0

Trisdešimt penki tūkstančiai švedų sirgalių olimpiniame Kijevo stadione iki 54-os minutės laukė tikslaus savo komandos smūgio į priešininkų vartus. Šventę sirgaliams padovanojo Zlatanas Ibrahimovičius, kuris pasiekė iš dešinės skersuotą kamuolį ir jį pasiuntė į Hugo Lloriso vartus. Švedija įsiveržė į priekį prieš prancūzus 1-0, o varžybų pabaigoje dar padvigubino rezultatą. Švedija 2:0 įveikė Prancūziją,tačiau važiuoja namo. Prancūzai ketvirtfinalyje žais su C grupės lydere Ispanija.

Tris taškus garantuojančio įvarčio švedams teko laukti daugiau nei kėlinį. Jis brendo nuo pat mačo pradžios. Jau pirmomis minutėmis Ola Toivoneno smūgiuotas kamuolys pataikė į prancūzų rinktinės vartus. Jis suklaidino vartininką, tačiau kampas į vartus buvo per aštrus ir sviedinys virpsto atšoko už galinės linijos. Prancūzija į tai atsakė galingu Francko Ribery šūviu.

18-ą minutę saugas iš arti smūgiavo stipriau, bet švedų vartininkas Andreasas Isakssonas buvo vietoje. Kėlinio viduryje prancūzai pamažu perėmė iniciatyvą,tačiau trejų jų puolėjų Karimo Benzemos, Hatemo Ben Arfos ar į puolimą pastumto F.Ribery pastangos buvo bevaisės. Pirmas kėlinys baigėsi lygiosiomis 0-0.

Antro kėlinio 54-ą minutę Z.Ibrahimovičius išvedė Švediją į priekį. Kiek vėliau 57-ą min Christianas Wilhelmssonas turėjo galimybę įmuštiantrą įvartį, bet H.Lloris teisingai vartuose užsiėmė padėtį kamuolys atsimušė į jį.

Prancūzai nepasidavė ir ėmė spausti švedus. Samiras Nasri, Yann M'Villa pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau A.Isakssonas buvo nepramušamas, tarsi didžioji Kinijos sieną.

80 minutę prancūzų strategas Laurentas Blancas vietoj Y.M'Villos išleido puolėją Olivier Giroud, kuris jau po minutės turėjo šimtaprocentinę progą pasižymėti.

Likus žaisti  penkioms minutėms švedai sutankino gynybą ir visos prancūzų pastangos buvo bevaisės.

Besibaigiant kėliniui S.Larrsonas pelnė antrą įvartį ir Švedija kovoje dėl garbės triumfavo 2-0.

Rezultatas:

Prancūzija – Švedija 0:1

54'[0 - 1] Z. Ibrahimovič

68' P. Mexes (geltona kortelė)

70' A. Svenssonas (geltona kortelė)

81' S. Holménas (geltona kortelė)

90' [o - 2] S. Larssonas