• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paieškos komandos jau paėmė 30 žuvusių žmonių iš nukritusio „AirAsia“ lėktuvo, o vienas Indonezijos karinio jūrų laivyno pareigūnas sakė, kad penki iš jų buvo rasti su vis dar užsegtais diržais savo vietose.

Paieškos komandos jau paėmė 30 žuvusių žmonių iš nukritusio „AirAsia“ lėktuvo, o vienas Indonezijos karinio jūrų laivyno pareigūnas sakė, kad penki iš jų buvo rasti su vis dar užsegtais diržais savo vietose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pulkininkas Yayanas Sofiyanas (Jajanas Sofijanas), karo laivo „Bung Tomo“ vadas, televizijai „Metro“ sakė, kad tie penki lavonai buvo tarp septynių, penktadienį ištrauktų iš Javos jūros ir įkeltų į šį laivą.

REKLAMA

Indonezijos paieškos ir gelbėjimo tarnybos vadovas Henry Bambangas Soelistyo (Henris Bambangas Sulistjas) vėliau sakė, kad iš viso jau paimti 30-ies tame lėktuve buvusių žmonių lavonai.

Lėktuve, kuris nukrito sekmadienį, pakeliui iš Indonezijos į Singapūrą, buvo 162 keleiviai ir įgulos nariai.

Intensyvinamos sudužusio „AirAsia“ lainerio juodųjų dėžių paieškos

Tarptautiniai ekspertai, naudojantys modernius akustinių signalų detektorius, penktadienį prisidėjo prie gelbėtojų, naršančių jūrą prie Borneo salos krantų, ieškodami sudužusio oro bendrovės „AirAsia“ keleivinio lėktuvo juodųjų dėžių.

REKLAMA
REKLAMA

Ši operacija strigo dėl blogų orų, kurie neleido narams prisidėti ieškant lėktuvo „Airbus A320-200“, sekmadienį skraidinusio 162 žmones ir nukritusio pakeliui iš Indonezijos antrojo didžiausio miesto Surabajos į Singapūrą.

Indonezijos vadovaujamos reiso QZ8501 lėktuvo nuolaužų paieškos sutelktos Javos jūros šiaurinėje dalyje netoli Karimatos sąsiaurio, kur jau rasta 16 lavonų ir iškeltos kai kurios sudužusio lainerio liekanos. Jokių gyvų likusių žmonių nebuvo rasta.

„Kaupiantis įrodymams ir duomenims, labai tikėtina, kas mes artėjame prie „AirAsia“ lėktuvo korpuso, sprendžiant iš to, ką aptiko laivai“, – žurnalistams sakė Indonezijos paieškų ir gelbėjimo agentūros operacijų direktorius Supriadi (Supriadis).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ankstesni pranešimai, kad tiriant sonaru jūros dugną pavyko aptikti lėktuvo korpusą, nebuvo patvirtinti, sakė pareigūnai.

Du laivai, kuriuose įrengti hidrofonai – akustinių signalų detektoriai – penktadienį išplaukė iš Borneo pietinio uostamiesčio Pankalan Buno, nurodė Indonezijos pareigūnai.

Vienu iš tų laivų plaukia Prancūzijos katastrofų tyrimo agentūros BEA ekspertai, kurie dalyvauja tiriant visų „Airbus“ lėktuvų katastrofas. Kita vertus, pareigūnai nebuvo tikri, ar audringi orai leis panaudoti jautrius hidrofonus.

REKLAMA

Supriadi, kuris, kaip ir daugelis indoneziečių, turi tik vardą, sakė kad penktadienio rytą numanomoje katastrofos vietoje lijo, bangų aukštis siekė 3–4 metrus, o vėjo greitis buvo apie 30–40 mazgų (55–74 kilometrai per valandą).

Kol kas nežinoma, kodėl įvyko ši katastrofa, kuri buvo pirmoji nuo pigių skrydžių bendrovės veiklos pradžios 2002 metais. Tyrėjai kelia prielaidą, kad lėktuvas galėjo pradėti nevaldomai kristi, kai mėgino staigiai pakilti, kad išvengtų audros. Nelaimė įvyko praėjus apie 40 minučių po to, kai lėktuvas pakilo iš Surabajos.

REKLAMA

Pareigūnai anksčiau sakė, kad juodųjų dėžių paieškos gali užtrukti apie savaitę. Tyrėjai tikisi, kad tų prietaisų informacija padės atskleisti, kas vyko pasmerkto lainerio pilotų kabinoje paskutinėmis minutėmis prieš lėktuvui sudūžtant.

Nors paieškas trikdo nepalankūs orai, ši operacija techniniu požiūriu daug paprastesnė negu dvejus metus trukusios paieškos po oro bendrovės „Air France“ lėktuvo sudužimo giliuose Atlanto vandenyno vandenyse 2009 metais arba iki šiol rezultatų nedavusios pastangos surasti oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH370 lėktuvą, dingusį pernai kovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„AirAsia“ lėktuvas sudužo gana sekliuose vandenyse, todėl ekspertai sako, kad surasti jo juodąsias dėžes nebus sunku, jeigu veikia jų akustiniai švyturiai, kurių signalus galima užfiksuoti už 2–3 kilometrų. Akumuliatorių, maitinančių tuos prietaisus, energijos turėtų pakakti apie 30 dienų.

Jūroje netoli numanomos katastrofos vietos iki šiol buvo rasti 16 žuvusiųjų palaikai. Septynios aukos buvo rastos penktadienį, o šešias iš jų aptiko vienas JAV karinių jūrų pajėgų laivas, sakė nacionalinės paieškų ir gelbėjimo tarnybos vadovas Bambangas Soelistyo (Bambangas Sulistjas). Tarp iškeltų liekanų buvo lagaminas, avarinio išlaipinimo čiuožynė ir gelbėjimosi liemenė.

REKLAMA

Aukų palaikai gabenami skaičiais pažymėtuose karstuose į Surabają, kur susirinkę žuvusiųjų – daugiausiai indoneziečių – artimieji. Pareigūnai renka artimųjų DNR mėginius, kurie padės atpažinti rastus palaikus.

Žuvusiųjų giminaičiai, kurių daugelį apėmė didžiulis sielvartas, kai antradienį televizija parodė pirmuosius nuolaužų vaizdus, nuolat budi ir meldžiasi Surabajos oro uoste.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų