Ketvirtadienį penktą kartą šiemet paskelbtame Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos (FIFA) pasaulio rinktinių reitinge 293 įskaitinius taškus turinti Lietuvos nacionalinė vienuolikė liko 104-oje vietoje.

Per pastarąsias keturias savaite Lietuvos ekipos taškų suma nepakito.

Lietuvos komandą klasifikacijoje lenkia net keturios būsimosios varžovės 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyro E grupėje - tai aštuntąją vietą užimanti Šveicarija (1161 tšk.), vienuoliktojoje pozicijoje likusi Anglija (1043 tšk.), 29-ąją vietą išsaugojusi Slovėnija (787 tšk.) bei aukščiausiai iš Baltijos valstybių esanti Estijos (366 tšk.) futbolo rinktinė, kuri liko 93-ojoje pozicijoje.

Lietuviai lenkia tik taškų neturinčią FIFA klasifikacijos autsaiderę 207-ojoje vietoje esančią San Marino vienuolikę.

Tiesa, dar Lietuvos rinktinė lenkia ir artimiausią Baltijos regiono kaimynę Latviją, kuri su 273 taškais lieka 109-a.

FIFA reitinge tebepirmauja planetos ir Europos čempionė Ispanijos (1460 tšk.) rinktinė, lenkianti planetos čempionato bronzos medalininkę Vokietijos (1340 tšk.) vienuolikę bei trečioje vietoje esančius Portugalijos (1245 tšk.) futbolininkus.

2014 metų pasaulio futbolo čempionato šeimininkė Brazilijos (1210 tšk.) komanda, praėjusiais metais trečią kartą iš eilės laimėjusi Konfederacijų taurės turnyrą, per mėnesį pakilo į ketvirtąją poziciją iš šeštosios, o Europos vicečempionė Italijos (1115 taškų) rinktinė liko devintojoje vietoje.

Gegužės mėnesio FIFA klasifikacijos lyderių rikiuotė (skliaustuose - rinktinės vieta balandžio mėnesio reitinge):