Lietuvos (0/2) moterų krepšinio rinktinė patyrė antrąją nesėkmę iš eilės Prancūzijoje vykstančiame Europos čempionate ir prarado visas galimybes patekti tarp dvylikos stipriausių turnyro komandų. Sekmadienį lietuvės antrojo D grupės turo rungtynėse 51:70 (14:14, 8:25, 9:14, 20:17) pralaimėjo Čekijos (1/1) krepšininkėms.

Mūsiškės šiame mače padarė net 30 klaidų, pataikė vos du tritaškius iš aštuonių bandymų bei prametė septynis baudų metimus.

Nors Algirdo Paulausko auklėtinės susitikimą pradėjo klaidų uraganu, Gintarės Petronytės ir Giedrės Paugaitės tikslių metimų dėka likus žaisti tris minutes rezultatas buvo lygus – 8:8. Per kėlinį praradusios net dešimt kamuolių, Lietuvos rinktinės krepšininkės neblogos gynybos dėka neleido varžovėms nutolti – 14:14.

Antrajame kėlinyje situacija ir toliau nesikeitė. Lietuvos rinktinė nuolatos klydo, o čekės pradėjo tuo naudotis. Ivetai Šalkauskei skyrus techninę pražangą, o varžovėms iš toli pataikius nuo lentos, Čekijos ekipos pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 26:16. Per likusį laiką mūsiškės beveik visus taškus pelnė vien baudų metimais, o gerokai rezultatyviau žaidusios čekės įpusėjus susitikimui jau buvo priekyje rezultatu 39:22.

Antroje susitikimo pusėje lietuvių žaidimas ir toliau buvo beviltiškas. Per dešimt minučių mūsiškės padarė dar aštuonias klaidas, o čekių pranašumas netruko viršyti dvidešimties taškų ribos. Nors kėlinio pabaigoje Lietuvos komanda minimaliai priartėjo, prieš lemiamas dešimt minučių Lietuvos rinktinės deficitas siekė 22 taškus – 31:53.

Paskutinis kėlinys šiame mače jau tebuvo formalumas. Kamilės Nacickaitės ir G.Petronytės tikslios atakos padėjo kiek sumažinti atsilikimą, tačiau išvengti sutriuškinimo mūsiškėms nepavyko. Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę rezultatu 51:70.