Pirmąją „Gintarinių irklų“ regatos dieną Trakuose išdalinti pirmieji medalių komplektai. 51-ąjį kartą rengiamoje tarptautinėje irklavimo šventėje dalyvavo atstovai net iš dešimties šalių: Azerbaidžano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Šveicarijos, Rusijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos.

Europos čempionė Milda Valčiukaitė vakar išbandė savo jėgas vienvietėje valtyje ir čia užėmė pirmąją vietą. M.Valčiukaitė distanciją įveikė per 7.31.58 min., artimiausią varžovę, latvę Elzą Gulbę, aplenkdama daugiau nei 5 sekundėmis.

Lietuvos olimpiečiai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter Startavo tradiciškai - porinėje dvivietėje valtyje. Čia vaikinai užėmė pirmąją vietą, 2km distansiją įveikdami per 6:11.03 min. Nuo nugalėtojų nedaug atsiliko kita lietuvių pora – Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis – 6:13.11 min.

Pirmosios vietos laurus nuskynė lengvasvorių vyrų porinių dviviečių valčių klasėje poroje startavę Paulius Vaitkūnas ir Karolis Sunklodas, irkluotojai distanciją įveikė per 6.38.90 min. Šiems vaikinams atiteko viešbučio „Trasalis“ įsteigtas prizas – dovanų kuponas. Po sunkių varžybų sportininkai galės atgauti jėgas viešbučio SPA namuose.

Vilniečių įgula Joris Medeišis ir Gabrielius Guogis dviviečių valčių klasėje užėmė trečiąją vietą. Jų laikas – 7:10.10 min.

Bronzinį apdovanojimą vienviečių valčių rungtyje iškovojo Sigitas Klerauskas. Sportininkas distanciją įveikė per 7.08.31 min. Iki antros vietos S. Klerauskui pritrūko vos vienos sekundės.

Dar vieną bronzinių medalių komplektą Lietuvai iškovojo keturvietėje valtyje be varininko startavę Klaipėdos atstovai – Rokas Balsys, Žygimantas Galinšanskis, Dovydas Balsys, Marius Ralickas.

Vakar pirmuosius apdovanojimus „Gintarinių irklų“ regatos istorijoje iškovojo tolimosios rytų šalies – Kinijos irkluotojai. Pirmąją finalų dieną kinai užėmė pirmąsias vietas dviviečių ir aštuonviečių valčių vyrų klasėje.

„Gintarinių irklų“ fiesta Trakuose tęsiasi ir šiandien. A ir B finaliniai plaukimai prasidės nuo 12:30 val.