Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda toliau tęsia pasiruošimą naujam sezonui. Sostinės krepšininkės kelias dienas sportavusios Vilniuje, antradienį atvyko į Druskininkus, kur draugiškose rungtynėse 58:54 (14:15, 11:9, 11:13, 22:17) palaužė Baltarusijos lygos čempiones ir Baltijos moterų krepšinio lygos finalininkes Minsko „Horizont“ krepšininkes.

Rungtynės vyko banguotai, o „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginoms sunkiai sekėsi pulti ir po pirmojo kėlinio Baltarusijos krepšininkės pirmavo vieno taško skirtumu (15:14). Antrame kėlinyje ir toliau abiems komandoms prastai sekėsi atakuoti. Po itin nerezultatyvaus kėlinuko komandos išėjo ilsėtis minimalia persvara pirmaujant lietuvėms (25:24).

Trečiajame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos atsigavo, surengė kelias rezultatyvias atakas ir skirtumas šoktelėjo iki devynių taškų. Tačiau ketvirčio pabaiga sėkmingiau sužaidė „Horizont“ komanda, kuri po trijų kėlinių išsiveržė į priekį (36:37).

Ketvirtame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Tačiau Mantės Kvederavičiūtės ir Gretos Šniokaitės tritaškiai metimai leido „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandai šiek tiek pabėgti į priekį ir sunkiose rungtynėse pasiekti pergalę (58:54).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Celeste Trahan-Davis. Legionierė iš Jungtinių Amerikos valstijų pelnė 16 taškų. G.Šniokaitė įmetė 11 taškų, M.Kvederavičiūtė – 10, Sakellie Daniels – 8, Lina Pikčiutė – 5, Vitalija Vaščiūnaitė – 4, o Rima Valentienė ir Kristina Vengrytė nepasižymėjo. Vidurio puolėja Ieva Prėskienytė aikštėje nepasirodė trenerių sprendimu.

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandoje dėl traumų vis dar negali rungtyniauti Eglė Šniokaitė, Indrė Dudėnaitė ir Sigita Galdikaitė, o Vita Kuktienė nežaidė dėl ligos.

„Horizont“ komandoje buvusi Kauno „Viči-Aisčių“ žaidėja Tatsiana Lichtarovič pelnė 10 taškų.

Kitas draugiškas rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda žais trečiadienį. Lietuvių varžovėmis bus kitas Baltarusijos klubas Minsko „Minsk 2006“.