Kauno „Žalgiriui“ sezonas baigtas. Joano Plazos auklėtiniai svečiuose 62:84 (11:15, 16:17, 19:30, 16:22) neprilygo Simo Jasaičio ir Manto Kalniečio vedamam Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ir VTB Vieningosios lygos pusfinalio serijoje iki trijų pergalių pralaimėjo 1:3.

Finale Rusijos klubas susikaus su Maskvos CSKA ir Maskvos srities „Chimki“ poros nugalėtoju.

Mačo pradžioje į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai (4:0), tačiau į tai R.Kaukėnas ir R.Javtokas atsakė taikliais metimais, leidusiais „Žalgiriui“ įgyti minimalią persvarą (5:4). Abi komandos atakas dažnai stengėsi užbaigti tritaškiais. Būtent metimu iš tolimos distancijos M.Kalnietis pradėjo sėkmingą „Lokomotiv-Kuban“ ekipos atkarpą, po kurios įgijo didžiausią pranašumą (15:7). „Žalgiris“ pagerino žaidimą gynyboje ir per likusį laiką neleido varžovams pelnyti nė taško, tuo tarpu patys žalgiriečiai apmažino deficitą – 11:15.

Antrajame ketvirtyje svečiai iš Lietuvos pateko į gilią duobę – lyg ant bangos žaidę aikštės šeimininkai surengė spurtą 11:4 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (26:15). Tačiau „Žalgiris“ nepalūžo ir toliau kovėsi – keli tikslūs O.Lafayette‘o metimai, M.Popovičiaus tolimas šūvis ir K.Lavrinovičiaus dvitaškis sugrąžino intrigą (24:30). Kėlinio pabaigoje A.Maričius šiaip ne taip pelnė taškus, bet dar labiau pasitikėjimo savo jėgomis „Žalgiriui“ pridėjo Donnie McGrathas, aidint sirenai smeigęs labai svarbų tritaškį – 27:32.

Po didžiosios pertraukos komandos apsikeitė taikliomis atakomis (30:35). Ne pirmą kartą šiame susitikime žalgiriečiai nesugebėjo suregzti atakos per 24 sekundes, tai jiems brangiai kainavo – S.Jasaitis pataikė 2 tritaškius iš eilės, dėjimais atakas užbaigė D.Brownas bei M.Kalnietis ir Krasnodaro komanda vėl pabėgo (47:34). Rungtynių tempas vis augo, krepšininkai žaidė rezultatyviau, tačiau Rusijos ekipa tvirtai kontroliavo situaciją –S.Jasaitis vien per trečiąjį kėlinį pataikė keturis tritaškius, o po eilinio D.Browno dėjimo „Lokomotiv-Kuban“ likus žaisti 10 minučių pirmavo 62:46.

Paskutiniajame ketvirtyje aikštės šeimininkai tiesiog smaginosi (68:48). Nors gynyboje žalgiriečiams nesisekė, puolime „Žalgiris“ atrado slaptą ginklą – 7 taškus per 4 minutes pelnė D.McGrathas. Siekdami kaip įmanoma labiau sumažinti deficitą J.Plazos auklėtiniai buvo priversti skubėti, ko pasekoje atakos būdavo netikslios. „Lokomotiv-Kuban“ kryptingai žygiavo pergalės link – Krasnodaro klubas nugalėjo kauniečius 84:62 ir žengė į VTB lygos finalą.