42-ą kartą sekmadienį Vokietijos sostinėje vykusiame tradiciniame Berlyno maratone (42nd BMW Berlin Marathon), kuriame dalyvavo daugiau nei 41 tūkst. dalyvių iš 131 pasaulio valstybės, Remigijus Kančys dar kartelį įrodė, kad yra geriausias ilgų distancijų bėgikas Lietuvoje.

Kaunietis 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 valandas 15 minučių ir 34 sekundes, užėmė 28-ą vietą bei įvykdė 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpinių žaidynių normatyvą (2:17:00).

Pasak pranešimo, prireikė net dvylikos metų, kad prestižinėje olimpinio maratono rungtyje būtų paminėtas lietuvio vardas. R. Kančio rezultatas geriausias geriausias nuo 2007 metų metų Lietuvoje ir šeštas per visą istoriją.

Lietuvis tapo penkioliktuoju Lietuvos lengvaatlečiu, įvykdžiusiu olimpinį normatyvą.

Berlyno maratono nugalėtoju tapo Kenijos stajeris Eliudas Kipchoge'as, aplenkęs tautietį Eliudą Kiptanui bei etiopą Feyisą Lilesą:

1. Eliud Kipchoge (Kenija) 2 val. 04 min. 01 sek.