0
TV3

Sekmadienį Grigiškėse olimpinėse baidarių slalomo rungtyse aukščiausius laimėjimus pelnė Lietuvos baidarininkai.

Pirmąją vietą prestižiškiausioje K-1 klasėje laimėjo vilnietis „Regata“ klubo lyderis Simantas Mažeikis. Simantas aplenkė artimiausią konkurentą net 5,5 sekundės pagerindamas asmeninį rekordą iki 77,54 sekundės. Latvijos atstovai Kaspars Pakers ir Toms Karlivans , Valmieros klubo nariai, laimėjo antrąją ir trečiąją vietas atitinkamai. Laiko skirtumas tarp antrosios ir trečiosios vietų mažiau nei 2 sekundės. Vos 0,33 sekundės nuo trečiosios vietos laimėtojo atsiliko Kauno klubo „Regesa“ atstovas Justinas Šnioka, pirmavęs pusfinalio plaukime.

Moterų grupės K-1 laivų klasėje pirmąją vietą laimėjo Alytaus klubo Srautas atstovė Erika Baranauskaitė. Erika užtikrintai laimėjo visus plaukimo etapus: kvalifikacinį plaukimą, pusfinalį ir finalą. Priklausomai nuo plaukimo etapo trasos įveikimo laiko skirtumas tarp pirmosios ir antrosios vietų buvo nuo 3 sekundžių iki 19 sekundžių. Antrąją vietą laimėjo jaunoji sportininkė iš Kauno klubo „Regesa“ - dvylikametė Kamilė Petrauskaitė.

Kaunietė finale gana lengvai aplenkė plaukimo trasoje apvirtusią , tačiau sekančiuose vartuose sėkmingai grįžusią į trasą, sportininkę iš Rygos klubo „Ridzene“ Jutą Murziną. Kamilė pakartojo savo laimėjimą šiemet Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos rengiamose varžybose.

Eidris Karevičius, baidarių slalomo komiteto pirmininkas, įteikė apdovanojimus varžybų laimėtojams.