29
Laurynas Grigelis – Mirza Basičius (nuotr. Sauliaus Čirbos)

Lietuvos teniso rinktinė patyrė antrąją nesėkmę Europos/Afrikos zonos teniso mače prieš Bosniją ir Hercegoviną. Laurynas Grigelis (ATP-454) po daugiau nei dvi su puse valandos trukusios kovos ir dviejų pratęsimų 6:7 (5:7), 6:7 (0:7), 6:3, 3:6 pripažino Mirzos Basičiaus (ATP-154) pranašumą.

29

Pirmasis setas buvo tikras nervų karas. Abu tenisininkai sėkmingai laimėjo savo padavimus, tad buvo žaidžiamas „tie-breakas“. Deja, tačiau iki paskutinio taško jame kovojęs Laurynas Grigelis turėjo pripažinti varžovo pranašumą 7:5.

Dar seto pradžioje lietuvio varžovas slystelėjo ir „išsitiesė“ ant grindų bei kelias dešimtis sekundžių nesistojo. Tačiau vėliau atsigavo, šiek tiek pašlubčiojo ir tęsė mačą.

Antrajame sete vėl klostėsi toks pat scenarijus: 6:6 ir pratęsimas. Tiesa, šįkart jame viskas vyko dar prasčiau. L. Grigelis nesugebėjo laimėti nei vieno taško ir Mirza Basičius išsiveržė į priekį 2:0.

Lemiamu galėjusiu būti trečiajame sete lietuvis nepalūžo ir, rezultatui esant 4:3, laimėjo varžovo padavimą, o kitą geimą pradėjo dviem neatremiamais padavimais iš eilės bei užtikrintai užbaigė setą. Rezultatas tapo 2:1, tačiau priekyje vis dar buvo bosnis. Po pergalingo užbaigimo L. Grigelis ragino negausiai susirinkusią publiką.

Ketvirtasis setas lietuviui buvo pražūtingas. Pirmus 5 geimus laimėjo paduodantis tenisininkas, tačiau tada Mirza Basičius „nubreikavo“ L. Grigelį ir išsiveržė į priekį 5:2. Nors publikos „Davai, Lauri!“ ir panašiais šūksniais palaikomas L. Grigelis dar bandė kabintis, varžovas į žaidimą sugrįžti nebeleido.

Susitikime netrūko bosnio emocijų protrūkių: lietuvio varžovas dar pirmojo seto metu, pralaiminėdamas savo padavimą 30:0, metė raketę į žemę. Kitame epizode po nesusiklosčiusio epizodo pradėjo garsiai šūkauti, o tai sukėlė garsų publikos juoką.

Po mačo Laurynas Grigelis sakė, kad gaila pralaimėti du pratęsimus ir pabrėžė, kad šiais metais jų pralaimėjęs yra daug. „Šiemet „tie-breakai“ – ne mano draugas“, – juokavo lietuvis.

Nors šiandien Lietuvos tenisininkai pralaimėjo abu susitikimus, L. Grigelis vilčių dar nelaidoja ir tikina, kad rytoj dvejetų susitikime mūsiškiai bandys kabinis už paskutinio likusio šiaudo.

Prieš Daviso taurės savaitgalį L. Grigelis teigia manęs, kad nepavyks sužaisti gero mačo, nes, pasak paties tenisininko, iš lauko buvo sunku pereiti prie kietos dangos.

Šeštadienį 14 valandą prasidės galbūt lemiamas dvejetų susitikimas. Kadangi žaidžiama iki trijų pergalių, o lietuviai jau atsilieka 2:0, bosnių pergalė užbaigtų šį Daviso taurės etapą.