Europos U-19 futbolo čempionato dalyvių ir galimų Lietuvos varžovų gretas papildė dar vienos tolimos valstybės atstovai. Kelialapį į čempionatą sekmadienį iškovojo Portugalijos U-19 rinktinė, kuri prisijungė prie atrankos barjerą jau įveikusių Turkijos ir Gruzijos futbolininkų, teigiama pranešime spaudai.

Čempionato „Elitinio“ atrankos etapo 3 grupės turnyro šeimininkė Portugalija iškovojo visas tris pergales. Portugalai 7:0 sutriuškino Bulgariją, 4:1 prieš Čekiją, o lemiamose rungtynėse 1:0 nugalėjo Danijos komandą.

Dar keturiose atrankos grupėse jau sužaista po dvejas rungtynes. 1-oje grupėje dėl kelialapio į Europos čempionatą tarpusavyje kausis Prancūzijos ir Austrijos jaunimas, 2-oje grupėje vienu tašku pirmauja Šveicarija, 4-oje grupėje užtikrintai žengia nugalėtojų titulą ginanti Ispanija.

Sunkiausiai nuspėjama 5-oji grupė, kur Norvegija, Vokietija, Olandija ir Kipras turi iškovojusios po pergalę. 6-osios atrankos grupės nugalėtoja jau anksčiau tapo Gruzija, 7-osios – Turkija.

Visi Europos U-19 čempionato Lietuvoje dalyviai paaiškės antradienį vakare. Penktadienį, birželio 14-ąją, Kaune bus traukiami finalinio etapo burtai. Europos U-19 čempionato dvikovos bus žaidžiamos liepos 20 - rugpjūčio 1 dienomis Kaune, Marijampolėje ir Alytuje.