Čekijoje vykstančio pasaulio biatlono čempionato vyrų 10 km sprinto lenktynėse šeštadienį puikiai pasirodė Lietuvos atstovas Tomas Kaukėnas. Jis užėmė aukštą 22-ąją vietą.

Tai aukščiausias 22-ejų metų lietuvio pasiekimas per visą karjerą. T. Kaukėnas užpernai pasaulio čempionato sprinto lenktynėse buvo 60-as, o pernai - 62-as.

Pasaulio čempionu tapo kartą šaudykloje suklydęs 27-erių metų norvegas Emilis Heglė Svendsenas (Emil Hegle Svendsen) - 23 min. 25,1 sek. Pernai pasaulio pirmenybių sprinto lenktynėse jis buvo antras.

Sidabras atiteko nugalėtojo titulą gynusiam 24-erių metų prancūzui Martenui Furkadui (Martin Fourcade, +8,1 sek.; 1 baudos ratas), o bronza - 25-erių metų slovėnui Jakovui Fakui (+11,2 sek.; 0).

Legendinis norvegas Olė Einaras Bjorndalenas (Ole Einar Bjoerndalen), kuriam neseniai sukako 39-eri, liko ketvirtas (+19,9 sek.; 1).

T. Kaukėnas, kuris išvengė baudos ratų, nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 19,5 sek. 21-erių metų Karolis Dombrovskis (+3.00,8; 2) užėmė 74-ąją, 27-erių metų Karolis Zlatkauskas (+3.25,4; 3) - 86-ąją, o 30-metis Aleksandras Lavrinovičius (+5.46,5; 4) - 127-ąją vietas.