REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Premjeras Algirdas Butkevičius atmeta visus kaltinimus, esą socialdemokratai siekia suskaldyti Darbo partiją ir „pasodinti“ jų vadovus.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra paranojos simptomai. Mūsų partija tikrai tokiais dalykais neužsiima (...). Aš labai drąsiai, atsakingai pasakau, kad mes tikrai tuo neužsiimame. Tai yra nebent sąmokslo epizodas arba ieškojimas, kaip pasiteisinti, apkaltinant kitus“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Ministras Pirmininkas.

REKLAMA

Premjeras nemano, kad Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pasielgė etiškai, pirmininkaudamas plenariniam posėdžiui, kurio metu turėjo būti sprendžiamas trijų jo partiečių – Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės – teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas.

„Aišku, jūs čia, man atrodo, labai paprastą klausimą uždavėte, bet, kita vertus, jis reikalauja politinės moralės ir atsakomybės. Čia yra trumpas atsakymas – ne, vis dėlto turėtų pirmininkauti kiti žmonės. Mes kai kada, nežinau kodėl, elgiamės taip keistai ir neapgalvotai“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius, paklaustas, ar etiškai pasielgė V. Gedvilas.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras Pirmininkas taip pat pažymėjo, kad toks sprendimas priklauso nuo žmogaus, tačiau yra įsitikinęs, jog politiškai visi supranta, kaip turėtų elgtis tokiais atvejais.

„Ir jeigu elgiamės kitaip, tai iš karto kyla įtarimas, kad norima, jog sprendimai būtų priimami kitokie arba kitaip“, – sakė Premjeras.

A. Butkevičius patvirtino, kad ketvirtadienį, balsuojant dėl trijų „darbiečių“ teisinės neliečiamybės panaikinimo, turėtų dalyvauti visi socialdemokratų frakcijos nariai, nes informacijos, kad kuris nors išvyko ar susirgo, jis neturįs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiek žinau, turi dalyvauti visi mūsų frakcijos nariai“, – teigė Vyriausybės vadovas ir pridūrė, jog „tvarkiečiai“ šiuo klausimu nutarė balsuoti laisvai.

ELTA primena, kad antradienį „darbiečių“ teisinės neliečiamybės klausimas įstrigo pertraukose. Seimo Darbo partijos frakcijai paprašius, trijų „darbiečių“ V. Uspaskicho, V. Gapšio ir V. Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas dar kartą atidėtas iki kito plenarinio posėdžio, kuris planuojamas ketvirtadienį.

Dar nepradėjus svarstyti šio klausimo, Seime užvirė aistros. „Darbiečiai“ reikalavo statutinės 2 valandų pertraukos, nes laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Andrius Mazuronis dokumento tekste ištaisė klaidą.

REKLAMA

Seimo narė konservatorė Irena Degutienė, liberalas Eugenijus Gentvilas tvirtino, kad tai nestatutinė pataisa ir jai svarstyti nereikia palikti dviejų valandų.

Tyrimo komisijos narys liberalas Remigijus Šimašius teigė, kad komisija patvirtino išvadas ir vėliau atsiradusi komisijos pirmininko A. Mazuronio pataisa yra „ant dokumentų klastojimo ribos“.

Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas „tvarkietis“ A. Mazuronis aiškino rezoliucijos tekste pastebėjęs klaidą ir nutaręs ją ištaisyti. Pasak jo, dokumente atsirado žodis „suimti“, nors prokuratūra prašė „patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti laisvę“ ir neprašė trijų „darbiečių“ suimti.

REKLAMA

Per audringą diskusiją parlamentarai aktyviai „žongliravo“ statuto nuostatomis, negailėjo vienas kitam priekaištų, kaltino šališkumu, piktinosi dėl esą sukelto turgaus, chaoso ir sumaišties.

Opozicija siūlė Seimo Pirmininkui „darbiečiui“ V. Gedvilui nusišalinti nuo pirmininkavimo posėdžiui, kuriame buvo svarstomas jo kolegų teisinio imuniteto klausimas.

„Tokios dienos per 20 metų buvimo Seime aš neatsimenu, tokio pirmininkavimo – gėdingo ir „nachališko“ – sunku prisiminti“, – piktinosi opozicijos lyderis Andrius Kubilius, apgailestavęs, kad Lietuvos žmonėms tenka dalyvauti tokiame spektaklyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalas R. Šimašius siūlė pasvarstyti, ar nereikėtų pagalvoti apie baudų įteisinimą už piktnaudžiavimą procedūrinėmis teisėmis.

„Vyksta toks chaosas, kokio nebuvo per 20 metų“, – stebėjosi frakcijai „Drąsos kelias“ atstovaujantis Algirdas Patackas.

Įvykių eiga Seimo salėje pasipiktino ir liberalė Dalia Teišerskytė. „Frakcijos vardu prašau padaryti pertrauką 4 metams ir prašau balsuoti“, – ironizavo ji.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų