Irkluotoja Milda Valčiukaitė pasaulio jaunimo čempionė!

Sekmadienį Italijoje pasibaigusiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate merginų vienviečių valčių klasės finale Milda Valčiukaitė 2000 m nuotolyje sugaišo 7 minutes 27,33 sekundės ir net 4,15 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią italę Sarą Maghaghi.

Tai trečiasis Lietuvos irkluotojų medalis šiose pirmenybėse: kiek anksčiau sidabro medalius iškovojo porinę dvivietę irklavę Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius, o bronza tenkinosi vienvietininkas Žygimantas Gališanskis.

"Tikėjausi startuoti gerai, tačiau taip pat maniau, kad distancijos viduryje kova bus sunkesnė. Lenktynės pavyko pagal planą. Lietuvoje turime stiprius irkluotojus ir vienas kitą įkvepiame pergalėms", - po  finišo sakė M. Valčiukaitė.

Bronzos medalis moterų vienviečių valčių klasėje atiteko vokietei Annei Beenken, kuri lietuvei pralaimėjo net 8,67 sekundės:

1. Milda Valčiukaitė 7:27,33

2. Sara Magnaghi (Italija) 7:31,48

3. Anne Beenken (Vokietija) 7:36,00

4. Jessica Leyden (D.Britanija) 7:38,30

5. Elza Gulbe (Latvija) 7:45,67

6. Jovana Arsič (Serbija) 7:46,94

Pirmoji sekmadienį startavusi pirmenybių debiutantė Sonata Petrikaitė lengvasvorių merginų vienviečių (20 dalyvių) klasės B finale užėmė ketvirtąją vietą ir bendroje įskaitoje liko dešimta.