0

Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas apgynė pasaulio rąsto kėlimo čempiono titulą. Sekmadienį Vilniuje, „Siemens arenoje“, vykusiose planetos pirmenybėse 37-erių metų lietuvis iškėlė 210 kg sveriantį įrankį.

Ž. Savickas pasaulio čempionu tapo ketvirtą kartą. Jis šiose varžybose triumfavo ir 2008, 2009 bei 2011 metais.

„Esu labai laimingas. Džiaugiuosi, kad šiemet čempionate dalyvavo visi stipriausi varžovai“, - iš karto po pergalingo trečiojo bandymo sakė planetos čempionas.

Antruoju mėginimu Ž. Savickas iškėlė 200 kg, o pirmasis jo mėginimas įveikti 195 kg svorį buvo nesėkmingas.

Jau užsitikrinęs aukso medalį, Ž. Savickas pamėgino pagerinti sau pačiam priklausantį pasaulio rekordą (220 kg), tačiau iškelti 221 kg rąsto jam nepavyko.

Antrąją vietą užėmė lenkas Kšištofas Radzikovkis (Krzysztof Radzikowski), iškėlęs 207,5 kg.

Trečioji pozicija atiteko vieta atiteko lietuviui Vytautui Lalui. 30-metis stipruolis iškėlė 200 kg. Tokį patį svorį įveikė ir lietuvis Vidas Blekaitis bei rusas Michailas Kokliajevas, tačiau vietą ant prizininkų pakylos V. Lalui garantavo mažesnis už varžovų kūno svoris.

Pasaulio rąsto kėlimo čempionatas yra savaitgalį „Siemens“ arenoje vykstančio tarptautinio sporto festivalio programos dalis.