• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruošiantis darbo pokalbiui dažnai kyla svarstymų, kaip sudaryti tinkamą pirmąjį įspūdį darbdaviui? Pasak „Alliance 4 YOUth” partnerių, pirmasis įspūdis – lemtingas, tik jis gali nutikti kur kas anksčiau, nei pirmasis „laba diena“ potencialiam darbdaviui.

Ruošiantis darbo pokalbiui dažnai kyla svarstymų, kaip sudaryti tinkamą pirmąjį įspūdį darbdaviui? Pasak „Alliance 4 YOUth” partnerių, pirmasis įspūdis – lemtingas, tik jis gali nutikti kur kas anksčiau, nei pirmasis „laba diena“ potencialiam darbdaviui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot susivienijimui priklausančios UAB „Nestlé Baltics“ korporatyvinių reikalų vadovės Arianos Rastauskaitės, prieš kviesdamas potencialų darbuotoją į darbo pokalbį, darbdavys neretai pirmiausia peržvelgia ne tik jo CV, bet ir socialinių tinklų paskyras. „Nuomonei susidaryti užtenka vos keletos nuotraukų ar statuso atnaujinimų. Todėl viską, ko nepasakotumėte savo vadovui, palikite matomus tik draugams. Tai, kas matoma viešai jūsų Facebook ar LinkedIn paskyroje yra kur kas svarbiau, nei gali pasirodyti“, – pataria ji.

REKLAMA

Facebook paskyra: ko nenori matyti darbdavys?

Pasak vieno iš iniciatyvos partnerių, UAB „AC Nielsen Baltics“ personalo specialistės Jekaterinos Grigorjevos, persistengti su viešai prieinamų duomenų užslaptinimu taip pat nereikėtų: „Jei Facebook paskyroje darbdavys gali matyti tik jūsų vardą ir pavardę, gali pasirodyti, kad kažką slepiate. Be to, toks profilis niekuo neišsiskiria, nepalieka nei teigiamo, nei neigiamo įspūdžio ir greitai pasimiršta.“

REKLAMA
REKLAMA

Viešai prieinamame Facebook profilyje taip pat neturėtų matytis vakarėlio akimirkų, keiksmų ar itin provokuojančių nuotraukų. Įmonės ieško atsakingo darbuotojo, o ne vakarėlių liūto – išlaikykite savo profesionalumą. „Radikalūs pasisakymai religijos, politikos, žmogaus teisių temomis taip pat gali turėti įtakos darbdavio sprendimui kviesti kandidatą į pokalbį. Todėl griežtą savo nuomonę vienu ar kitu klausimu verčiau išreikškite žmonėms, kuriuos pažįstate, o ne visam pasauliui“, – prideda J. Grigorjeva.

LinkedIn paskyra: ką reikėtų išskirti?

Asmeninio gyvenimo akimirkas palikite Facebook ir Instagram – LinkedIn skirtas su jūsų esama (ar pageidaujama) profesija susijusiai ir jūsų pomėgius atspindinčiai informacijai. UAB „DS Smith Packaging Lithuania“, priklausančios „Alliance 4 YOUth“, personalo vadovė Rūta Danielkienė pataria prieš kuriant LinkedIn paskyrą tiksliai pasakyti sau, su kokia sritimi norite būti siejamas. „Nuoseklumas LinkedIn profilyje parodo, kad žmogus turi užsibrėžtą tikslą ir kryptingai jo siekia. Dalinkitės tik ta informacija, kuri atitinka įspūdį, kurį norite sukurti, ir darbo interesus“, – teigia R.Danielkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiame socialiniame tinkle taip pat itin svarbūs kontaktai ir rekomendacijos. Užmegzkite kuo daugiau ryšių su svarbiais verslo kontaktais, galinčiais padėti įgyvendinti savo ambicijas, ir įmonėmis, kurių veikla jums įdomi bei kuriose įsivaizduojate dirbantį ir save. Nepamirškite rašyti rekomendacijas kolegoms ir paprašykite jų patys, patvirtinkite vieni kitų įgūdžius (angl. endorse) – jūsų LinkedIn paskyra atrodys gyva ir organiška, o darbdavys greitai susidarys teigiamą nuomonę. Tuomet teliks sulaukti skambučio.

Darbo pokalbis: ką sakyti?

O kai skambučio sulauksite, atsakingai pasiruoškite pokalbiui – tokie kandidatai iškart užsidirba papildomą pliusą. Žengiantiems pirmuosius žingsnius darbo rinkoje reikėtų nebijoti klausti. Tik klausdami sužinosite, koks darbas jūsų laukia – pasiteiraukite, kaip atrodo įprasta darbo diena ar savaitė, kokie lūkesčiai keliami jūsų siekiamai pozicijai ir kokie įgūdžiai jai reikalingi. Tiksliai žinokite savo stipriąsias savybes, pateikite pavyzdžių, kai jos padėjo išspręsti problemą ar pasiekti tikslą – darbdaviui parodysite, kad į darbą žiūrite atsakingai ir matote save dirbantį jo įmonėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų