• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai tvirtina, kad uodus labiau traukia tam tikros žmogaus kraujo cheminės savybės.

Uodų patelės siurbia kraują, nes jis reikalingas jų reprodukcijai. Ieškodamos aukos, patelės naudojasi uoslės receptoriais, esančiais ant burnos ir antenėlių.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak mokslininkų, žmogaus kūnas skleidžia kelis šimtus skirtingų cheminių medžiagų. Kiekvienas asmuo turi unikalų „cheminį parašą“. Kai kurie iš jų savo sudėtimi labiau traukia uodus, rašo yahoo.com.

REKLAMA

Tai nereiškia, kad tie patys žmonės domina visų rūšių uodus. Anot chemiko Uliricho Berniero, pasaulyje yra 3000 uodų rūšių, kurie turi skirtingus receptorius, nulemiančius, kokia cheminė sudėtis juos labiausiai vilioja.

Pirmoji cheminė medžiaga, kuri traukia uodus, yra anglies dioksidas, kurį išskiriame kvėpuodami. Užuosdami šį junginį, uodai supranta, kad potencialus grobis yra visai šalia.

Nėščios moterys ir neseniai kelis bokalus alaus išgėrę asmenys taip pat bus uodų pastebimi dažniau. Tačiau nėra aišku, ar juos vilioja pakitusi kūno cheminė sudėtis, išskiriamas CO2, ar kitos medžiagos.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad ant odos esančios nepavojingos bakterijos taip pat gali lemti mūsų patrauklumą uodams.

Jei mokslininkams pavyktų nustatyti, kokia cheminė sudėtis labiausiai vilioja uodus, tai leistų sukurti naujus produktus, atbaidančius nuo įkandimo. Tai ypač svarbu žmonėms, gyvenantiems tokiose teritorijose, kur paplitusi maliarija ar kitos uodų sukeliamos ligos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų