0

Kauno „Žalgirio“ (1/4) košmaras Eurolygos „Top 16“ etape tęsiasi. Joano Plazos auklėtiniai penktojo turo rungtynėse svečiuose po labai dramatiškos kovos 52:56 (8:15, 12:15, 13:14, 16:15) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (4/1) krepšininkams ir patyrė ketvirtąją nesėkmę.

„Žalgiris“ susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Pirmieji taškus pelnė aikštės šeimininkai, tuo tarpu žalgiriečių atakos strigo varžovų gynyboje. Nors „Anadolu Efes“ nedemonstravo įspūdingo puolimo, gynyboje jie žaidė solidžiai. Pirmuosius taškus „Žalgiris“ pelnė praėjus pusei pirmojo ketvirčio (2:7).

Po minutės pertraukėlės kauniečiai aikštėje ir toliau atrodė lyg nesavi – dvitaškiu pranašumą padidino Joshua Shippas, o greitoje „Žalgirio“ atakoje įspūdingai buvo blokuotas M.Popovičiaus metimas (2:9). Išprovokavęs varžovo pražangą, vieną baudos metimą realizavo vienintelis taškus rinkęs D.Lavrinovičius. Po kiek laiko prie jo prisijungė ir T.Dardenas, sumažinęs atsilikimą iki 4 taškų (5:9).

Ketvirčio pabaigoje energingai rungtyniavę turkai buvo nutolę (13:5), tačiau sėkmingą jų atkarpą tolimu metimu paskutinę atakai skirto laiko sekundę sustabdė T.Dardenas (8:13). Kitoje atakoje Sasha Vujačičius sumetė abu baudos metimus, o per likusį laiką nė vienai ekipai nepavyko pelnyti taškus. Po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ atsilieka 8:15.

Antrąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo puikia kombinacija – po puikaus Oliverio Lafayette‘o perdavimo Kšištofui Lavrinovičiui beliko įmesti į krepšį. Du tritaškius paeiliui smeigęs S.Vujačičius neleido svečiams priartėti. Sėkmingai sužaidė I.Jaaberas, išprovokavęs dvi Jordano Farmaro pražangas paeiliui. Vos tik nuo atsarginių suolelio pakilęs Mario Delašas iškart atidarė savo taškų sąskaitą (15:21).

„Žalgirio“ taiklumas neblizgėjo, o varžovų klaidomis pasinaudoję „Anadolu Efes“ krepšininkai įgijo dviženklę persvarą (25:15). Po J.Plazos surengtos minutės pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi jaunasis Mindaugas Kuzminskas – 5 puolėjo taškai aptirpdė Kauno klubo deficitą perpus (22:27). Ketvirčio pabaigoje I.Jaaberui pavyko tašku sumažinti atsilikimą – įpusėjus dvikovai žalgiriečiai pralaimi 23:27.

Po didžiosios pertraukos aktyviai rungtyniavę svečiai per mažiau nei minutę sugebėjo išlyginti rezultatą (27:27). Atlaikę varžovų mėginimus perimti iniciatyvą, Turkijos klubo krepšininkai dviejų tritaškių dėka vėl nutolo (37:29).

Beveik keturias minutes trukusį „Žalgirio“ taškų badą nutraukė T.Dardenas ir K.Lavrinovičius, kartu įmetę 5 taškus (34:37). Ketvirčio pabaigoje T.Dardenas pelnė dar dvitaškį, tačiau „Anadolu Efes“ vis dar pirmavo – 41:36.

Įspūdingai ketvirtojo kėlinio pradžioje sužaidė O.Lafayette‘as – amerikietis smeigė tritaškį ir iš 5 taškų atsilikimas ištirpo iki minimumo (40:41). Nors Semihui Erdenui pavyko į tai atsakyti dvitaškiu, „Žalgirio“ įžaidėjas iš JAV sėkmingai prasiveržė po krepšiu, o po kurio laiko tas pats O.Lafayette‘as perėmęs iš varžovo kamuolį rezultatyviai jį perdavė M.Kuzminskui, kuriam tik beliko įkrauti kamuolį į krepšį – Lietuvos čempionai pirmą kartą priekyje (44:43).

Užsivedę žalgiriečiai nesustojo – jie pratęsė spurtą iki 9:0 ir įgijo rekordinę 6 taškų persvarą (49:43). Tragiškai tritaškius metęs Duško Savanovičius nestoko pasitikėjimo savimi ir dviem tolimais metimais atstatė pusiausvyrą (49:49). Ne gana to, po minutės pertraukėlės aikštės šeimininkai smeigė dar vieną tritaškį ir sukėlė visos arenoje susirinkusius aistruolius ant kojų (52:49).

Paskutinę rungtynių minutę „Žalgiris“ pradėjo ataka, kurios, nors ir turėjo kelias progas, nesugebėjo tiksliai užbaigti. Pražangą išprovokavęs Jamonas Lucasas baudos metimu padidino atotrūkį, tačiau kontratakoje M.Popovičius staigiu metimu pelnė 3 taškus ir sugrąžino intrigą (52:53). Vėliau sekė vienas taiklus D.Savanovičiaus baudos metimas ir viskas buvo žalgiriečių rankose, tačiau O.Lafayette‘o prasiveržimas po krepšiu buvo nesėkmingas ir „Žalgiris“ buvo priverstas pripažinti varžovų pranašumą 52:56.