Pasaulio sporto akademija geriausio 2006 metų planetos sportininko prizą (Laureus World Sportsman of the Year) pirmadienį trečią kartą iš eilės paskyrė 25-erių pajėgiausiam pasaulio tenisininkui šveicarui Roger`iui Federeriui.

Jis tapo pirmuoju, kuriam prizas bus įteiktas trečią kartą iš eilės.

Be Šveicarijos tenisininko, kuris pernai laimėjo tris "Grand Slam" serijos turnyrus, į 2000 metais įsteigtą prizą pretendavo "Formulės-1" lenktynininko karjerą baigęs vokietis Michaelis Schumacheris bei golfo atstovas amerikietis Tigeris Woodsas.

Praėjusių metų laureate tarp moterų buvo pripažinta Rusijos šuolininkė kartimi bei pasaulio rekordininkė Jelena Isinbajeva.

"Sezono proveržio" nominacijoje nugalėtoja buvo pripažinta du "Grand Slam" serijos teniso turnyrus praėjusiame sezone laimėjusi Prancūzijos tenisininkė Amelie Mauresmo.

"Sezono sugrįžimo" titulas atiteko JAV tenisininkei Serenai Williams, kuri, išsigydžiusi traumas, laimėjo atvirąjį Australijos teniso čempionatą.

Geriausia 2006 metų komanda buvo pripažinta planetos futbolo pirmenybes laimėjusi Italijos vienuolikė, "Sporto dvasios" (Spirit of Sport) prizo savininkais tapo "Barcelona" (Ispanija) klubo futbolininkai, o premija už išskirtinius pasiekimus sporte skirta buvusiam Vokietijos futbolo rinktinės gynėjui Franzui Beckenbaueriui.