“. Tai labai kieta komanda, kuri kovoja iki pabaigos. Todėl turime būti labai susikaupę ir laikytis žaidimo plano, – sakė J.Gistas. – Norime startuoti pergalingai“.

„Žalgirio“ pranašumas – šešerių oficialių LKL rungtynių repeticija prieš Eurolygą. Palyginimui, „Panathinaikos“ turėjo dar tik vieną mačą Graikijos čempionate.

„Kadangi tai pirmosios rungtynės, dar sunku pasakyti, kaip į jas sureaguos mūsų žaidėjai, – apie praktikos stygių prabilo „Panathinaikos“ treneris Argiris Pedoulakis. – Manau, kad iki galo nepasiruošusios abi komandos. Todėl mums reikės sirgalių pagalbos“.

„Lengvų rungtynių Eurolygoje nebūna. Ypač, kai tai bus pirmasis mačas, – treneriui antrino Ioannis Bourousis. – Bus gera žaisti savų sirgalių akivaizdoje, nes dėl baudų sezono pradžią pradėjome žaisdami tuščioje arenoje. Turime būtų susikoncentravę visas 40 minučių“.