9
Jonas Valančiūnas (nuotr. SCANPIX)

„Raptors“ komanda pirmadienį Čikagoje atrodė kitaip. Rungtynėse su „Bulls“ po 17 dėl lūžusio piršto praleistų rungtynių vėl marškinėlius apsivilko Jonas Valančiūnas. Į aikštę nuo atsarginių suolo išbėgęs vidurio puolėjas neprisiminė, kada paskutinį kartą mačą pradėjo ne starto penkete.

9

„Psichologiškai jaučiausi gerai, o fiziškai galbūt vienu laipteliu žemiau. Turiu vėl prisitaikyti prie rungtynių greičio. Vaikinai skraido, tai yra skirtumas“, - kalbėjo lietuvis.

J. Valančiūnas savo ekipai pelnė 9 taškus, po krepšiais atkovojo 4 (1 - puolime) kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, po dusyk suklydo ir prasižengė. Per beveik 21 žaidimo minutę (20:55) J. Valančiūnas pataikė 4 dvitaškius iš 7 bei realizavo 1 baudos metimą iš 2.

Paskutinį kartą nuo atsarginių žaidėjų suolo Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Toronto komandoje kilo 2013 metų gegužės 2 dieną. Nuo tada starto sudėtyje jis buvo 195 rungtynėse iš eilės.

Treneris Dwane‘as Casey tvirtino, kad kol kas negali daug reikalauti iš J. Valančiūno: „Kai kuriose treniruotėse jis atrodė tikrai puikiai, tačiau tai visiškai kas kita nei realios rungtynės. Jis darys klaidų, kol susigrąžins savo ritmą ir tai yra normalu. Žinoma, norime jį matyti agresyvų ir alkaną...“

J. Valančiūno minutės aikštėje buvo naudingos komandai – pirmajame kėlinyje jis pelnė šešis taškus, gerai gynėsi prieš Pau Gasolį ir privertė jį klysti.

Pirmadienį svečiuose 21,9 tūkst. žiūrovų akivaizdoje Toronto ekipos krepšininkai 97:104 (32:23, 20:26, 21:29, 24:26) turėjo pripažinti Čikagos „Bulls“ pranašumą.