REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo ieškantieji vienoms darbo sritims teikia pirmenybę, o į kitas kreiptų dėmesį tik išskirtiniais atvejais. Iš darbo skelbimų statistikos matyti, kad paklausiausios darbo sritys jau kurį laiką nesikeičia, bet tam tikrais atvejais, kai paskelbiamas darbo pasiūlymas, kandidatai kaip niekada aktyvūs ir linkę kandidatuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Iš darbo paieškos portalo CVbankas.lt skelbimų statistikos matyti, kad paklausiausių darbo sričių, kuriose darbo ieškantieji pageidauja dirbti, dešimtukas labai nepasikeitė nuo praėjusių metų. Kaip ir anksčiau, lyderiauja klientų aptarnavimas/paslaugos, prekyba – konsultavimas bei administravimas/sekretoriavimas. Į dešimtuką taip pat patenka pramonė/gamyba, sandėliavimas, logistika/transportas, pardavimų vadyba, turizmas/viešbučiai, pirkimai/tiekimas, marketingas/reklama. Iš dešimtuko sričių matyti, kad į paklausiausiųjų sąrašą patenka ir tos sritys, kurioms beveik nereikia turėti darbo patirties, ir tos, kuriose darbo įgūdžiai kaip tik reikalingi.

REKLAMA

Vertinant pagal lytį, pirmąjį šių metų pusmetį vyrai labiausiai domėjosi darbu logistikos/transporto, sandėliavimo ir statybos srityse. Palyginti su praėjusiais metais, labai padidėjo skaičius vyrų, pageidaujančių dirbti kompiuterių/IT/Interneto srityje.

O moterys teikė pirmenybę darbui, labiausiai susijusiam su bendravimu, paslaugų teikimu. Moterų populiariausios pageidaujamos kategorijos: klientų aptarnavimas/paslaugos, prekyba –konsultavimas, administravimas/sekretoriavimas.  Šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su praėjusiais metais, tarp moterų padidėjo personalo valdymo kategorijos populiarumas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš CVbankas.lt statistikos duomenų taip pat matyti, kad šiemet darbo ieškantieji aktyvesni – pirmoje metų pusėje beveik visose kategorijose vidutinis kandidatų skaičius, tenkantis vienam darbo skelbimui, padidėjo. Labiausiai (daugiau nei dvigubai) didėjo kandidatų skaičius žiniasklaidos/viešųjų ryšių bei teisės srityse. Valstybės tarnybos bei statybos srityse kandidatų skaičius padidėjo maždaug po 70 proc.

Vidutinis kandidatų skaičius mažėjo pardavimų vadybos, inžinerijos/mechanikos, kompiuterių/IT/interneto bei kultūros/kūrybos srityse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų