Antrosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo rungtynėse Rytų konferencijos čempionas Klivlando „Cavaliers“ klubas sekmadienį svečiuose 19,6 tūkst. žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo 95:93 (20:20, 27:25, 15:14, 25:28, 8:6) nugalėjo Vakarų konferencijoje triumfavusius reguliariojo sezono nugalėtojus „Golden State Warriors“ krepšininkus bei išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1.

Pirmąjį finalo serijos mačą savo arenoje „Golden State Warriors“ ekipa laimėjo taip pat po pratęsimo -108:100 (19:29, 29:22, 25:22, 25:25, 10:2).

Svariausiai prie antrą kartą klubo istorijoje – po aštuonerių metų pertraukos – dėl čempionų žiedų kovojančios „Cavaliers“ komandos pergalės sekmadienį prisidėjo LeBronas Jamesas, pasižymėjęs trigubu dubliu. Jis pelnė 39 taškus, po krepšiais atkovojo 16 (4 – puolime) kamuolių bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Vieną kamuolį perėmęs ir varžovo metimą blokavęs L. Jamesas pataikė 3 tritaškius iš 6, 8 dvitaškius iš 28 ir realizavo 14 baudų metimų iš 18.

17 taškų į arenos šeimininkų krepšį įmetė Timofejus Mozgovas (11 sugriebtų kamuolių), 13 – J.R. Smithas, 9 – Matthew Dellavedova, 8 – Jamesas Jonesas, 7 – Imanas Shumpertas.

Pralaimėjusiųjų, kurie į finalą iškopė po 40 metų pertraukos, o NBA čempionais buvo trissyk (1947, 1956 ir 1975 metais), gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Klay'us Thompsonas (34 tšk.), Stephenas Curry'is (19 tšk.), Harrisonas Barnesas (11 tšk.), Draymondas Greenas (10 tšk. ir 10 atk. kam.) bei Andre Iguodala (7 taškai).

Trečiąsias bei ketvirtąsias NBA lygos finalo serijos rungtynes komandos Klivlande žais antradienį ir ketvirtadienį.